Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: dlawienie sie alfy 156 przy starcie z rana

  1. #1
    moreeek
    Gość

    Domyślnie dlawienie sie alfy 156 przy starcie z rana

    witam,

    mam problem

    przy odpaleniu z rana alfy , i ruszeniu dlawi sie przy przejechaniu 100 metrow jakos lagodnieje do zera ,a pozniej smiga ok. czy to przeplywmomiez to nie wiem bo jak mialem orginal boscha to to samo mialem(lagodniej) , a ogolnie mam zamiennik wiec nie wiem ,co jest to. bylem na chmielewskiego to cos mi porobil w ustaiweniach przez kompa. to przy zimnym dobrze odpalal ale po jakims czasie w trasie dlawil sie .wiec juz nie wiem co...

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał moreeek Zobacz post
    witam,

    mam problem

    przy odpaleniu z rana alfy , i ruszeniu dlawi sie przy przejechaniu 100 metrow jakos lagodnieje do zera ,a pozniej smiga ok. czy to przeplywmomiez to nie wiem bo jak mialem orginal boscha to to samo mialem(lagodniej) , a ogolnie mam zamiennik wiec nie wiem ,co jest to. bylem na chmielewskiego to cos mi porobil w ustaiweniach przez kompa. to przy zimnym dobrze odpalal ale po jakims czasie w trasie dlawil sie .wiec juz nie wiem co...
    Uzupełnij profil, bo póki co nikt nie wie jaki motor ma Twoja Alfa.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    robert.now
    Gość

    Domyślnie Dławienie i szarpanie Alfy

    Witam ja mam podobny problem do kolegi .Moja ALFA 156 1.8 TS po uruchomieniu chodzi przez chwile dobrze a po około 10 s zaczyna się dławić i szarpać i czuć paliwo jakby go nie spalała .Po około 4 min. pracy silnik zaczynna pracować normalnie i szarpanie ustaje.Czy zna koś może przyczynę tej dolegliwości bo to trochę męczące i obciachowe w ALFIE.

  4. #4
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Wątek do mojego podobnego problemu http://www.forum.alfaholicy.org/147_...56_2_0_ts.html

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - to problem tzw. "spadochronu" dość dobrze opisany przez naszego kolegę bubu.
    - a tutaj link do tego wątku, temat #17
    --
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...lowania-2.html
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #6
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj przyjrzałem sie problemowi bliżej i jest tak odpalam auto po dłuższym staniu (po nocy bądż po kilku godzinach) odpala na dotyk włącza się ssanie i wszystko OK. Ruszam 1,2,3,4 wszystko OK po parunastu metrach silnik zaczyna się lekko dusić i teraz jeśli jadę dalej to po chwili ,,przepcha się" i dalej już OK natomiast jeśli sytuacja na drodze powoduje, że w tym czasie stanę (np. światła) to silnik schodzi do ok 500 obr. i pracuje na pograniczu zgaśnięcia jednak nie gaśnie i chodzi tak jakby nie na wszystkie cylindry w tym czasie silnik nie reaguje na dodawanie gazu i muszę chwilę tak czekać aż wszystko wraca do normy, potem śmiga jak należy. Auto ma moc, zbiera się jak należy, pali w normie nie żadnego problemu z odpalaniem czy to na zimnym, czy na ciepłym. Ciekawe co jest kable WN, cewka, świece, wtryski, a może woda w zbiorniku

Podobne wątki

  1. [159] Błąd przy starcie i dziwne dzwięki przy kręceniu kierownicą
    Utworzone przez prv87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:12
  2. selespeed slizga przy starcie pomocy!!!
    Utworzone przez alfiarz w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 12:44
  3. 1.6 t.s.120hp klepie przy starcie czasami...
    Utworzone przez szajbus0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 09:15
  4. Dymi przy starcie
    Utworzone przez mikahan w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 14:37
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2007, 17:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory