Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Sprzęgło a koło dwumasowe ?

  1. #1
    Seferiel
    Gość

    Question Sprzęgło a koło dwumasowe ?

    Szukałem na forum ale odpowiedzi nie znalazłem na moje pytanie więc zakładam nowy temat....

    A pytanie brzmi Dlaczego razem ze sprzęgłem zdycha koło dwumasowe albo odwrotnie... Bo szczerze nie wiem w jakiej relacji pracuje koło ze sprzęgłem... A już chyba z trzeci mechanik mówi mi że ze sprzęgłem będzie koło do wymiany bo jak pada sprzęgło to i koło dwumasowe jest do d...

    Zgadza się sprzęgło mam do wymiany... Ale czy muszę się z tym spieszyć? Ślizga mi się na obrotach i coś zaczyna klekotać...

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Klekotać może łożysko oporowe , dwumas to na początku takie dziwne uderzenia przy zmianie biegów , w ekstremalnym zużyciu też będzie napierdzielać cały czas.
    Jeśli sprzęgło już się ślizga trzeba to jak najszybciej wymienić bo może w krótkim czasie wysiąść całkowicie, na to nie ma rady.Proponuje kupić cały komplet a dwumas obejrzeć po zdjęciu skrzyni.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz z tym dwumasem, to jest tak jak z kompletnym sprzęgłem.
    Jak ślizga Ci się tarcza, to i tak wymieniasz z dociskiem i łożyskiem (a czasem wysprzęglikiem, jak jest wewnątrz skrzyni).

    Chodzi raczej o to, żeby nie robić za kilka kkm znów tej samej roboty.

    Jak stuka, to ja obstawiam w właśnie dwumas, ale skoro i tak będzie zdejmowane, to polecam organoleptycznie zbadać koło po demontażu skrzyni.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    A jakie w ogóle auto ma przebieg ?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  5. #5
    Seferiel
    Gość

    Domyślnie

    200 tys km przebiegu... Ale nie o to chodzi... Czy sprzęgło ma jakiś wpływ na koło dwumasowe ?!

    Stuka coś w sprzęgle... Jak wciskam sprzęgło jest słychać takie delikatne pukanie cyk cyk cyk cyk Wiem że jest do wymiany i chciałbym to zrobić jak najszybciej ale cięzko z kasą pod koniec roku... Dlatego pytam czy uszkodzone sprzęgło może mi zniszczyć koło dwumasowe... Bo gdzie nie pojadę każdy mechanik tłumaczy że jak sprzęgło padło to i koło do wymiany....

  6. #6
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Zniszczona tarcza sprzęgła może zniszczyć każde koło zamachowe.

    Ślizgające się sprzęgło nie ma najlepszego wpływu na dwumas.
    Poza tym jak już mówiłem - zrzuć skrzynie, to się okaże czy dwumas do wymiany. Po 200 kkm, raczej do wymiany.

  7. #7
    Darek_Alfa81
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    U mnie od ok 2 tyg podczas jazdy powyżej 60 km zaczeły się drgania i trzęsiania (zwłaszcza jadąc pod górkę) a ze skrzynią biegów nie zauważyłem żadnych problemów.
    Byłem dziś u mechanika i powiedział zdecydowanie, że jest to napewno koło dwumasowe.
    Czy jednoznacznie po takich objawach można stwierdzić, że to faktycznie jest problem z dwumasem?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek_Alfa81 Zobacz post
    Witam!
    U mnie od ok 2 tyg podczas jazdy powyżej 60 km zaczeły się drgania i trzęsiania (zwłaszcza jadąc pod górkę) a ze skrzynią biegów nie zauważyłem żadnych problemów.
    Byłem dziś u mechanika i powiedział zdecydowanie, że jest to napewno koło dwumasowe.
    Czy jednoznacznie po takich objawach można stwierdzić, że to faktycznie jest problem z dwumasem?
    U mnie też sa drgania i trzesienia i sprzegło też do wymiana ale jak razem z dwumasem przyjdzie mi wymienic to kupa kasy wiec jeszcze sie wstrzymam bo jak narazie sie nie slizga ale jak ruszam to trzesie tak jakby silnikiem

  9. #9
    Darek_Alfa81
    Gość

    Domyślnie

    U mnie nic nie trzęsie podczas ruszania, do 60km jest wszystko OK dopiero przy większej prędkości przy dodawaniu gazu zaczyna się trzesienie.Czy może to być coś innego?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    koła nie wywarzone albo fele gdzieś lekko zagięte?

    ---------- Post dodany o godzinie 10:29 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:28 ----------

    ja jezdze na alu 17-stkach i z przodu mam lekko fele zagięte to drży mi kierownica ale tak powyżej 120km/h

Podobne wątki

  1. [159] Sprzęgło i koło dwumasowe
    Utworzone przez blizniakone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 17:15
  2. [159] Sprzęgło + koło dwumasowe + wyprzęgnik
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 20:58
  3. Sprzęgło i koło dwumasowe 2.4 jtd
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 10:20
  4. Sprzęgło, dwumasowe koło
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory