Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Temat: Jaki filtr oleju polecacie

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar tomaszko79
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 10v 150KM Distinctive - X.2002 r.
    Postów
    168

    Domyślnie Jaki filtr oleju polecacie

    witam serdecznie

    posiadam AR 156 SW 2.4 JTD 10v 150km - przebieg 153kkm
    przymierzam się do wymiany oleju i filtrów
    czytałem na forum artykuł o filtrach Filtrona że są do du...

    czy moglibyście mi polecić jakąś inną firmę która na pewno jest dobrej jakości (mann czy inne)

    kolejna sprawa i moje pytanie to ile litrów oleju wchodzi do mojego silnika??
    bo spotkałem się z różnymi opiniami (5l, 5,5 l)

    z tego co wiem to wymiana filtrów oleju i powietrza nie jest łatwa w AR 156
    widziałem że dojście do filtra oleju jest kiepskawe z góry

    co do filtra powietrza to wymiana się go z góry czy od dołu??

    będę wdzięczny za pomocne odpowiedzi

    pozdrawiam

    TomeK.

  2. #2
    kknd81
    Gość

    Domyślnie

    Najlepsze są filtry Mann, Knecht, Hengst i Purflux. A oleju wchodzi 5,5 litra do maxymalnego napełnienia.

  3. #3
    Wala
    Gość

    Domyślnie

    rzecz sprawdza się w każdym aucie - tylko oryginalne filtry. Tak robię we wszystkich swoich autach. To nie jest jakis mega wydatek, a wiem, że mam to co producent zaleca. Nie polecam oszczędzać. Od Filtrona z daleka....

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Ja ostatnio uzylem filtra TUTELA w 1.8 TS - mozna je kupic np w sieci marketow Auchan.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    A gdzie przeczytałeś, że filtry filtrona są do du...? - byłaby to pierwsza tego typu opinia
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Nawet nie wiecie ze filtron ma wklady od bosha... Filtron wg mnie to bardzo dobra firma jakosciowo co do ceny.

  7. #7
    tiger46
    Gość

    Domyślnie

    Ja filtrów FILTRON używałem w każdym aucie które miałem a teraz używam w alfie i złego słowa o nich nie powiem.

  8. #8
    Wala
    Gość

    Domyślnie

    swojego czasu był test m.in. filtrona między innymi, mam gdzieś w szpargałach...ooo..znalazłem

    http://www.autoporadnik.pl/eksploata...tykul?page=0,0

    ja filtrona bym nie kupił - różnica u mnie między filtr oleju+filtr powietrza Filtron, a filtr powietrza+filtr oleju Honda to 20 pln. Uważam, że nie ma sensu w tej sytuacji kupowanie jakichś zamienników.

    Filtron nie ma żadnych wkladów od boscha, nie wiem skąd te opinie.

    W moich samochodach nie oszczędzam na materialach eksploatacyjnych i uważam - w mojej opinii - że jak ktoś jeździ dobrym autem, to powinien też montować w nim dobre części.

    nie widzę pola do dyskusji czy Filtron jest tak samo dobry jak ori filtr Alfy.

    Jeśli w końcu znajdę wymarzone 166 to napewno nie zaopatrzę jej w jakieś - moim zdaniem - wynalazki

    mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    156SW 2,4 jtd 2001
    Postów
    46

    Domyślnie

    Na 10 wymian oleju w 156 2,4 jtd, chyba 7 było z użyciem filtra Filtron. Trudno mi powiedzieć czy on dobrze filtruje czy nie bo tego nie widać. Używam tylko oleju syntetycznego (różnych marek- castrol, lotos,orlen, ) i po przebiegu 145 tys km nie stwierdzam żeby silnik brał olej.

    ---------- Post dodany o godzinie 08:04 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:21 ----------

    Zapomniałem napisać o filtrze powietrza. Też używam filtrona. Wyjmuje się go z góry. Jest to dość trudne z uwagi na brak miejsca. Pamiętaj oodkręceniu panelu ze złączkami elektrycznymi nad obudową filtra. Przykręcone toto jest 2 srubkami zabezpieczonymi plastykowymi nakrętkami. Pamiętaj te plastykowe zabezpieczenia ODKRĘĆ a nie podważaj czy ściagaj w inny sposób. Pod nimi masz nakrętki 10. Jeśli złączki elektryczne masz pourywane znaczy to, że ktoś na chama wyrywał i wpychał filtr. Po odkręceniu tych elektrycznych złączy i tak nie będziesz miał dobrego dostępu do puszki filtra. Musisz się trochę nagimnastykować. Puszkę filtra otwiera się po odkręceniu chyba 3 szt nakrętek 10.Musisz zdemontować też rurę z przepływomierzem. Zrób to sam bo w serwisie na chama będą szarpać twoje auto!!! Po zamontowaniu filtra sprawdż czy coś nie ociera wzajemnie o siebie!!!! Może to doprowadzić do przetarcia obudowy filtra lub rury powietrza i wtedy łapać będzie fałszywe powietrze.
    Filtr przeciwpyłkowy też nie wymienia się komfortowo. Jest on usytuowany pod plastykową osłoną podszybia.Jak ci się uda odkręcić wszystkie srubki podszybia to będzie sukces. W przeciwnym przypadku musisz wyjąć i włożyć nowy filtr przeż szparkę!! Powodzenia!

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    heh..podtrzymam opinie przedmówców w tematyce filtrona....nadają sie jedynie do poloneza (choć nie zawsze), a najlepiej to do stania na półce z ceną....dłubę trochę przy samochodach swoich i "klientów"...przerobiłem już kilka marek samochodów i zawsze jak zakładany był filtron, to po kilkuset km silnik był już ulany olejem przeciekiem z pod filtra....po przejściu na mann'a jakiś rok temu nie spotkałem się z sytuacją, aby mi ktoś przyjechał z reklamacją cieknącego oleju...
    także od filtrona z daleka...

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. [159] Wymiana oleju i filtrów, jaki polecacie?
    Utworzone przez grab w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 21:48
  3. Jaki polecacie filtr pyłowy kabinowy
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 07:33
  4. [145] FILTR OLEJU - co polecacie do boxera?
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 20:25
  5. [145] Wymiana oleju! jaki polecacie?
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 06:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory