Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Może ma tylko ze 100 kucy.

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie Może ma tylko ze 100 kucy.

    Witam wszystkich , mam taki problem ze swoją alfą: ze trzy miesiące temu wymieniłem przepływkę bo alfa nie chciała się wkręcać na obroty powyżej 4500, po wymianie wszystko wróciło do tego co być powinno, jednak nie cieszyłem się długo dobrymi osiągami alfy pewnego dnia jakieś trzy tygodnie po wymianie przepływki (boscha oczywiście) stojąc w korku usłyszałem jak alfa walneła w tłumnik, niebył to jakiś bardzo głośny wystrzał ale dosyć odczuwalny, i właśnie od tamtej pory alfa straciła jad! auto nie jest już tak szybkie jak przed wystrzałem, jedynie co zauważyłem to że ten siatkowy odcinek tłumnika jest luźny i się obraca wydaje mi się że on powinien być nieruchomy, co wy otym sądzicie może ktoś z was miał taki przypadek jak ja bo szukałem na forum ale jakoś nic nie znalazłem podobnego, dodam jeszcze że niewiem czy pomiędzy siatką a tłumnikiem jest nieszczelność i czy tamtędy uciekają spaliny bo nie sprawdzałem, czy taka nieszczelność może mieć wpływ na osiągi silnika? za rady z góry dziękuję. Pozdrawiam

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie wiem czy dobrze zrozumiałem "ten siatkowy odcinek" - masz na myśli tłumik drgan ( łącznik elastyczny ) , takie coś ?
    http://www.allegro.pl/item800944882_...700_tanio.html

    jeżeli o to chodzi to nie powinna być luźna ta opllotka - no chyba ze ci sie pzrepaliła to wtedy może być ( wymiana - robota i łącznik ok 130-150 zł u każdego tłumikarza )
    a jakieś inne dźwięki z tej części wydechu przy różnych obrotach są ? ( u mnie były przy ok 3tys obr )
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 31-10-2009 o 01:50

  3. #3
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    -podepnij pod kompa
    -sprawdź przepływkę --> jak strzeliła z d..y to może to jest przyczyną
    -ale diagnostyka to podstawa

  4. #4
    mijagi156 2.0
    Gość

    Domyślnie

    jezeli spaliny beda uciekaly przez ten lacznik elastyczny to odczyt sondy bedzie zly i komp bedzie wariowal... ale tak jak pisal kolega wyzej 'diagnostyka to podstawa' i najlepiej zaczac od tego..

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    [QUOTE=bocian;238290]nie wiem czy dobrze zrozumiałem "ten siatkowy odcinek" - masz na myśli tłumik drgan ( łącznik elastyczny ) , takie coś

    tak to ten łącznik elastyczny, powiem tak powyżej trzech tysięcy jest trochę głośniejszy wydech niż poprzednio, zaczne od jego wymiany jeżeli to nie pomoże to podłączę pod kompa i zobaczę co się dzieje dzięki za rady

  6. #6
    dududs
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mijagi156 2.0 Zobacz post
    jezeli spaliny beda uciekaly przez ten lacznik elastyczny to odczyt sondy bedzie zly i komp bedzie wariowal... ale tak jak pisal kolega wyzej 'diagnostyka to podstawa' i najlepiej zaczac od tego..

    sonda nie będzie brała złych pomiarów bo złączka elastyczna jest za sondą
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 31-10-2009 o 15:20 Powód: ort.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Między 14-15 dziś mam chwilę wolną, jak chcesz wpadnij, numer tel. znasz.

    U Ciebie podejzewam jeszcze jedna sprawe ktora teraz mogła wlasnie wyjsc na jaw. Twoje auto jezdzilo z uszkodzona w ten sposob przelywka ze powyzej 3500rpm miales skrajnie uboga mieszanke, nie wiadomo jak długo ten proceder trwal, stan taki powoduje duzy wzrost temp spalin i bardzo czesto zniszczenie wkladu katalitycznego, po prostu ceramika "topi" sie tracac droznosc. Trzeba jeszcze obejzec dokladnie katalizator, i bez jego wyjecia sie nie obedzie.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 31-10-2009 o 12:53
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Między 14-15 dziś mam chwilę wolną, jak chcesz wpadnij, numer tel. znasz.

    U Ciebie podejzewam jeszcze jedna sprawe ktora teraz mogła wlasnie wyjsc na jaw. Twoje auto jezdzilo z uszkodzona w ten sposob przelywka ze powyzej 3500rpm miales skrajnie uboga mieszanke, nie wiadomo jak długo ten proceder trwal, stan taki powoduje duzy wzrost temp spalin i bardzo czesto zniszczenie wkladu katalitycznego, po prostu ceramika "topi" sie tracac droznosc. Trzeba jeszcze obejzec dokladnie katalizator, i bez jego wyjecia sie nie obedzie.
    Powiem tak, Grzesiek chyba masz rację bo trochę słychać jakby popękany katalizator (takie dziwne brzęczenie układu wydechowego w pewnym zakresie obrototów) pewnie popękany wkład ceramiczny, do tego dojdzie nieszczelność przy łączniku elastycznym i mamy tego efekty, które muszę jeszcze zdjagnozować jak tylko znajdę jakąs wolną chwilę

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Na szczęście masz tylko jedną sondę, można w razie czego wywalić katalizator, anomalii z checkiem nie bedzie.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafcioL27 Zobacz post
    Powiem tak, Grzesiek chyba masz rację bo trochę słychać jakby popękany katalizator (takie dziwne brzęczenie układu wydechowego w pewnym zakresie obrototów) pewnie popękany wkład ceramiczny,
    u mnie brzęczał ( metalicznie ) właśnie łącznik od 3000obr w górę - po wymianie było ok

Podobne wątki

  1. 156 1.9 m-jet 150 kucy, świece żarowe.
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory