Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Temat: Jaki filtr oleju polecacie

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    7tys przelatałem na filtronie, a kupiłem go ponieważ nie miałem wyrobionego zdania na temat tej firmy...
    Wymieniłem go na oryginał, co by uniknąć sytuacji, że jak mi coś padnie (np. rozrząd) to nie dostanę gwarancji przez "głupi filtr". Różnie w życiu bywa, więc koledzy: zabezpieczajcie się

  2. #12
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    danus77

    No to kolego filtr przykręca się nie na rękę, a "kleszczami", do tego czyści się powierzchnie na bloku gdzie będzie przylegała guma filtra i nanosi mgiełkę(nie brudnymi łapami poklejonymi syfem z obudowy silnika).

    No widzisz, a ja też wymieniałem już w nie jednym aucie i powiem, że jakoś reklamacji nie miałem, a co do wycieku z pod gumy to zdarzyło się w Pandzie, przy odpaleniu było widać jak z pod filtra wycieka (filtr mann'a ) - biorę łapą i lekko odkręcam . Komuś się spieszyło z przykręcaniem i nie dokręcił, a ciśnienie zrobiło swoje . Powiedz mi jedno jak szczelny pojemnik z gumową uszczelką może puszczać olej? Płyn itd.? Jak jest mocno dokręcony? Definitywnie wycieka z pod gumy, a nie przez gumę bo ona jest jednolita - tylko spartańskie i nie dokładne przykręcanie powoduję takie usterki. To za proste urządzenie by było źle wykonane, jedynie można czepiać się do bibuły w środku, a nie do wykonania obudowy/szczelności.

  3. #13
    tiger46
    Gość

    Domyślnie

    Filtr odkręca!! się kluczem do filtrów(jak go nie masz to są inne sposoby)a dokręca się łapkami kolego.Właśnie przez dociąganie różnymi narzędziami potem cieknie bo uszczelka się s....i.Także tylko łapkami i jak to się mówi z czuciem.Zawsze dokręcam łapkami i jeszcze nigdy nie ciekło a filtrów już sporo wymieniłem.

  4. #14
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Jak to mozliwe ze z pod filtrona cieknie Ci olej a z innym filtrem nie? To co inna uszczelka czy co? Glupoty piszesz... Pracuje w IC i dalej upieram sie ze filtron ma wklady od bosha i nie powiem nigdy zlego slowa na filtrona.

  5. #15
    Wala
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Jak to mozliwe ze z pod filtrona cieknie Ci olej a z innym filtrem nie? To co inna uszczelka czy co? Glupoty piszesz... Pracuje w IC i dalej upieram sie ze filtron ma wklady od bosha i nie powiem nigdy zlego slowa na filtrona.
    skąd Twoja wiedza o tym, że wkłady filtrona są od boscha? Ale nie pytam o wiedzę typu "kolega mi mówił"

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tak ważny element jak filtr oleju, to zdecydowanie polecam coś markowego. Sam obecnie mam filtr Mann'a i wszystko jest OK, czego nie mogę rzeczywiście powiedzieć o Filtronie, którego używałem w poprzednim sezonie.
    Przy dokładnie tej samej technice montażu (sam wymieniałem olej) Filtron potrafił zaciekać. W przypadku Mann'a nic takiego się nie dzieje.

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinTM Zobacz post
    danus77

    No to kolego filtr przykręca się nie na rękę, a "kleszczami", do tego czyści się powierzchnie na bloku gdzie będzie przylegała guma filtra i nanosi mgiełkę(nie brudnymi łapami poklejonymi syfem z obudowy silnika).
    Sorki MarcinTM....to że mam na tym forum dopiero kilka postów wcale nie znaczy, że jestem laikiem w tych sprawach....mam ojca mechanika i kilku wujków i każdy z nich potwierdzi Ci moją opinię....a co do sposobu montażu filtra to znam ją...tak jak piszesz trzeba wszystko oczyścić i przesmarować uszczelkę filtra świeżym olejem....Natomiast twój sposób dokręcania filtra jest błędny...nigdy żadnym narzędziem...zawsze ręką...w przeciwnym razie życzę powodzenia przy odkręcaniu go...po takim "specjalistycznym" dokręcaniu widziałem już zerwane gwinty po jego odkręceniu a w kilku przypadkach do jego odkręcenia konieczny był pręt i rurka (jedyna pozostała możliwość po zerwaniu dwóch kluczy i uszkodzeniu specjalnej nasadki do odkręcania filtrów..ogólnie 300 pln w plecy przez jeden filtr oleju)....
    aha...jeszcze co do filtrona...tydzień temu wyrzuciłem filtr, który miałem tej firmy jako pokazowy...miał po 2k km dosłownie zdrewniałą uszczelkę...
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #18
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tiger46 Zobacz post
    a dokręca się łapkami kolego.
    Tak, ale nie tak by ciekło, dlatego jak ktoś nie lubi się męczyć to dokręca łapkami tak jak każdy filtr, każdej firmy na wyczucie - "trzyma? tak, jest więc ok"
    Dokręca się kluczem i nie napisałem, że do oporu,ale tak by wyczuć, że guma jest przyciśnięta odpowiednio bo może się zdarzyć różna gęstość gumy/rodzaj itd. etc.
    Ale dla niektórych mechaników to za trudne by zrozumieć. Guma to guma.Dlatego gdy dokręcamy każdy filtr tak samo bo już to się robi notorycznie z myślą - "trzyma już" powoduję właśnie taki wyciek.

    Sucha guma uszczelki reaguję inaczej niż pod temperaturą i wilgocią. A każda firma ma innego dystrybutora gum.

    Dlaczego nie leją się wszystkie filtrony? Czy nawet większość?
    Sprzedarz ze względu na cene i dostępność jest większa filtrona niż mann'a więc i statystyki i opinie są inne !!

    Taki Pan Leszek z warsztatu co naprawia golfy, po kilku głębszych wymienia na co dzień w kilku golfach jedynkach filtry nie dbając o jakość wykonania bo szkło mu stygnie powoduję takie właśnie opinie.

    FILTRON JEST BEE i szkoda, że filtr nie wyręcza mechanika i nie wkręca się sam ;-).

    Do czego zmierzam? Jak ktoś chcę niech porówna rodzaj gum uszczelek obu filtrów - twardość itd. Widać różnice, tak jak ze świecami.

    Słyszałem ostatnio historyjkę jak żalił się taki pan cwaniaczek , kupił świece - zapomniał sprawdzić podkładkę czy stożkowa czy płaska i zgadnijcie co obwiniał przy złym wkręceniu ?

  9. #19
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    A gdzie przeczytałeś, że filtry filtrona są do du...? - byłaby to pierwsza tego typu opinia
    Zdecydowanie nie pierwsza, bo od dawna twierdzi tak wielu znanych mi i cenionych ludzi blisko zżytych z motoryzacją, a i ja też tak twierdzę na podstawie własnego doświadczenia. I nie dlatego, że nie lubię polskich produktów tylko dlatego, że wielokrotnie filtry tej marki były przyczyną kłopotów ze smarowaniem silnika. I to w różnych pojazdach różnych marek. Na dobitkę tylko powiem, że nie zawsze referencje wg. Filtrona odpowiadają pod względem parametrów specyfikacji dla filtrów oryginalnych - ostatnio miałem tak właśnie podczas poszukiwań filtra do mojej Lybry. To, że cross'y pomiędzy producentami zupełnie się rozjeżdżają to inna sprawa, ale nawyk sprzedawców żeby szukać zamienników opierając się na katalogu Filtrona to strzał w kolano. Mam nieodparte wrażenie, potwierdzone przez znajomego właściciela sklepu motoryzacyjnego, że powszechna dostępność Filtrona i namiętne stosowanie przez warsztaty wynika z bardzo dobrych warunków handlowych.Dla tych, którzy bardzo chcą stosować polskie produkty polecam filtry PZL Sędziszów. Niestety trudniej dostępne i troszkę droższe.

    P.S. Dokręca się ręką jeśli to wystraczy, jeśli nie wystarczy to trzeba użyć klucza do filtrów. Ale generalna zasada podawana przez producentów markowych filtrów mówi o dokręcaniu o 3/4 obrotu od momentu zetknięcia naoliwionej uszczelki z korpusem silnika. I wtedy nie ma znaczenia podatność gumy - 3/4 obrotu to zawsze tyle samo i filtr trzyma dobrze. Jeśli uszczelka twarda to idzie ciężko, jeśli miękka to lżej. I często nawet da się po 10kkm odkręcić suchy filtr ręką Ale jak się stosuje Filtrona to nie ma na sobie takich znaczków jak np. Purflux i wielu mechaników na to nie wpada - wtedy albo przykręcają byle jak albo kluczem aż sok idzie.
    Ostatnio edytowane przez g.fu ; 05-11-2009 o 19:32

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja w jtdku stosuje filtr sofima + mobil 10w40 turbodiesel, na razie nic złego się nie dzieje..

    w tsach zawsze kupowalem filtrona i tez nic się nie działo..

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. [159] Wymiana oleju i filtrów, jaki polecacie?
    Utworzone przez grab w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 21:48
  3. Jaki polecacie filtr pyłowy kabinowy
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 07:33
  4. [145] FILTR OLEJU - co polecacie do boxera?
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 20:25
  5. [145] Wymiana oleju! jaki polecacie?
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 06:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory