Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Temat: Kontrolka poduszki powietrznej AR 156

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Z tym lutowaniem przewodów pod fotelami to nie do końca dobry pomysł. Kostki wyposażone są w zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Rozmawiałem kiedyś na ten temat z mechanikiem, który przeszedł specjalne szkolenie w tym temacie. Dokładnie wszystkiego nie pamiętam, ale wiem, że lepszym pomysłem jest skrzywienie pinów tak, żeby łączyły niż eliminacja kostek i lutowanie przewodów.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    w alfie przed liftingiem bankowo nie ma nic przeciwprzepieciawego. osobiscie te kostki demontowalem i jedna rozpadla sie na kawalki i pokazala cale swe wnetrze. jest tam jedynie my zabezpieczajacy poduszke przed detonacja po rozpieciu kostek. a skoro kable sa zalutowane to nikt ich nie bedzie rozpinal wiec i zabzpieczenie jest zbedne.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał slider2002 Zobacz post
    w alfie przed liftingiem bankowo nie ma nic przeciwprzepieciawego. osobiscie te kostki demontowalem i jedna rozpadla sie na kawalki i pokazala cale swe wnetrze. jest tam jedynie my zabezpieczajacy poduszke przed detonacja po rozpieciu kostek. a skoro kable sa zalutowane to nikt ich nie bedzie rozpinal wiec i zabzpieczenie jest zbedne.
    Ja u siebie poprawiałem styki poduszki czołowej pasażera i powiem szczerze, że ta kostka wygląda na skomplikowaną, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, powtarzam tylko to co wiem od mechanika.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #13
    jezior
    Gość

    Domyślnie

    KONTAKT 61 Spray
    http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/70953/kontakt+61.html
    Polecam do to złącz i wtyczek.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Domyślnie

    Witam dzisiaj byłem skasować błąd okazał się ze coś w lewych drzwiach nie łączy?, jakaś zwiększona rezystancja, co (drzwi)to ma wspólnego z poduszką ? Błąd został usunięty i wszystko było ok Dodaje że żadnej kostki na razie nie dotykałem po ponownym odpaleniu przejechaniu kilku kilometrów wszystko ok. Po jakim czasie odpaliłem samochód przejechałem parę set metrów w padłem w nierówność i ponownie pali się kontrolka rozumiem że na pewno muszę poprawić te kostki a wazie potrzeby polutować przewody i wtedy problem zniknie ? pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Od razu trzeba było poucinać kostki i polutować przewody, pamiętaj o dobrej izolacji, najlepiej termokurcze a na całość izolacyjna.


  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Domyślnie

    Czyli ostatnie pytanie bo rozumiem że muszę wszystkie kostki od poduszek po lutować ? A więc na pewno są pod siedzeniem kierowcy i w bagażniku po prawej stronie ? I dla pewności kostki są koloru żółtego i nie można ich pomylić, pytam bo chce to zrobić w tym miesiącu i nie chciał bym obcinać innych kostek. A po zlutowaniu kasowanie błędu i po wszystkim ? dzięki za pomoc

  7. #17
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    może najpierw rzeczywiście tylko popraw styki i popsikaj tym "kontakt-em" czy czymś takim do styków
    http://www.allegro.pl/listing/search...=kontakt+styki

    tak - żółte
    a pod fotelem są jeżeli masz poduchy w fotelach

    aha - co do spisu kontrolek :
    są w instrukcji
    przed liftem http://rapidshare.com/files/2570703/...1-100.pdf.html
    http://rapidshare.com/files/2571588/...1-202.pdf.html

    po lifcie http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/alfa
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 12-12-2009 o 23:48








  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał sigma Zobacz post
    Czyli ostatnie pytanie bo rozumiem że muszę wszystkie kostki od poduszek po lutować ? A więc na pewno są pod siedzeniem kierowcy i w bagażniku po prawej stronie ? I dla pewności kostki są koloru żółtego i nie można ich pomylić, pytam bo chce to zrobić w tym miesiącu i nie chciał bym obcinać innych kostek. A po zlutowaniu kasowanie błędu i po wszystkim ? dzięki za pomoc
    Wtyczki są żółte, w środku mają biały plastik. Nie polecam poprawiać styków tylko od razu ciąć i lutować. W bagażniku są tak samo żółte. Zdejmij całe poszycie w bagażniku (4 duże śruby tylko trzeba wykręcić), pogrzeb wszędzie i zobaczysz o co chodzi.. Może u Ciebie są one inaczej puszczone? Może ktoś to przerabiał..

    Nie sugeruj się że u mnie było z prawej. Jak już robisz zrób porządnie i obejrzyj cały bagażnik. Kostki na pierwszy rzut oka wyglądają zdrowo, trzymają mocno i wydaje się że nie ma sensu tego ruszać jednak trzeba przelutować mimo wszystko. U Ciebie na pierwszy rzut oka nie da to efektu (dopiero po kasacji na kompie) bo błąd Ci się sam nie skasuje ale u mnie, przy niby idealnych kostkach błąd był.. po ich wywaleniu automatycznie ikonka zniknęła sama.


  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meydey232
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 16v 2002r
    Postów
    59

    Domyślnie

    @sigma
    Rozpiskę wszystkich kontrolek masz w instrukcji (na stronie fiata dostępna jak nie masz). Moim zdaniem to tak jak już ktoś wcześniej mówił winna jest kostka w bagażniku.
    @alces1
    Nie koniecznie będzie nadal świecić. Mam SW z 2002r (środek po lifcie), 1,9jtd 16v CF3. Kiedyś wpadłem w dół i się ta magiczna kontrolka zaświeciła. Gdy znowu gdzieś wjechałem w dość dużą dziurę przy większej prędkości zgasła, ale po kolejnej wpadce zaświeciła się po raz drugi. Kostek pod fotelami nie lutowałem, a po podginałem piny i dalej się świeciła. Dowiedziałem się, że w bagażniku jeszcze jest kostka to rozebrałem i tak samo poczyniłem z pinami jak z tymi pod fotelami i wszystko jest teraz ok. Kontrolka sama zgasła i po podpięciu kompa błędu już nie było, także wcale nie musiałem go kasować
    Problem tego czy sama zgaśnie czy nie, na forum maglowany już był miliony razy...

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    okolice siedlec
    Auto
    alfa 156 1998 1600 ts
    Postów
    201

    Domyślnie

    kazdy ma ta koste w bagazniku?(od czego one sa jesli do foteli sa pod ich spodem), tez mam bład poduchy i sie zastanawiam czy u mnie tez jest ta kostka/tki z tyłu. nadmienie ze mam 4 poduchy- 2 czołowe i 2w fotelach.

Podobne wątki

  1. Kontrolka poduszki powietrznej
    Utworzone przez Gino w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 09-04-2017, 17:58
  2. Kontrolka od poduszki powietrznej
    Utworzone przez SynapticXX w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 18:34
  3. Kontrolka Poduszki powietrznej
    Utworzone przez KorniXPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 22:38
  4. [145] kontrolka poduszki powietrznej
    Utworzone przez lakersfan86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 08:35
  5. Kontrolka Poduszki Powietrznej
    Utworzone przez dropas w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory