Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Rozlane paliwo

  1. #1
    dragon7
    Gość

    Question Rozlane paliwo

    Witam wszystkich forumowiczów, mam następujący problem mam alfe 156 1.9 JTD i ostatnio kupiłem 3 bańki tańszej ropki od zaprzyjaźnionego kierowcy Niestety tak wyszło że banki były słabo szczelne a jedna z nich się przewróciła i się troche ON wylało, niestety poza wykładziną w bagażniku nasiąkneła także gąbka która jest w tylnej kanapie i za każdym razem jak ktoś siada z tyłu to brudzi sobie spodnie. Próbowałem prać siedzenie ale to o to chodzi że pewnie tylko z górnej warsty siedzenia się zprało a gąbka działa w ten sposób że jak się ją ściśnie to wtedty oddaje płyn Nie wiem co zrobić pomóżcie

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Masz gotowy morał z takiego kombinowania... Pieniądze, jakie wydasz na czyszczenie i czas na to potrzebny powinny dać do myślenie przed następnym zakupem "tańszego" paliwa.

    Żeby się tego pozbyć z siedziska musisz zdjąć materiał z niego i gąbkę wyjąć z ramy kanapy. Potem ją dokładnie wypierz, i ewentualnie załóż pod obicie materiałowe folię w miejscu tej plamy ropy. Niestety nie usuniesz już tego całkowicie, więc folia przynajmniej ochroni przed dalszym możliwym plamieniem. Lepszym wyjściem będzie kupić siedzisko z anglika np i przełożyć tylko Twój materiał na to kupione.
    Tak, czy siak roboty Cię czeka sporo...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Masz gotowy morał z takiego kombinowania... Pieniądze, jakie wydasz na czyszczenie i czas na to potrzebny powinny dać do myślenie przed następnym zakupem "tańszego" paliwa.
    Ja też mu zazdroszczę tej tańszej ropki, ale przynajmniej po cichu..


  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    trzeba mieć sposoby na wożenie paliwka
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Ja też mu zazdroszczę tej tańszej ropki, ale przynajmniej po cichu..
    Ja natomiast wcale nie odczuwam uczucia zazdrości, bo i nie ma powodu.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Ja natomiast wcale nie odczuwam uczucia zazdrości, bo i nie ma powodu.
    Komentujesz że oszczędza nie wiadomo jak zamiast normalnie kupić, zalać na stacji.. Ma taniej, fajnie, też bym chciał. Jak byś miał jakieś pewne oszczędności od znajomego to też byś pewnie wolał wydać np. 2x mniej niż kupować na stacji..


  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Komentujesz że oszczędza nie wiadomo jak zamiast normalnie kupić, zalać na stacji.. Ma taniej, fajnie, też bym chciał. Jak byś miał jakieś pewne oszczędności od znajomego to też byś pewnie wolał wydać np. 2x mniej niż kupować na stacji..
    Nie, nie nie. Pamiętaj rasowy Alfista nie liczy kasy, wydaje do oporu.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matt21 Zobacz post
    Nie, nie nie. Pamiętaj rasowy Alfista nie liczy kasy, wydaje do oporu.
    O tym zapomniałem ale ja w sumie to jestem tylko użytkownikiem Alfy bo raz że nie mam benzynowego silnika, a dwa że nie mam TS'a.. Dieslowiec to nie Alfista w końcu.


  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Komentujesz że oszczędza nie wiadomo jak zamiast normalnie kupić, zalać na stacji.. Ma taniej, fajnie, też bym chciał. Jak byś miał jakieś pewne oszczędności od znajomego to też byś pewnie wolał wydać np. 2x mniej niż kupować na stacji..
    To, że Ty byś chciał kupić paliwo tańsze, ale nie koniecznie dobre (fakt kupowanie od kogoś znajomego nie jest gwarancją jakości tego paliwa...) nie znaczy, że ja też mam takie zapędy.

    Gdybym chciał kupić tańszy ON w mojej okolicy, to wystarczy tylko na CB spytać i praktycznie każda ilość "oszczędności" jest dostępna od kierowców TIR'ów.
    Poza tym mieszkając w mieście z rafinerią pod nosem nie jest trudno o paliwo wszelakiego rodzaju z nie koniecznie legalnych źródeł. Osobiście wolę jednak tankować na systematycznie kontrolowanej stacji paliw znanego koncernu i spać spokojnie a do tego co jakiś czas odbierać nagrody z programu lojalnościowego. Biorąc pod uwagę, że silniki JTD są bardzo wrażliwe na jakość ON nie zaryzykował bym tankowania czegoś tańszego, ale nie koniecznie sprawdzonego. Natomiast co do ceny ropy z TIR'a, to aktualnie oscyluje ona w granicach 2,50-3 zł za litr, więc dwa razy tańsza nie jest niż na stacji, a sposób jej przechowywania i sterylność tego procesu widziałem nie raz na własne oczy i nie chciał bym tego zalać do innego pojazdu, jak Ursus C330.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 14-11-2009 o 15:09

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    To, że Ty byś chciał kupić paliwo tańsze, ale nie koniecznie dobre (fakt kupowanie od kogoś znajomego nie jest gwarancją jakości tego paliwa...) nie znaczy, że ja też mam takie zapędy.

    Gdybym chciał kupić tańszy ON w mojej okolicy, to wystarczy tylko na CB spytać i praktycznie każda ilość "oszczędności" jest dostępna od kierowców TIR'ów.
    Poza tym mieszkając w mieście z rafinerią pod nosem nie jest trudno o paliwo wszelakiego rodzaju z nie koniecznie legalnych źródeł. Osobiście wolę jednak tankować na systematycznie kontrolowanej stacji paliw znanego koncernu i spać spokojnie a do tego co jakiś czas odbierać nagrody z programu lojalnościowego. Biorąc pod uwagę, że silniki JTD są bardzo wrażliwe na jakość ON nie zaryzykował bym tankowania czegoś tańszego, ale nie koniecznie sprawdzonego. Natomiast co do ceny ropy z TIR'a, to aktualnie oscyluje ona w granicach 2,50-3 zł za litr, więc dwa razy tańsza nie jest niż na stacji, a sposób jej przechowywania i sterylność tego procesu widziałem nie raz na własne oczy i nie chciał bym tego zalać do innego pojazdu, jak Ursus C330.
    Czasem na CB można trafić na miłych panów z zielono-białego Forda Transita wiec z tym lepiej to uważaj.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









Podobne wątki

  1. [159] Złe paliwo :(
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 22:24
  2. [146] paliwo td ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 22:18
  3. [33] Paliwo do 33 1.7 8V.
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 15:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory