Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Brak przyspieszenia

  1. #1
    zucho
    Gość

    Domyślnie Brak przyspieszenia

    Witam jestem tu nowy, i bardzo potrzebuje porady.

    Mam juz 2 alfe 156 w swoim zyciu jest to srebrna 156 2.0 ts z 2000 roku

    i od niedawna mam pewien problem kiedy przyspieszam( wciskam pedal gazu) wszystko jest ok jesli ruszam pedalem tylko o kilka stopni, natomiast kiedy chce gwaltownie przyspieszyc i wciskam go do konca lub nie ale gwaltownie.Alfa jakby traci moc i nie chce sie zbierac. Ostatnio co bylo robione w autku to czyszczenie przepustnicy, bo obroty skakaly, nie wiem czy moze to miec jakis wplyw????
    auto ma przejechane 128tys km rozrzad byl wymieniany przy 112tys
    swiece przy 120tys a czyszczenie przepustnicy bylo robione przy jakis 122tys. Mozecie mi jakos doradzic???
    myslalem zeby wymienic przepustnice na jakas uzywke, ale chyba jest wiecej niz jeden rodzaj jaki byl montowany w tych autach, jak sprawdzic czy ta ktora chce kupic bedzie pasowala?? sa gdzies jakies numery?? do ktorych mozna latwo dotrzec???

    Z gory dziekuje i mam nadzieje ze pomozecie, bo plakac mi sie chce jak to cos odcina skrzydla mojej furce heh

  2. #2
    dududs
    Gość

    Domyślnie

    przepływomierz wymień

    odepnij przepływke na wyłączonym silniku i spróbuj sie przejechac jeśli bedzie git to nowa przepływka załatwi sprawę

    a tak następnym razem użyj opcji szukam

  3. #3
    lysy1234
    Gość

    Domyślnie

    SIEEEEMA!powiem ci koleszko ze mialem zaj...ste problemy z obrotami (tj falowania od 500 nawet do 1500rmp) a do tego dochodzily wlasnie takie objawy jak opisujesz...dlugo zaden mechanik(niby specjalisci!) nie mogl do tego dojsc...podlaczali do kompa i nic...aaaaaaaaaa dodam jeszcze ze te problemy z obrotami raz byly by np na jakies tysiac kmow zniknac(bylo ok)...a potem znowu to samo!!!ale problem ze slabym ciagnieciem przy powolnym wciskaniu pedalu gazu byl caly czas...w koncu stracilem juz cierpliwosc i postanowilem uderzyc do ASO...podlaczenie do kompa...i okazalo sie ze uszkodzony byl ELEKTROZAWOR PRZEPUSTNICY!!!...wymianka...I BOMBA!!!
    wrocila maxymalna przyjemnosc z jazdy slicznotka po miescie...zero falowania obrotow...zero szarpania...ciagnie w kazdym polozeniu pedalu gazu...niezaleznie jak gwaltownie go wciskam...
    wiem ze nie jest to identyczny przypadek jak twoj...cos jednak wspolnego jest...a wiem tez ze najgorsze co moze byc to takie czary do ktorych nikt nie moze dojsc...
    nie wiem na jakich programach pracuja SPECJALISCI? w nieautoryzowanych warsztatach AR w Szczecinie...ale zjechalem ich troche i nikt nie potrafil mi powiedziec co jest grane...
    doszedlem do wniosku ze lepiej jechac na kompa do ASO i zaplacic te 150pln, niz jezdzic po niby fachowcach i placic 80pln po pare razy...i do tego jeszcze bez zadnej diagnozy!!!POOOOOOOOZDRO

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Lepiej sprawić sobie kabel i program AlfaDiag, niż korzystać z usług ASO Taniej i pewniej Przede wszytkim można samemu w każdej chwili wszystko sprawdzić. Mój kolega był ze swoją 156 w ASO bo miał awarię sondy to zapłacił jak za zboże za diagnozę. Mówił, że miał jeszcze problemy z brakiem mocy... spytał ich o przepławkę to powiedzieli że jest OK.. dwa dni później jak ją sprawdzałem to wydajność miała tylko o 100kg/h mniejszą od mojej... Jak dla mnie, to ASO jest upośledzone i nie normalne! Ja mam zamontowaną sekwencję w ASO to jakiś idiota poustawiał tak samochód, że ciągle błędy łapał.. marchewki nie mogli się pozbyć. Jak im się już udało to i tak auto ciągle łapało regularnie 4 błedy. Nawet na liście wtryskiwaczy nie potrafili wybrać właściwych, które zamontowali. A do wyboru mieli aż 2 typy wtryskiwaczy!! Jak to nazwać?? Wszytko już po nich poprawiłem i jest o wiele lepiej niż kiedyś. Żaróweczki jak powymieniali w liczniku to połąmali OBA TUNELE wkręcając za mocno śruby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! Dodam jeszcze, że piszę o dwóch zupełnie różnych ASO. Kable zapłonowe jak miałem kupić, to mi wciskali od innego modelu! Jedyne co tam potrafią zrobić, to dobrze zedrzeć z Kowalskiego grube pieniądze.


    zucho po czyszczeniu przepustnicy oraz silnika krokowego należy wykonać reset parametrów adaptacyjnych, jeśli się nie mylę.
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  5. #5
    zucho
    Gość

    Domyślnie

    a jak sie taki reset wykonuje??? i mozecie mi podeslac jakiegos linka gdzie moge sobie kable sprawic do diagnozowania mojej srebrnej strzalki, szukalem na allegro ale nie wiem jak to dokladnie dobrac?? czy sa rozne i w ogole jestem swiezy,bo do tej pory nie mialem z nia zadnych klopotow a zrobilem juz nia 50tys km

  6. #6
    lysy1234
    Gość

    Domyślnie

    pewnie Minciu masz racje...musialbym sie nad tym zastanowic...nie wiem tylko czy bym sie polapal!
    ...bo jesli chodzi o najrozniejsze warsztaty czy to autoryzowane czy tez nie ich fachowosc...dbalosc o auta klientow...itp, to juz osobny temat!przekonuje sie o tym prawie za kazdym razem jak oddaje moja BELLE w rece mechanikow...niestety moja sliczna przewyzsza nie raz moje wyobrazenia o mechanice i musze to robic
    jesli chodzi o reset par tech... to napewno po tych czynnosciach trzeba go zrobic!!!!
    aaaaaaaaa Zucho taki reset wykonuje sie wlasnie owym programem...
    NO I Z TEGO CO WIEM RESET KROKOWCA ZROBISZ TYLKO ALFADIAGiem
    Ostatnio edytowane przez lysy1234 ; 16-10-2009 o 16:11 Powód: dopisalem pare slow

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Więc tak, ja też miałem taki problem jak ty jak mocno dałem gazu w palnik to samochód muliło jak djabli, trzeba było wciskaać gaz powoli żeby zaczął jechać jak dawałem ostro po gazie to wkręcał się tylko 4500 - 4700 obr. a powoli szedł do końca, po podłączeniu pod kompa u jednego z forumowiczów (GrzesiekK - dzięki wielkie) diagnoza była jedna, padnięta przepływka, dla sprawdzenia podpieliśmy drugą sprawną i samochód odrazu odrzył tak więc podepnij samochód u kogoś kto ma może unidiaga albo alfadiaga i będziesz wiedział co się dzieje może któryś z forumowiczów z twojej okolicy Ci pomoże co ma laptopa i kabelek

  8. #8
    zucho
    Gość

    Domyślnie

    dzieki wielkie chlopaki jutro postaram sie cos z tym zrobic

    ale jeszcze jakby mi ktos mogl podac jakis namiar na sklep intetnetowy albo na jakas aukcje z allegro, bo z checia sam bym sobie sprawil takie kabelki do diagnozy

  9. #9
    mateo020
    Gość

    Domyślnie

    podpinam się do prośby gdzie można załatwić sobie kable do kompa??

  10. #10
    zucho
    Gość

    Domyślnie

    witam widze ze o kablach ani sladu spoczko poszukam jakos na wlasna reke a co do problemu to bardzo dziekuje ze pomoc odlaczylem przeplywomierz i zrobilem mala przejazdzke bez przeplywomierza i jezdzi jak zloto wlasnie szukam nowego zeby wymienic dzieki wielki wielki super pomoc

Podobne wątki

  1. Blad p0101 i brak przyspieszenia
    Utworzone przez Songoku w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 08:41
  2. brak przyspieszenia
    Utworzone przez czarny 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 22:08
  3. Brak przyspieszenia, turbina? zawory egr?
    Utworzone przez krisday w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 23:50
  4. [33] brak przyspieszenia 33 1.7 16V
    Utworzone przez JaśnieWaćPan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 10:15
  5. [156] brak reakcji na wcisniecie pedału przyspieszenia
    Utworzone przez malina w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 11:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory