Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Padł rozrusznik;-( Szczotki???

  1. #1
    darloss
    Gość

    Lightbulb Padł rozrusznik;-( Szczotki???

    Witam...
    Dziś miałem problem z odpaleniem, rozrusznik kręcił ale nie zaskakiwał, dopiero za piątym razem załapał, i tu pytanie czy to koniec szczotek??? czy może coś innego poleciało? nie grzebałem jeszcze nigdy przy rozruszniku, także nie wiem, do głowy przychodzą mi tylko szczotki, jeśli to one, a ktoś już to robił, to proszę o pomoc przy naprawie, i jakieś małe info jak go zdemontować i jak się do tego zabrać???
    Z góry wielkie dzięki

    P.O.Z.D.RO.

  2. #2
    Rajek
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co napisałes wynika ze to raczej elektromagnes ci padł bo jak by padły szczotki to by w ogóle nie kręcił

  3. #3
    marcinchorzów
    Gość

    Domyślnie

    Witaj ja robiłem rozrusznik . Musisz kupić sobie bieżnie i szczotki to wymieniasz w alfie moja bieżnia była rozsypana dlatego raz łapał a raz nie . Bieżnia jest plastikowa okrągła z ząbkami zresztą przy zakupie szczotek od razu pytaj się o to. Ja radze kupić orginał okazało się że są tańsze niż zamienniki. Zresztą tylko kupuje orginał

  4. #4
    darloss
    Gość

    Unhappy

    A demontaż rozrusznika????? jak się do niego dostać?????
    Z tego co widzę to jest pod silnikiem???

    Jest jakaś opcja zdemontować go od góry???
    Czy zostaje tylko kanał???
    Ostatnio edytowane przez darloss ; 11-11-2009 o 11:55

  5. #5
    marcinchorzów
    Gość

    Domyślnie

    Kanał zawsze rozwiązuje sporo problemów. Ja dzwignołem lewy przód i odstawiłem niezłą gimnastyke napewno musisz troche pokombinowac . Jednak nie zapomnij odłączyc aku.. Napewno dasz sobie rade. I gwarantyje że bez kanału też wyjdzie .

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lesio80
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Narazie Fiat Panda 1.2 i 60 szalonych chabet , AR będzie za jakiś czas
    Postów
    417

    Domyślnie

    Tu widze ciężki orzech do zgryzienia i bez kanału ani rusz, jeżeli chodzi o rozrusznik warto oddać go regeneracji do jakiegoś zakładu co się takimi żeczami zajmuje, elektromagnes napewno będziesz miał nowy, warto wymienić łożyska i szczotki z bieżniami.
    Pytanie czy koszt takiej naprawy nie będzie równy kupieniu dobrej używki?

  7. #7
    dududs
    Gość

    Domyślnie

    wydaje mi się,że padł Ci ''bendiks''
    tak jak napisał przedmówca często bardziej opłaca się kupić używkę z jakiegoś powypatkowego bądź z anglika niż regenerować, wiem to z własnego doświadczenia dałem do regeneracji i po miesiącu to samo. A używkę kupisz już za 100zł, tylko sprawdż przed kupnem czy wszystko chodzi jak należy tj. podłącz na krótko sprawdź czy wybija, czy kręci, najlepiej przyłusz jakiegoś patyka na zębatke w celu utrudnienia mu rozruchy gdy będzie dobry nie dasz radę go zatrzymać i wiesz, że możesz kupować

    a co do kanału ja sie obyłem bez, dobry lewarek+ dobre narzędzia i dasz rade bez

    życzę powodzenia w podjęciu decyzji

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Ja równierz stawiam na awarię koła właczającego(bendixa), przy usterce elektromagnesu w momencie przekręcenia stacyjki w poz. rozruch słychac wysów koła włączającego, ale rozrusznik nie kręci.Wymiana bendixa nie jest kłopotliwa musisz tylko porównac ceny co taniej kupisz koło czy rozrusznik.
    pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  10. #10
    marcinchorzów
    Gość

    Domyślnie

    Proponuje wyciągnąć wymienić zużyte elementy uzwojenie żadko pada więc nie widze potrzeby kupować używki !!!!!!!! okaże sie że szczotka poszła lub bendiks albo bieżnia i te elementy tak musisz mieć nowe

Podobne wątki

  1. Czy padł rozrusznik?
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 16:35
  2. Nie kręci - padł rozrusznik?
    Utworzone przez Jejek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2015, 19:50
  3. 2.4 JTD- chyba rozrusznik padł ale czy na pewno ?
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 22:49
  4. [155] Rozrusznik padł - problem z wyciągnięciem
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 13:29
  5. Rozrusznik w 166 2.4JTD, czy padł?
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 07:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory