Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Parujące szyby i długie nagrzewanie wnętrza

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meydey232
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 16v 2002r
    Postów
    59

    Domyślnie Parujące szyby i długie nagrzewanie wnętrza

    W związku z ostatnimi niskimi temperaturami na dworze w samochodzie jest zimno. Wiadomo, nikt nie lubi jak jest zimno i automatycznie po odpaleniu włączam ogrzewanie na max (najczęściej przez ogrzewanie przedniej szyby). Problem mianowicie jest taki, że dopiero po jakichś 5-10min jazdy w samochodzie robi się ciepło. Pytanie czy w tych samochodach to taka przypadłość czy coś z moim jest nie tak. Dodam, że ostatnimi czasy mam okazje czasami jeździć Passatem z 2000r i tam ciepło robi się po 1-2min od uruchomienia ogrzewania. Jak już się cały układ nagrzeje to daje aż miło, ale niestety trochę to trwa, czasem nawet dłużej niż dojazd do celu
    Bardziej irytującym i przeszkadzającym w jeździe problemem jest parowanie szyb. Już w lato jak wieczorem popadał deszcz i wsiadłem do samochodu to szyby były zaparowane. Pierwsze co to wymieniłem filtr kabinowy, przeczyściłem cały układ po czym napełniłem - niestety nie pomogło. W lato jeszcze tak bardzo nie przeszkadzało bo rzadko ten deszcz padał więc luz, ale teraz jest masakra. Praktycznie cały czas mam szyby zaparowane, a dodając do tego długo nagrzewający się układ to już w ogóle tragedia. Pytanie co może być tego przyczyną? Jeśli może to być wilgoć we wnętrzu to nie zbyt dobrze dla mnie bo dopiero wiosną będę mógł porządnie wysuszyć samochód, aczkolwiek nigdzie nie zauważyłem żeby coś było "mokre".

  2. #2
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    To diesel.. one sie za szybko nie nagrzewają. Mój dopiero po paru km robi się ciepły.

    Do osuszenia wnętrza polecam włączenie klimatyzacji.. jest to najszybszy sposób na usunięcie wilgoci. Trzeba się też zastanowić skąd się bierze wilgoć w aucie. Jedną z wielu przyczyn może być niedrożny odpływ z klimatyzacji, wtedy woda stoi w kanale... Może do filtra przeciwpyłkowego dostaje się woda? Na podszybiu też są jakieś odpływy, mogą się zatkać.

    Może warto umyć szyby od środka jakimś płynem do szyb.. ?

    A jak masz ustawione nawiewy? Powietrze leci świeże z zewnątrz?

    W jakim stanie są uszczelki w drzwiach?
    Ostatnio edytowane przez Keeperek ; 29-11-2009 o 12:01

  3. #3
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Na pewno w podnoszeniu temperatury silnika nie pomaga włączenie nawiewu na max- to raczej wydłuża czas nagrzewania silnika, a co za tym idzie i wnętrza samochodu. Po odpaleniu silnika dawaj pierwszy lub drugi bieg dmuchawy z klimatyzacją(żeby odparować szyby), a jak wskazówka od temperatury ruszy, to wtedy dopiero daj więcej nawiewu.
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meydey232
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 16v 2002r
    Postów
    59

    Domyślnie

    Woda do filtra raczej na pewno się nie dostaje bo tam sprawdzałem i wszystko suchutkie. Szyby myłem już różnymi płynami i po każdym to samo. Uszczelki w drzwiach nie przepuszczają nic i drzwi się cicho zamykają więc są chyba w bdb stanie. Nawiew ustawiałem na wszystkie możliwe sposoby i za każdym razem to samo. Szyby nawet gdy stoi na parkingu i nikt w nim nie siedzi to są zaparowane a wtedy obieg jest jak mniemam zamknięty.
    Co do nagrzewania diesla to tak jak mówiłem, mam okazje jeździć passatem także w dieslu i tam w momencie jest ciepło.
    Jaką temperaturę masz na myśli do osuszania? Czy mogę to zrobić teraz czy trzeba czekać aż będzie cieplej na dworze?

    @up
    Nie mam pierwszego lub drugiego biegu bo mam belle po lifcie...
    Ostatnio edytowane przez meydey232 ; 29-11-2009 o 13:47

  5. #5
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał meydey232 Zobacz post
    Nie mam pierwszego lub drugiego biegu bo mam belle po lifcie...
    To ustawiaj proporcjonalnie- jedna dwie kreseczki na wyświetlaczu
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Spróbuj po przyjechaniu na miejsce i zgaszeniu silnika pootwierać wszystkie drzwi na minutę, dwie - szyby odparują po takim przewietrzeniu auta. Następnego dnia po postoju szyby nie powinny być zaparowane.

  7. #7
    P4TRYK
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Ja mam nieszczelną uszczelkę od strony pasażera i mam dokładnie to samo co Ty, więc sprawdź dokładnie!

    A tak w ogóle to wie ktoś gdzie mogę dokupić ową uszczelkę? Drzwi od strony pasażera się strasznie ciężko zamykają (uszczelką się jakby zsunęła i nie chce wrócić na swoje miejsce ) .

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meydey232
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 16v 2002r
    Postów
    59

    Domyślnie

    @ Dugit
    Jutro spróbuje tego sposobu, oby pomogło.

    @ P4TRYK
    Wszystkie uszczelki mam szczelne jak to już pisałem, drzwi mi się lekko i cicho zamykają. Podczas deszcze przez drzwi ani przez klape bagażnika ani jedna kropla nie dostaje sie do środka.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    hm. podłącze się pod temat mam podobny efekt.
    najgorsze jest jak są zaparowane przednie bo czasami się zdarza ze tylko tył zaparowany mam..
    a najbardziej mnie zastanawia czemu tak długo ogrzewanie tylnej szyby działa...
    uszczelkę mam tylko w bagażniku w nie najlepszym stanie..

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar msl
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2,0 TS 2001r.
    Postów
    33

    Talking

    To i ja się podłącze piszesz że jeździsz Paskiem i tam po dwóch lub trzech minutach działa ogrzewanie "grzeje" - jedno podstawowe pytanko czy to jest benzyniak czy diesel ? bo benzyniak się na ogół szybciej nagrzewa niż diesel. Co do parowania sprawdziełeś m.in. filtry itd. to co mi przychodzi do głowy to zobacz wycieraczki pod nogami a bardziej chodniki pod nimi tam może być problem parowania.
    Alfa Romeo 156 2,0 TS SportWagon '01
    nadal Lancia Lybra SW 2,4 JTD '02
    i Opel Astra III 1,4 Twinport '08

Podobne wątki

  1. [145] parujące szyby
    Utworzone przez Mikelos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 18:29
  2. [146] Długie nagrzewanie się silnika
    Utworzone przez suckert w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 09:00
  3. Big Problem!!! Parujące szyby!!!
    Utworzone przez marcus891 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 22:13
  4. [156] parujące szyby
    Utworzone przez Roben w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-01-2009, 22:18
  5. Parujące szyby Alfa 146
    Utworzone przez Proteus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-12-2007, 08:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory