Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Jaki dystans zanim się rozgrzeje

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie Jaki dystans zanim się rozgrzeje

    Mam pytanie na które nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Jaki dystans musicie pokonać, zanim rozgrzeje się wam TS do 70*C i 90*C ( tych z licznika kabinowego ) i przy jakiej temperaturze zewnętrznej. Podpowiem, że do określenia dystansu możecie użyć tej mapki:
    http://maps.google.pl/

    Ja np potrzebuję ok 2,5km na 70*C i 3,5 na 90*C czyli jakieś 7-10minut jazdy w nie zakorkowanym mieście przy temperaturze ok 5*C (+/- 3*C).... a jak to wygląda u was?

    Kolego poczytaj tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...td_ts_i_v.html
    Myslę że znadziesz odpowiedź na 100%
    MODERATOR

    MINCIU: czytałem i nie znalazłem konkretnych tematów i odpowiedzi na mój problem... większość opisów dotyczy zachowania wskaźnika temperatury: gdzie dochodzi lub jak się waha.
    Ostatnio edytowane przez minciu ; 16-10-2009 o 14:30
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał minciu Zobacz post
    Mam pytanie na które nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Jaki dystans musicie pokonać, zanim rozgrzeje się wam TS do 70*C i 90*C ( tych z licznika kabinowego ) i przy jakiej temperaturze zewnętrznej. Podpowiem, że do określenia dystansu możecie użyć tej mapki:
    http://maps.google.pl/

    Ja np potrzebuję ok 2,5km na 70*C i 3,5 na 90*C czyli jakieś 7-10minut jazdy w nie zakorkowanym mieście przy temperaturze ok 5*C (+/- 3*C).... a jak to wygląda u was?
    Ciężko na to pytanie będzie jednoznacznie odpowiedzieć, bo zależy to od wielu czynników. Jeśli ten dystans jest pokonywany pod górę lub z licznymi przyspieszeniami (czyli inne obciążenie silnika i inna ilość mieszanki spalanej w cylindrze) to możesz go zagrzać nawet po 2 km do 90* przy temp. zewnętrznej około 20*. Natomiast zimą nie ma się co spodziewać rewelacji biorąc pod uwagę, że TS'y mają dużo płynu chłodniczego i zagrzać to wszystko jest trudniej (mimo to, że benzynowce się jednak szybciej zagrzewają niż Diesel).
    Podejrzewam, że to wiesz, ale przed nagrzaniem silnika do mniej więcej 60-70* należy jechać z nagrzewnicą w pozycji zimnego nawiewu, bo wtedy płyn nie traci temperatury na ogrzewania kabiny i temp. rośnie szybciej.

  3. #3
    tiger46
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    wczoraj wymieniłem termostat i dzisiaj próba:temperatura na zewnątrz +2*C,jazda ok.3 km temp.na wskaźniku 70*C, jazda ok.6 km temp. na wskaźniku prawie 90*C.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    heh... czyli wychodzi na to, że Ten Typ Tak Ma? z włączonym ogrzewaniem na maxa z nawiewem otwartym od 70 do 90*C grzeje się jakieś dobre kilka kilometrów. Przyzwyczaiłem się, że po odpaleniu auta zimą z włączonym nagrzewaniem zanim skończę odśnieżać, wewnątrz miałem już dość ciepło.. i to z podwórkowym -20*C!! W Alfie taki zabieg skończy się tylko zbędnym wypaleniem paliwa, bo i w silniku i w kabinie będzie zimno... Dla mnie to jest nie normalne;/ Auto grzeje się tylko nieco lepiej od diesla moim zdaniem. A wypala znacznie więcej paliwa niż poprzednie auto z motorem 2.0L...
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    moze nie na temat ale w mojej v6 przy 15-20 st. na zewnątrz, trasa 7,5 km do pracy, droga prosta, dwa skrzyżowania tylko, poranne godziny dojazdu. to na mecie autko ma ok 55-60 st. , termostat i czujniki napewno sprawne

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    7,5km?? Na pewno sprawne jest? Jak tak to beznadziejna konstrukcja Ja właśnie kupiłem sobie termostat:] taki zacisk za 6,50zl :-D zgniotę rurę zaraz za termostatem w celu zagwarantowania zamkniętego obiegu i sprawdzę jak długo będzie się rozgrzewał zastanawiam się jeszcze co by było, jakbym ściągnął rurę idącą do chłodnicy teoretycznie po odpaleniu silnika na uszkodzonym termostacie zacznie sączyć się ciecz od strony silnika?
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    sprawne bo jak korki są, wracajac z roboty np to 90 migusiem jest

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    podczas jazdy auto grzeje się szybciej niż na postoju przynajmniej teoretycznie Bo te alfy to ewenement i porażka na całej linii jeśli chodzi o termikę silnika

    na 3 znane mi 156: pierwsza ma już wymieniony termostat, druga będzie zmieniała termostat lada dzień, trzecie (moja) podejrzewam jakiś mały przeciek na termostacie...


    Przepraszam wszystkich Alfistów, że tak marudzę w tym temacie, ale naprawdę w poprzednim aucie (Hyundai Coupe) na forum można zliczyć tematy z uszkodzonym termostatem na palcach jednej ręki i jeszcze zostanie kilka w zapasie Dla mnie ten temat w Alfie, to porażka na całej linii. Długo się rozgrzewają, psują się termostaty i jeszcze kosztują krocie! TAK 200zl to baaaardzo duże za takie dziadostwo

    Dla porównania Termostat z Hyundai'a Coupe, Nowy i Oryginalny 39zl!!
    http://moto.allegro.pl/item773420715..._2_0_1996.html
    Do tego niemal bezawaryjny! Temperaturę trzyma PERFEKCYJNIE.. nigdy wskazówka ani drgnęła, bez znaczenia czy byla zima czy lato, korek czy autostrada!
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    tez chcialem se hultaja kupić, ale jakoś na alfe trafiło

  10. #10
    tiger46
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekono Zobacz post
    sprawne bo jak korki są, wracajac z roboty np to 90 migusiem jest
    Moim zdaniem twój termostat może być niesprawny bo temp.trochę niska a w korkach to temp.zawsze ci podskoczy i to cię myli.Też tak miałem i wczoraj zmieniłem termostat i wskaźnik nie do poznania .

Podobne wątki

  1. Pytanie o dystans w tylnych kołach
    Utworzone przez llacoste w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 20:59
  2. Dystans do serwisu reset
    Utworzone przez marekshino w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 18:26
  3. Jaki dystans pokonam bez ładowania akumulatora
    Utworzone przez karamba w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 18:02
  4. Jak się rozgrzeje gorzej ciągnie...
    Utworzone przez smooder w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 13:08
  5. ET - zmiana na wieksze i dystans
    Utworzone przez michu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-07-2009, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory