Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: po zatrzymaniu nie odpala... rozrusznik?

  1. #1
    nerlo1991
    Gość

    Domyślnie po zatrzymaniu nie odpala... rozrusznik?

    witam zajechałem dzis na stacje zatankowałem zapłaciłem wsiadam do samochodu... przekrecam kluczyk chce odpalic i nagle wszystki lamki zgasły i jak by cos stukneło (cały czas stuka jak chce odpalic) okolice rozrusznika, po czym po woli lamki sie zaczynały znow zapalac i swieciły normalnie a czasem ledwie co swieciły... dodam ze samochod z popychu odpala odrazu nie swieci mi sie łądowanie , czy to rozrusznik i co konkretnie?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Zapewne rozrusznik, a konkretnie tulejki. Rozrusznik ma już taki opór, że potrzebuje dużego napięcia którego nie jest w stanie zapewnić akumulator. Jedyne wyjście to wykręcić rozrusznik i do elektryka z nim. Widzę, że kolega w niedalekiej okolicy mieszka

  3. #3
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    A będą jaja jak to tylko akumulator hehe

  4. #4
    nerlo1991
    Gość

    Domyślnie

    no nie daleko bo legionowo a propo akumulatora hmmm jak by padł... to po przejechaniu 5km i tak by odpalił bo sie doładuje a tu lipa ;/ właczajac swiatła postojowe a pozniej mijania czy ługie itp nawet lamki nie przygasna czyli rozrusznik jak myslałem


    a znasz kogos kto ma kompa z okolic zeby wrzucic i zrobic cos w koncu z falujacymi obrotami ? bo tak mnie to denerwuje ze...
    Ostatnio edytowane przez nerlo1991 ; 23-11-2009 o 22:59

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar prezesjm
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    DANKOWICE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Objawy wskazują raczej na uszkodzenie w akumulatorze lub w przewodach podłączeniowych, klemach itp. Przy sprawnym akumulatorze jeśli rozrusznik jest uszkodzony tak że powoduje zgaśnięcie kontrolek to po chwili jest z rozrusznika lub kabli dym. Prosty nawet miernik za 30 pln dokładnie wskaże przyczynę awarii.
    LANCIA KAPPA V6, Fiat CROMA 2.0, Fiat CROMA V6, RITMO 1,5 ie - 32V i 550 kM w sumie
    www.lanciapolska.org/forum - forum Lancii

  6. #6
    indorek1
    Gość

    Domyślnie

    jak kolega wyżej napisał najpierw postaraj się uruchomić maszynę i sprawdź czy ładownie jest ok potem oczyść porządnie klemy poskładaj wszystko i próbuj dalej

  7. #7
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Może być złe połączenie na klemach, brak ładowania, albo akumulator tak dał dupy że wszystko jest OK z połączeniem, a już się nie ładuje akumulator. Miałem taki przypadek w motocyklu.

    Proponuję: podmień go na chwile z innym akumulatorem który jest sprawny. Zajmie to chwilę, a opcja przeze mnie opisana jest naprawdę możliwa.

  8. #8
    nerlo1991
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem co sie stało i jak ale akumulator sie rozkurwił włozyłem drugi i jest wszystko ok! dzieki panowie i pozdrawiam

  9. #9
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Zapowiadałem, że będą jaja Sprawdź jeszcze czy aby na pewno masz ładowanie.

    Życzę już bezawaryjnej jazdy.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matis_FG
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gdańsk, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9 JTD 16v
    Postów
    57

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Bella nigdy nie miała problemu z odpalaniem aż do piątku. Jeździłem nią przez prawie cały dzień aż nagle wieczorem nie odpaliła. Podczas próby odpalenia wszystkie kontrolki najpierw gasną a potem lekko pulsują. Z tyłu silnika słychać cykanie, które po około minucie ustaje. Próbowałem również odpalić Belle na kable ale nawet to nie pomogło. Czy to rozrusznik??? Jeżeli tak wyjmował go ktoś z 1.9 JTDm 140 KM???

Podobne wątki

  1. Nie odpala bo nie kręci, rozrusznik czy elektryka ?
    Utworzone przez mirut w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 19:28
  2. 156 1.9 JTD Dziwnie kręci rozrusznik,nie odpala
    Utworzone przez death w dziale 156
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 13:21
  3. 1.9 JTD nie odpala, choc rozrusznik kreci
    Utworzone przez Klein w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 23:55
  4. [145] Rozrusznik kręci, ale auto nie odpala
    Utworzone przez mayka.88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 10:42
  5. [164] nie odpala-czyżby rozrusznik
    Utworzone przez Marian w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 12:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory