Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Zawieszenie wahacze +amorki + sprężyny

  1. #1
    banita
    Gość

    Domyślnie Zawieszenie wahacze +amorki + sprężyny

    Witam.

    Trochę jak w temacie na wiosne mam zamiar zrobić takie gruntowne odświerzenie włoszki pod względem zawieszenia i mam pare pytań jeśli chodzi o wahacze i tuleje to :

    1) czy są jakieś sportowe odpowiedniki tulejek (tuleje poliuretanowe) - o ile się nie myle wahacze nie mają zestawów naprawczych a jeśli się mylę to czy są takie odpowiedniki z poliuretanu ?

    nie znam się dokładnie ale czy to wystarczy by zregenerować przednie wahacze ?

    http://cgi.ebay.com/alfa-romeo-156-1...8#ht_500wt_956


    no i kolejna sprawa w tej chwili jak tak zerkałem z kanału to mam czerwone sprężyny i ogólnie auto siedzi dość nisko prowadzi się super i tu moje kolejne pytanie :

    2) jak będę wymieniał to chciał bym znowu coś niskiego czy każde zawieszenie Eibach (np. czarne sprężyny) do alfy 156 dają obniżenie ??

    3) rozważam zakup używanego zawieszenia na co zwrócić szczególnie uwagę ? (czy np. bać się korozji na sprężynach ? - wiadomo że nowe nie są i lakier może odnich odprysnąć i pojawi się rudy nalot ... pomocy !! ) ...

    narazie to tyle wierze że koledzy alfaholicy poradzą co robić

    Pozdrawiam.
    Sebo
    Ostatnio edytowane przez banita ; 02-11-2009 o 13:19

  2. #2
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał banita Zobacz post
    zy to wystarczy by zregenerować przednie wahacze ?
    może ja się nie znam, ale jaki to rachunek ekonomiczny? Dotyczy to też kupowania tanich zamienników wahaczy. Komplet oryginalnych wahaczy można kupić za około 1150pln (tylko oryginalnych FIATA od trw, a nie od trw, bo te są jednak inne). Na komplecie takich wahaczy (założonych zgodnie ze sztuką) przejechałem ostatnio 95 tys. km, czy to mało? Dodam, że spora część przebiegu to ukraińskie drogi, jak ktoś był np. we Lwowie to wie o czym mowa i na kołach 17. Wg mnie w przypadku wahaczy najbardziej opłaci się założyć dobrze oryginały i jeździć, finalnie i tak padną, ale sumując wyjdzie najtaniej.

  3. #3
    banita
    Gość

    Domyślnie

    superglide - widzisz żadna guma nie wytrzyma tyle co poliuretan , miałem wcześniej honde gdzie można było zastosować takie tuleje i wytrzymywało to naprawde dużo ... zresztą gdyby tak nie było nie stosowano by tego w sporcie dlatego pytałem o takie zestawy i czy ktoś może to montował w alfie nie wiem czy wahacz nawet ten orginał od fiata TRW będzie dobrze znosił np. zawieszenie od KONI , czy też obniżone eibacha, jeśli się skuszę na dość dużą inwestycje w zawieszenie to po to by mieć frajde z miłego sportowego zacięcia alfinyy a co do dróg na Ukrainie znajomi którzy z tamtąd pochodzą mówią że na wizyty "wielkich" przywudców budowano całkiem fajne odcinki albo też remonotowano drogi w mieście na błysk a reszta to podobno katastrofa ale osobiście nie testowałem więc się nie wypowiem dzięki za radę pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Amorki i sprężyny sportpack a zwykłe.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 06:36
  2. Przednie amorki z sprężyny do 156 1.9
    Utworzone przez paczek.gsm w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 07:15
  3. Zawieszenie tył - tuleje, wahacze, itp.
    Utworzone przez RONI w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 09:19
  4. [146] Sprężyny Einbach ale seryjne amorki
    Utworzone przez Toldi w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 11:43
  5. [156] Zawieszenie wahacze tuleje itd...
    Utworzone przez hocken w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory