Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Filtr kabinowy w AR 156

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie Filtr kabinowy w AR 156

    generalnie w dziale "zrob to sam" jest opis jak go wymienic i tutaj moja mala niepewnosc:
    1. idze ze zdjac nalezy lewa strone podszybia (strona pasazera), czy to oznacza ze filtr jest tam wlanie czy moze sa dwa filtry po jednej i drugiej stronie? ZAkładam ze po drugiej stronie jest mech od wycieraczek wiec pewnie jeden ale gwoli scislosci lepiej zapytac.
    2. jakie filtry polecacie? Znalazlem na allegro Magneti Marelli, ale rowniez Filtron, Air Top Italia i jakies No name'y. All mniej wiecej w jednej cenie.

    generalnie chyba musze powoli skłaniac sie ku wymianie gdyz widze zdecydowana roznice w pracy dmuchawy na obiegu zewn i wewn.

  2. #2
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    ja mam jeden.
    kupilem jakis wloski, weglowy. ponoc pochlania zapachy, aczkolwiek nie zauwazylem, jadac za tirem ze swiniami.

  3. #3
    Derwisz
    Gość

    Domyślnie

    Jeden jest, po lewej stronie podszybia. Ja stosuje filtry filtrona i jest spoko, chociaż przy deszczu po włączeniu nawiewu często szyby są zaparowane, właśnie przez filtr. tzn chłonie wodę. Dlatego jedyna rada, mieć włączoną klimatyzację, nie ma prawa samochód zaparować.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    no wlasnie - generalnie filtr jest zupelnie nie zabezpieczony od wilgoci a chyba powinien! Powraca stary temat parowania szyb w AR - dziwie sie troche bo np we Fiatach - niby ten sm koncern a szyby nie paruja wogole (przynajmniej w tych ktorymi mialem okazje jechac).
    Włączanie klimy nie powinno byc jedynym rozwiazaniem - chociaz fakt - jest skuteczne w 100%

  5. #5
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli zastosujecie wiltr z wkładem węglowym to szyby nie parują, przynajniej u mnie.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Hmm..... Adasco a Tobie paruja szyby?

  7. #7
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Specyfikacja firmy FILTRON:

    Alfy 156 przed FL (do 2/02 oraz niektóre wersje po FL, wersje przejściowe generalnie do 02-2002):
    papierowy:
    http://www.wixfiltron.com.pl/2005/ka...&Typ_Pojazdu=1
    węglowy:
    http://www.wixfiltron.com.pl/2005/ka...&Typ_Pojazdu=1

    Montaż w podszybiu od strony pasażera, trzeba odkręcić 2 wkręty i wycieraczki ustawić pionowo na szybie.
    SZTUK 1.

    Alfa 156 po FL (od 03/02 ->):
    http://www.wixfiltron.com.pl/2005/ka...&Typ_Pojazdu=1

    Montaż w kabinie od strony pasażera.
    SZTUK 2.

  8. #8
    cysio
    Gość

    Domyślnie Re: Filtr kabinowy w AR 156

    Cytat Napisał Siekier
    generalnie chyba musze powoli skłaniac sie ku wymianie gdyz widze zdecydowana roznice w pracy dmuchawy na obiegu zewn i wewn.
    Kup sobie Filtron papierowy na lato a na zimę z węglem. Papierowy wkład Filtrona kosztuje w sklepie 24zł. Ja zalecam osobiście zmieniać dwa razy w roku. Koszt niewielki.
    Robocizna: śrubokręt, 1 puszka piwa, 10minut.

    Powodzenia.


  9. #9
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siekier
    no wlasnie - generalnie filtr jest zupelnie nie zabezpieczony od wilgoci a chyba powinien! Powraca stary temat parowania szyb w AR - dziwie sie troche bo np we Fiatach - niby ten sm koncern a szyby nie paruja wogole (przynajmniej w tych ktorymi mialem okazje jechac).
    Włączanie klimy nie powinno byc jedynym rozwiazaniem - chociaz fakt - jest skuteczne w 100%
    Jezeli parują ci szyby to sprawdź czy nie masz wilgoci w samochodzie, bo to jest główną przyczyną. I nie byłbym taki pewien na twoim miejscu zanim odpowiesz NIE.
    Patrz tutaj:
    http://www.alfa156.net/tech/fr_index.../tech/wet.html
    http://www.flyvholm.dk/wetalfa/

    Cytat ze strony:
    "Check your Alfa 156 / 147 for water under noise-reducing carpet.
    In my case it was there for 2 years and I had no idea!"

  10. #10
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysio
    Montaż w podszybiu od strony pasażera, trzeba odkręcić 2 wkręty i wycieraczki ustawić pionowo na szybie.
    .
    bylem lekko nagrzany, jak wymienialem - ale ja odkrecalem 3 sruby i nie dotykalem w ogole wycieraczek.....

    nie paruja - ale zapachow toto nie zatrzymuje.

Podobne wątki

  1. filtr kabinowy
    Utworzone przez black1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 11:12
  2. [146] Filtr kabinowy.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 11:10
  3. [145] filtr kabinowy
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 11:35
  4. Filtr kabinowy
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-05-2007, 20:47
  5. filtr kabinowy
    Utworzone przez peters2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory