Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: JTD Problem z odpalaniem na zimnym silniku

  1. #1
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie JTD Problem z odpalaniem na zimnym silniku

    Witam. Mam problem z odpalaniem na zimnym silniku. Od jakiegos czasu po nocy musialem dwa razy krecic rozrusznikim zeby odpalił. Teraz rano wogóle nie chce odpalić.. po wielu próbach i rozładowaniu akumulatora odpaliłem. Gdy silnik jest ciepły nie ma problemu z odpaleniem. Po 6 godzinach też.. po 12 już jest problem. Pozatym auto jeździ bez zarzutów. Co może być przyczyną?
    Jak na razie wyeliminowałem:
    1. świece żarowe zmierzone ok 1-1,5 ohm każda
    2. filtr paliwa wymieniony
    3. wyłącznik awaryjny (odciecie paliwa) sprawny
    4. dodatek do paliwa nic nie pomaga
    5. komputer nie pokazuje błędów

    Co jeszcze moge sprawdzić? Pomocy!

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Sprawdź akumulator. To że kręci nie znaczy, że ma odpowiednią moc rozruchową. Poza tym jaki masz amperaż? Powinien mieć prąd rozruchowy około 650-700A dla Twojego silnika.

  3. #3
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    No akumulator 72Ah oryginalny z logo alfa romeo. Chyba jeszcze nie był nigdy wymieniany (Wcześniej autko we włoszech jeździło). Zrobie próbe..zostawie dziś auto podłączone do prostownika aż do rana i zobacze czy odpali ale wydaje mi się że to nie wina akumulatora. A trosze kasy kosztuje a w ciemno wymieniać to rozpacz..
    Ostatnio edytowane przez Keeperek ; 26-10-2009 o 17:50

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jeszcze sprawdz poziom elektrolitu w tym aku i czy klemy nie są zaśniedziałe, oraz czy masa jest dobra. Oraz jak już odpali to warto pomierzyc aku.

  5. #5
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    No i rano po nocnym łądowaniu odpalił bez problemu. Więc pierwsza myśl-akumulator do wymiany. Sprawdziłem napięcie ładowania: 13,8 bez obciążenia, 13,2 z włączoną klimą, światłami i szybą ogrzewaną. Wygląda na alternator.. Zaraz bedę się zabierał za jego demontaż.

  6. #6
    ViP Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Zdzieszowice
    Auto
    AR
    Postów
    102

    Domyślnie

    Tez miałem problem z odpalaniem rano. Po wymianie filtra paliwa i akumulatora problemu już nie mam.
    Akumulator kręcił w miare dobrze ale widoczne zbyt słabo.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    No i rano po nocnym łądowaniu odpalił bez problemu. Więc pierwsza myśl-akumulator do wymiany. Sprawdziłem napięcie ładowania: 13,8 bez obciążenia, 13,2 z włączoną klimą, światłami i szybą ogrzewaną. Wygląda na alternator.. Zaraz bedę się zabierał za jego demontaż.
    Sprawdź główny kabel prądowy idący do aku. Ja miałem podobne objawy, gdy ten kabel był poprzerywany przy samej klemie. Skróciłem go trochę i zakułem w nową złączkę. Napięcie ładowania wzrosło z 12,4 do 13,9 przy pełnym obciążeniu (wolne obroty, klima, światła, wentylator na 2 biegu, ogrzewanie szyby itd).

  8. #8
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Jestem w trakcie demontażu alternatora, wszystko poodkręcane ale za cholere nie wiem któredy go wyciągnąć na zewnątrz? Bawił sie ktoś z tym?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Prawdopodobnie musisz pokombinować ze zmieszczeniem go pomiędzy półosią a kołyską. W 146 też był z tym problem i być może tutaj też musisz podnieść koło do góry wtedy się zrobi miejsce na jego wyjęcie.

  10. #10
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Juz sobie poradziłem, ale masakra była. W jtd alternator jest dosyc duzy i da się go wyciągnąć tylko górą.. musiałem odkręcić filtr paliwa, odkręcić bagnet oleju i taką czarną puche z wężykami (jakieś odpowietrzenie czy co) i wylazł . Teraz tylko musze poszukac warsztat co by mi go zregenerował. Dziękuje wszystkim za pomoc

Podobne wątki

  1. [159] Problem z odpalaniem na zimnym silniku
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 11:11
  2. [159] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku
    Utworzone przez Mikas89 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 19:25
  3. 2.4 JTD Problem z odpalaniem na zimnym silniku
    Utworzone przez Jakub Obuch w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 08:15
  4. Problem z odpalaniem, na zimnym silniku faluja obroty
    Utworzone przez grzes1226 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 13:35
  5. [146] Problem z odpalaniem na cieplym silniku
    Utworzone przez yrokez w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory