Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 171

Temat: Zamontowanie tempomatu

  1. #161
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Multipla 1,9 JTD 105KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristof Zobacz post
    mam jeszcze jedno pytanko,wszystkie piny z oznaczeniem N.C.to masa?bo jeżeli tak to wyjście z pinu 21 na brake pedal switch poprzez styk na pedale hamulca łączy się z masą.pozdrawiam.
    N.C. to raczej Not Connected, czyli niepodłączony.

  2. #162
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    alfa romeo 156 jtd 2000r
    Postów
    21

    Domyślnie tempomat

    Cytat Napisał miszczu77 Zobacz post
    N.C. to raczej Not Connected, czyli niepodłączony.
    dzięki.jeżeli n.c.znaczy nie podłączone to na str 9 jest link w którym jest schemat połączeń edc15c i z pinu 2-21 wychodzi kabelek na czujnik hamulca .nie wiem czy na drugi pin tego czujnika podać 12v,czy ma iść do masy.jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc w tej kwestii to bardzo proszę.pozdrawiam.

  3. #163
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    alfa romeo 156 jtd 2000r
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristof Zobacz post
    dzięki.jeżeli n.c.znaczy nie podłączone to na str 9 jest link w którym jest schemat połączeń edc15c i z pinu 2-21 wychodzi kabelek na czujnik hamulca .nie wiem czy na drugi pin tego czujnika podać 12v,czy ma iść do masy.jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc w tej kwestii to bardzo proszę.pozdrawiam.
    jak już pisałem post wyżej,podłączyłem wszystko jak na str.9.jednak w moim przypadku jest to silnik 1,9 105 km .fes pokazał wyłącznik tempomatu on,dioda zasilana z pinu 3-44 się zaświeciła(bardzo słabo jest 12v-towa naj wyrażniej wychodzi 5v)jednak fes pokazuje tempomat nieaktywny,i niestety nie działa.może jakieś rady.pozdro.

  4. #164
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    i jak udało się komuś zamontować ten tempomat w alfie 156 przed liftem ??????

  5. #165
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maxiking
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Tarnów 33-100
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 115 koni 2001/2002r
    Postów
    483

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw czy jest możliwe dołożenie tempomatu w przedliftowej alfie ;d

  6. #166
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Czy może coś się ruszyło odnośnie instalacji tempomatu w przedlifcie? Mam V6 z 2001 CF3 z Q-systemem i zastanawiam się czy dałoby radę tempomat podpiąć.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #167
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    skoro w serii występował a występował to zapewne tak- mozna
    Moja cwaniara BY LITROWY 3.0v6SW QTRONIC http://www.youtube.com/watch?v=hJHuK...ature=youtu.be
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/70296-litrowe_ar156sw_2_5v6_q.html

  8. #168
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Odkopię.
    Domyślam sie, ze sie da jeśli mam biała kostkę pod kierownica. Pytanie co, jeśli jej nie mam. Czy ktoś przerabiał temat poprowadzenia wiązki do sterownika?
    Tempomat to jedyna rzecz, której mi brakuje do szczęścia. Sporo jeżdzę po trasie i przydałby sie. Wolałbym nie zmieniać auta tylko z powodu braku tempomatu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #169
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 10V
    Postów
    4

    Domyślnie

    Odkopuję jeszcze bardziej.

    Przejrzałem wszystkie tematy związane z zakładaniem tempomatu i doszedłem do następujących wniosków:
    1. Montaż tempomatu w przedliftowej wersji alfy (z przedliftowym wnętrzem) jest możliwy, jeśli posiadamy sterownik silnika CF3 (EDC-15C) oraz sterowanie gazem na potencjometrze
    (1a. Warto sprawdzić jeszcze np. poprzez MultiEcuScan czy komputer posiada funkcję tempomatu. W moim przypadku konieczny jest re-learn komputera, dostępny w płatnej wersji programu)
    2. Potrzebny jest dodatkowy sygnał z czujnika hamulca (wtyczka 4-pinowa) oraz czujnik sprzęgła (wtyczka 2-pinowa)
    3. Wersje z przedliftowym wnętrznem nie mają niestety kontrolki tempomatu, dlatego warto gdzieś sobie lampkę dorobić (ale nie jest to konieczne)
    4. Trzeba poprowadzić wiązkę do ECU oraz zasilanie z przekaźników koło kolumny kierowniczej

    Weryfikując powyższe punkty przystąpiłem do dalszej analizy co i jak. Pierwszy punkt dotyczył obejrzenia ECU i znalezienie pustych pinów, odpowiadających za obsługę manetki tempomatu. Tutaj pierwszy mój problem: eLearn opisuje moduł M10, który posiada wtyczki A-E. Ja trafiłem na dwie szerokie, które za nic nie pokrywają się ze schematami. Czy ktoś może mi pomóc lub przesłać pinout tych wtyczek?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ECU_2.4.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	76.5 KB
ID:	252183

    Druga punkt - bezpieczniki koło kolumny kierowniczej. Na modelu rozmieszczenia bezpieczników widoczne są dwa rzędy po 6 bezpieczników. Zaglądam do wnętrza auta i widzę 3 rzędy po 6 bezpieczników. Do czego służą zatem bezpieczniki na samej górze? Na pierwszy rzut oka brakuje mi bezpiecznika F4, natomiast F6 ma złą wartość (15A zamiast 7.5A).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rozmieszczenie_tempomat.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	58.4 KB
ID:	252184 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bezpieczniki.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	76.4 KB
ID:	252185

    Jak już uda mi się dojść do tego, gdzie jaki kabelek, to dam znać jak wyszła modyfikacja
    Ostatnio edytowane przez wagnerosss ; 12-11-2018 o 14:45

  10. #170
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS / 156 2.0 JTS
    Postów
    15

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta dla potomnych i powiem jak zrobiłem tempomat u siebie w 147 1.9 JTD CF3. Nie miałem okablowania.

    1: Kupiłem i zamontowałem w pająku manetkę
    2: Pociągnąłem wiązkę z kabiny do komputera (ECU przy rozrządzie) :

    PIN 53 - PIN 4 manetki
    PIN 54 - czujnik hamulca w kostce nad pedałami (pomarańczowo - niebieski) - jest firmowo
    PIN 55 - PIN 1 manetki
    PIN 56 - PIN 5 manetki
    PIN 57 - PIN 6 manetki

    Przy takim połączeniu zostaje w manetce PIN 2 na którym po przełączeniu manetki na ON pokazuje się napięcie 12V (ja ten PIN uciąłem i zabezpieczyłem)

    Do PIN-u 4-go pod kolumną kierowniczą dolutowałem przez bezpiecznik 10A zasilanie z przewodu pomarańczowego przy stacyjce (zasilanie po zapłonie)

    Czujnik hamulca mam 2 PIN. I z jednego pinu pomarańczowego pociągnąłem kabelek do złącza nad pedałami (czujnik hamulca wspomniany wyżej pomarańczowo-niebieski)

    I tyla. Jedyny jakby minus to to, że w tej kombinacji tempomat mimo, że manetka jest na OFF ciągle działa. Jeśli chce go uruchomić przytrzymuje "+" na manetce, pojawia się ikonka tempomatu na wyświetlaczu centralnym i auto trzyma prędkość. Jak wcisnę sprzęgło albo hamulec to się wyłącz. Po wciśnięciu RES wraca do poprzedniej prędkości.

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez optymaloptician ; 23-05-2019 o 20:37

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zamontowanie pilota do garażu
    Utworzone przez alfa-beta w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 13:13
  2. Działanie tempomatu
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 12:08
  3. Działanie tempomatu
    Utworzone przez blandor w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 21:12
  4. Zamontowanie słuchawki domofonu w bloku.
    Utworzone przez kobe83 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 07:08
  5. [166] zamontowanie innego radioodtwarzacza
    Utworzone przez biagi w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 23:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory