Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Regulacja docisku sprzęgła.

  1. #1
    tomekdominik
    Gość

    Domyślnie Regulacja docisku sprzęgła.

    Witam. Ponieważ w moim aucie, przy jeździe z niskimi prędkościami szarpie trochę przy zmianie biegów, chciałbym wyregulować docisk sprzęgła. Po prostu czuć, że to wina nieprecyzyjnie działającego układu wysprzęglania. Mam skrzynię selespeed i jeżdżę zazwyczaj w trybie city, ze względu na wygodę lub lenistwo jak kto woli
    Chciałbym zapytać czy docisk można wyregulować za pomocą komputera podpiętego do auta (gdzieś to wyczytałem na forum), czy może raczej zrobić to mechanicznie. I czy konieczny jest przy tej operacji demontaż skrzyni biegów? Jaki są orientacyjne koszta i czy ktoś z forum to przerabiał, bo interesuje mnie czy da radę zrobić to dobry niezależny mechanik, czy muszę się wybrać do ASO?

  2. #2
    grucha8899
    Gość

    Domyślnie

    witam,mam podobny problem z moja alfa mianowicie szarpie i zgrzyta na niskich biegah podejzewam ze to wina sprzegla bylem w ASO ale nie zrobili mi tego,tylko powiedzieli ze reguluje sie go jedynie mechanicznie,zapewne juz to zrobiles?

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekdominik Zobacz post
    Witam. Ponieważ w moim aucie, przy jeździe z niskimi prędkościami szarpie trochę przy zmianie biegów, chciałbym wyregulować docisk sprzęgła. Po prostu czuć, że to wina nieprecyzyjnie działającego układu wysprzęglania. Mam skrzynię selespeed i jeżdżę zazwyczaj w trybie city, ze względu na wygodę lub lenistwo jak kto woli
    Chciałbym zapytać czy docisk można wyregulować za pomocą komputera podpiętego do auta (gdzieś to wyczytałem na forum), czy może raczej zrobić to mechanicznie. I czy konieczny jest przy tej operacji demontaż skrzyni biegów? Jaki są orientacyjne koszta i czy ktoś z forum to przerabiał, bo interesuje mnie czy da radę zrobić to dobry niezależny mechanik, czy muszę się wybrać do ASO?
    Witam.
    Aby wyregulować skok sprzegła potrzebny jest Examiner wiec i ASO. Chyba że jakis Alfadiag to też przeczyta. Na początku trzeba przeczytać wartość obecnej pozycji sprzęgła powinna zawierać sie w przedziale 28-28,5 mm. Jeśli wychodzi poza ten zakres trzeba wprowadzić korekte. Niestety na oko nie da sie trego precyzyjnie wykonać.
    Ponizej masz link jak wykonac tą procedure:
    http://homepage.mac.com/paul_denyer/...36/page36.html

    A tu tak troche po polsku
    http://translate.google.pl/translate...ml&sl=en&tl=pl

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Regulacja docisku ramienia wycieraczki?
    Utworzone przez Artorius w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 18-05-2023, 18:40
  2. [33]Regulacja sprzęgła
    Utworzone przez alfaholik w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-02-2021, 18:43
  3. Regeneracja sprzęgła/docisku czy nowe ?
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 08:59
  4. [146] Regulacja sprzęgła?
    Utworzone przez rodik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 00:46
  5. Wymiana sprzęgła, docisku - koszt
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory