Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem ślizgające się sprzęgło

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2009
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie Problem ślizgające się sprzęgło

    Witam mam taki problem od jakiegoś czasu zauważyłem poślizgi sprzęgła w mojej alfie 2.4 jtd rok 2000.. Dziwnym trafem zaczęło mi się to dziać po wymianie filtra paliwa(nie ukrywam że trochę wylało mi sie na silnik). Jeśli chodzi o sprzęgło to jest o tyle dziwnie ze raz się ślizga raz nie i to tylko na 2 lub 3 biegu przy około 4 tysiącach obrotów pewnie dlatego ze moment jest wtedy największy). Zauważyłem też że jakby sprzęgło zaczęło lżej chodzić. Czytałem coś o zapowietrzeniu układu hydraulicznego od sprzęgła, ale nie wiem czy wtedy sprzęgło by się ślizgało. Miał ktoś podobny problem?. Sprzęgła na pewno nie spaliłem czy coś takiego. Proszę o jakieś porady ? Może spróbować odpowietrzyć sprzęgło. Podobnie w niektórych układach jest to połączone z układem hamulcowym. Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli biegi wchodzą bez problemu to raczej nie ma co liczyć na inne, tańsze do usunięcia usterki. Ja jednak stawiam na wymianę sprzęgła - sądząc po objawach.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    U mnie byly te same objawy, jak bedziesz jechal na 4 dodaj gwaltownie gazu czy Ci bedzie przyspieszal czy poprostu wzrosna obroty. Ja obstawiam na sprzeglo do wymiany

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    Sprawdz stan płynu hamulcowego on jest odpowiedzialny za sterowanie sprzęgłem.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Dario_83
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Jedlnia Letnisko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 2008 AR 156 2.4 JTD 2003
    Postów
    126

    Domyślnie

    Miałem te samy objawy i mam te same objawy.
    Przed wymianą sprzęgło mi się ślizgało, od czasu do czasu twardniał pedał lub był miękki.
    Wymieniłem i na jakiś czas minęło. Teraz po 15 tysiącach wszystko od początku, czyli te same objawy co przed wymianą.
    Obawiam się że coś przy wymianie zostało zmajstrowane przez mechanika bo nie katuję samochodu a przy normalnej jeździe chyba by się nie spaliło

  6. #6
    theority
    Gość

    Domyślnie

    Ale Panowie nie czytacie
    Cytat Napisał mocio Zobacz post
    Sprzęgła na pewno nie spaliłem czy coś takiego
    Każdy tak mówi
    U mnie sprzęgło bardzo powoli odbija pedałem i mi dlatego sie slizga bo mam zapowietrzony okład a jak wiadomo w ar156 jest on na hydraulice z hamulcami.
    Pozdro!

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2009
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Hmm czy wolno odbija czy nie to jakoś niewyczułem ale jedno przemawia za zapowietrzonym układem to ze niezawsze mi sie ślizga czasem jest ok. macie jakis opis odpowietrzenia sprzęgła?? ew hamulców. Albo jak sprawdzić czy hamulce sa niezapowietrzone. Bo mam tak ze jak bardzo szybko nacisne pedał hamulca to mi pedał twardnieje i pozniej schodzi no ale to sprawdzałem tylko na postoju. Czy to jes objawa zapowietrzonego hamulca. Czyli co sprzegło i hamulce są na bank połaczone ze soba i jakos tam współgraja??

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    mialem te same objawy, raz bylo ok raz slizgalo przy gwaltownym "bucie", wymienilem sprzeglo i dalem kolo zamachowe do zabielenia na powierchni tarcia bo byly dziury wypalone od przegrzania auto jezdzi jak nowe... i nic nie bylo odpowietrzane

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał mocio Zobacz post
    Czytałem coś o zapowietrzeniu układu hydraulicznego od sprzęgła, ale nie wiem czy wtedy sprzęgło by się ślizgało.
    jak najbardziej zapowietrzony wysprzęgnik może powodować ślizganie się sprzęgła
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. [159] Ślizgające się sprzęgło?
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 28-04-2020, 10:01
  2. 2.4 10V - ślizgające się nowe sprzęgło
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 13:49
  3. ślizgające się sprzęgło?
    Utworzone przez thrr w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 19:24
  4. [159] Ślizgające sprzęgło i zgrzyt na 4 biegu
    Utworzone przez spdii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 00:12
  5. Ślizgające się sprzęgło JTD - mam parę pytań
    Utworzone przez cezary156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 08:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory