Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: falujace obroty, zdjełem zaworek i obroty nie faluja

  1. #1
    nerlo1991
    Gość

    Domyślnie falujace obroty, zdjełem zaworek i obroty nie faluja

    mecze sie z falujacymi obrotami, sciagnełem dzis zaworek co idzie rurka do niego z pod oslony i był cały w syfie przeczysciłęm go załozyłem ale nie zakładałem rurki i obroty jak samochod stał były 1000 ale pojezdziłem i znow falowały wiec wyjełem go całkowicie i bez niego obroty sa rowniutkie 1000 czy jezdze czy stoje cały czas sa te same ... i nic nie faluje a wiec powiedzcie mi co zrobic? te rurki moze sa zapchane jest tam jakis filterek czy cos?

  2. #2
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Jak to zdjales zaworek? czym go zastapiles?

  3. #3
    nerlo1991
    Gość

    Domyślnie

    no włąsnie niczym!! nic nie jest włozone i samochod chodzi dobrze nie faluja obroty!! wiadomo ze tak nie jezdze tak tylko na probe... ale gdy cały zaworek jest sciagniety wszystko jest ok obroty nie faluja

    ---------- Post dodany o godzinie 21:35 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:30 ----------

    wie ktos jak to sie dokładnie nazywa?? bo to jest chyba do wymiany jak naciagnełem sprezynke to było dobrze przez 10km i znow faluja (jezdziłem z zaworkiem ale bez załozonej rurki )

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    chodzi Ci chyba o zaworek odmy?? Ale nierozumiem. PO zdjeciu go rurki juz nie przyczepisz co do niego szła. Więc lewe powietrze zasysał bedzie????????? Czy sie myle???

  5. #5
    nerlo1991
    Gość

    Domyślnie

    tak dokładnie!! zaworek odmy!! wyciagnełem go całego ze srodkiem czyli ten plastik i sprezynka rurka nie jest załozona odma od silnika i samochod chodzi na 1 tysiacu obrotow nie faluje nic!! a i ten zaworek był cały zasyfiony

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Skoro fabryka to przewidziała dla prawidłowego działania silnika, to nie wiem po co to zmieniłeś, choć nie to jest przyczyną falowania obrotów. Może czasem warto do dobrego mechanika podjechać zanim się coś jeszcze bardziej popsuje? O falowaniu obrotów jest na forum informacji, jak w encyklopedii więc albo poszukaj i zrób, jak trzeba, albo daj sobie spokój z odpinaniem rurek, które nie wiesz do czego służą.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 07-12-2009 o 23:06

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    a rozumiem sam korpus zalozyles bez srodka.

  8. #8
    nerlo1991
    Gość

    Domyślnie

    ludzie... jestescie tacy madrzy a jeszcze zadna wasza porada sie nie sprawdziła... kombinuje sam i sie pytam... co moze byc tak załozyłem sam ten plastik a na to nie zakładałem odmy bo jak zatykam palcem ten plastik albo odme zakładam obroty znow faluja i jestem ciekawy jaki mechanik bedzie chciał sie pierd*** z tym ...

    ---------- Post dodany o godzinie 23:11 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:09 ----------

    szukam uszkodzoenia co moze byc jebnie** ze taks ie dzieje... bo nie jest to normalne zamiast mnie krytykowac to moze w koncu ktos pomoze kto miał taki przypadek a nie piszecie w koło te same głupoty...

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    A może byś tak użył opcji szukaj zamiast stosować takie pół środki? Nikt tutaj nie ma obowiązku się powtarzać w kółko i nikt nie jest też wszechwiedzący, żeby Ci powiedzieć co dokładnie masz zrobić. Jak ja się na czymś nie znam to albo ktoś inny za mnie coś robi, albo najpierw pytam, a potem coś sam próbuję. Skoro masz obroty rzędu 1000, to nie jest to normalne i fakt, że przestało falować nie świadczy, o sukcesie poprzez odpięcie tego co powinno być podpięte... Argument, że mechanik nie będzie się z tym chciał "bawić" jakoś do mnie nie przemawia, bo to w końcu jego praca. Poza tym głupoty to Ty piszesz i to gęsto przeplatane błędami, ale jakoś nikt Ci tego nie wypomniał dopóki się sam o to nie prosisz. Żałosne jest takie grzebanie a aucie z zerowym pojęciem, a potem nagle wszyscy mają koło Ciebie skakać, bo Ci coś znów nie wyszło. Po takim opisie, jaki podałeś, trzeba się nieźle nagłowić, żeby stojąc nawet nad silnikiem zgadnąć o co Ci chodziło, więc nie dziw się, że nikt Ci pomóc nie może.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    Cytat Napisał nerlo1991 Zobacz post
    ludzie... jestescie tacy madrzy a jeszcze zadna wasza porada sie nie sprawdziła... kombinuje sam i sie pytam... co moze byc tak załozyłem sam ten plastik a na to nie zakładałem odmy bo jak zatykam palcem ten plastik albo odme zakładam obroty znow faluja i jestem ciekawy jaki mechanik bedzie chciał sie pierd*** z tym ...

    ---------- Post dodany o godzinie 23:11 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:09 ----------

    szukam uszkodzoenia co moze byc jebnie** ze taks ie dzieje... bo nie jest to normalne zamiast mnie krytykowac to moze w koncu ktos pomoze kto miał taki przypadek a nie piszecie w koło te same głupoty...
    Dokładnie!!!!! I dziekuje TObie ze napisales, poniewarz próbowale mjuz wszystkiego.. Forum wlasnie na tym polega zeby dzielic sie spostrzezeniami. A nie "zawieś do m,echanika". Gdyby tak bylo nie mial by nikt problemów.

Podobne wątki

  1. Trzesie silnikiem, faluja obroty V6
    Utworzone przez kamilch1234 w dziale 166
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 17:16
  2. obroty faluja
    Utworzone przez kamil 166 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 20:11
  3. Faluja obroty przy wysprzęglaniu V6
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 17:32
  4. 156 faluja obroty...
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 12:47
  5. po wymianie przekaznika wentylatora faluja obroty
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory