Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 1.8 TS (144km rocznik 2000) a 1.8 TS(140km rocznik 2004)

  1. #1
    gizmocs
    Gość

    Domyślnie 1.8 TS (144km rocznik 2000) a 1.8 TS(140km rocznik 2004)

    Witam Panowie

    Chcialem sie dowiedzic czy ktorys z was mial okazje prowadzic samochod z tymi dwoma silnikami. Ja wlasnie przesiadlem sie z jednego w drugi i wydaje mi sie ze nowy jest troszke slabszy w dolnym zakresie obrotow. Co jest zauwazalne przy ruszaniu.

    Dzwonilem do servisu i powiedzieli ze moje odczucia moga byc spowodowane tym ze miedzy tymi latami (2000-2004) zmienily sie normy spalin na nowo produkowanych silnikow. Dlatego tez nowszy jest troche bardziej mulowaty?

    Czy tak jest w rzeczywistosci czy to oznaki czegos niedobrego?

    Ad1.

    Wlasnie wracalem z miasta i samochod zachowywal sie super tak samo jak stary. Doszedlem ze przyczyna jest klima!


    Pozatym kiedy samochod stoi na luzie bez wlaczone klima pracuje perfekcyjne, po prostu miodzio ale w momencie wlaczenia klimy, samochod dostaje dziwnych wibracji.
    Rowniez jest troche ciezej ruszyc tzn wymaga troche wiecej gazu. Rowniesz ale to do konca nie sprawdzone, moga sobie lekko zawory zadzwonic (ale to nie wiem czy przypadkiem nie bylo jakies kiepskie paliwo).

    Co obstawiacie za przyczyne? lozysko? za mozno naciagniety pasek? wadliwa pompa kilmy?

    W nastepna sobote jade do Polski czy sadzicie ze moze to miec jakies konsekwencje jak bede z tym jezdzil?


    Pozdrawiam i dziekuje za odp

  2. #2
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    hmmm moim zdaniem na zdrowym silniku to obciazenie go klima nie powinno byc az tak odczuwalne :?

  3. #3
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Ale to chyba normalne że jak załącza się sprężarka klimy to silnik zaczyna troche falować... u mnie tak było od zawsze, faktem też jest że auto z włączoną kilamtyzacją bedzie troszke bardziej mułowate.... sprężarka stawia obciążenie co wyjaśnia większe zużycie paliwa.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    dokladnie tak jak mowicie:
    auto nie powinno miec arytmii na biegu jalowym aczkolwiek spadek mocy jest wyraznie odczuwalny - przynajmniej u mnie jest - i jest to normalne gdyz sprezarka klimy daje dosc wyrazne obciazenie.

  5. #5
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    no dokladnie. U mnie w sumie tez niby czuc wibracje przy wlaczonej klimie, ale ledwo-ledwo. Natomiast klima zabiera kawalek mocy - czyli auto lekutko slabnie i moze ten literek na sete wiecej spalic.

  6. #6
    gizmocs
    Gość

    Domyślnie

    Hmm ale skad te nie przyjemne wibracje, dodam ze nie sa one ciagle tylko wydaje sie jak by cos mialo bicie. Co byscie zasugerowali jako przyczyne? moze jakies lozysko ?

  7. #7
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    LITEREK wiecej na 100 :?: :shock: jak jezdze z klima to moze z 0,5L wiecej spali no ale moj i tak jak na ten silnik to sporo pali a do tego po miescie sporo jezdze to ciezko wyczuc bo to raz w korku 30min raz sie jedzie bez problemu spokojnie a nieraz tak ostrzej aczkolwiek jakiejs większej poprawy po wyłączeniu klimy podczas jazdy to nie zauwazylem no a na biegu jałowym to jak sie włączy klime to obroty minimalnie faluja ale to tylko w glosie silnika jest lekko slyszalne bo obrotomiez w miejscu stoi

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    gizmocs,
    Ja ci radze sprawdz swiece przewody cewki i wszystkie polaczenia stykow zwiazanych z zaplonem Mysle ze swiece o ile pracuja w normalnych warunkach sa w stanie spokojnie wytrzymac te 100 tys km ale reszte ukladu nalezalo by przeczyscic co powiedzmy 40 tys km

    U mnie bylo identycznie na wolnych chodzil ok jak tylko wlaczylem klime na kole kierownicy pojawialy sie drgania
    Przyczyna okazal sie olej zalegajacy w 4 gniazdach swiec i masakryczne przebicia z tym zwiazane nie mowiac juz o zielonym nagarze na wszystkich polaczeniach ukladu WN Po usunieciu oleju wyczyszczeniu swiec i elementow WN jak reka odjal Znacznie poprawila sie tez dynamika

    Po jakims czasie wymienilem jeszcze swiece ale to juz nie wiele wnioslo
    Teraz przy wlaczonej klimie praktycznie zadne drgania nie wystepuja ze o falowaniu obrotow nie wspomne Tylko czasem uda mi sie wyczuc drobne zachwianie w pracy silnika ale winne moga byc dwie nie wymienione swiece ktore czekaja na odpowiedz w sprawie reklamacji

    Co do slabniecia samochodu przy wlaczonej klimie to niestety fakt dlatego rzadko ja wlaczam

  9. #9
    gizmocs
    Gość

    Domyślnie

    hmm wiec jutro zdejme pokrywe i sprawdzimy co sie dzieje pod maska, wprawdze nie podejrzewalem tej opcji jako ze auto ma 30tys przebiegu.

    dzieki za rade.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    gizmocs,
    To fakt z takim przebiegiem raczej to odpada chociaz nigdy nic nie wiadomo
    Ja tez myslalem ze wszystko jest super do puki nie okazalo sie ze jakis spec nie trafil podczas nalewania oleju i z 300 ml poszlo na silnik o dziwko pod plastikowa pokrywe

    No ale zajrzec i poczyscic nie zaszkodzi wyjecie cewek i bardzo dokladne przeczyszczenie nie powinno zajac wiecej niz 3h
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

Podobne wątki

  1. Zakup używanego GT 1.9 150 HP rocznik 2004-2006
    Utworzone przez panbedes w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 19:22
  2. 156 jtd rocznik 2000-2001 - do 12 tyś??
    Utworzone przez lukaszLDZ w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 00:34
  3. [156] 2,4 JTD rocznik 2000 symbol komputera
    Utworzone przez jumis w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 12:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory