Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: gdzie znajduje sie przekaźnik wycieraczek?

  1. #1
    matek
    Gość

    Domyślnie gdzie znajduje sie przekaźnik wycieraczek?

    witam,WITAM , mam problem... dzis rano odśnieżałem Alfe i wsiadłem do samochodu i niechcąco zachaczyłem i przełącznik wycieraczek... wycieraczki nie ruszyły się ponieważ były zamarznięte..... później po rozgrzaniu wycieraczki po przesunięciu ku górze wycieraczki dochodzą do połowy szyby i sie zatrzymują i musze przytrzymać przełącznik w górze zeby powróciły... wycieraczki działąją tylko w trybie najszybszym i jak przytrzymam przełącznik... w trybie ,,na czas" i w trybie średnim nie działa... myśle ze to przekaźnik wycieraczek walnął i mam pytanie , gdzie sie znajduje ten przekaźnik ??

  2. #2
    lukas_ps86
    Gość

    Domyślnie

    mam identyczny problem, te same objawy aż wcale przestały działać. wymieniłem przełącznik od wycieraczek i nic, bezpieczniki dobre.równierz czekam na jakąś podpowiedź.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Witam
    Przekaźnik to to "białe kółko" przy silniczku
    Miałem podobny problem, walczyłem z przekaźnikiem i dupa, okazało się że silniczek jest w stanie agonalnym.
    Problem rozwiązałem robiąc podmiankę z angola. U Szwagrów kupiłem cały mechanizm dałem za niego 50 Pln (ten który kupiłem był w lepszym stanie niż ten który miałem)

    Dodam że swoją walkę z wycieraczkami zacząłem od wymiany przekaźnika za który dałem 100 Pln więc możesz sobie pokalkulować co bardziej się opłaci :-)
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  4. #4
    Januszek
    Gość

    Domyślnie

    a gdzie dokładnie znajduje się ten silniczek? może jakieś foto sam sie borykam z tym problemem po ostatnich mrozach

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał matek Zobacz post
    wsiadłem do samochodu i niechcąco zachaczyłem i przełącznik wycieraczek... wycieraczki nie ruszyły się ponieważ były zamarznięte.
    W takim przypadku dobrze jest miec szybki refleks i wyłączyć stacyjke."Odkuć" wycieraczki od szyby,wyskrobac co ma byc wyskrobane i ponownie dopiero włączyć stacyjke.Do odmrażania polecam odmrażacz do szyb w szpreju,po spryskaniu wycieraczek wszystkoładnie schodzi po kilku sekundach a i później tak sie nie trzyma Koszt odmrazacza w Lidl-u... 6 zeta wiec chyba warto

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Januszek Zobacz post
    a gdzie dokładnie znajduje się ten silniczek? może jakieś foto sam sie borykam z tym problemem po ostatnich mrozach
    Musisz zdjąć ramiona wycieraczek, następnie podszybie. Silniczek znajduje się po stronie kierowcy przykryty takim plastikowym "czymś"
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 156 1.9jtd
    Postów
    46

    Domyślnie silnik wycieraczek

    Słyszałem że silnik wycieraczek do alfy 156 jest identyczny jak do fiata marea, ale sam tego nie sprawdziłem...

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    przekaźnik od wycieraczek / spryskiwaczy znajduje się w skrzynce bezpieczników BSI - od drugiej strony za bezpiecznikami - są tam 2 żółte przekaźniki to któryś z nich - nie pamiętam już który

  9. #9
    emaxiq
    Gość

    Domyślnie

    proponuje po dobraniu sie do silniczka i wyjeciu go, rozebranie go i przeczyszczenie - czesto wyrabia sie tam oring (nalezy go od razu wymienic na nowy) ktory przepuszcza wode do srodka, ktora to powoduje zbieranie sie rdzy przez co silniczek czesto odmawia posluszenstwa

    piszac rozebranie go, mam na mysli rozlozenie go doslownie na czesci pierwsze - wd40, silikon w spreju i cieniutki papiers scierny jak najbardziej niezbedne

Podobne wątki

  1. Gdzie znajduje się pas
    Utworzone przez guardiola w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 22:26
  2. [GTV Spider] Gdzie znajduje się przekaźnik wentylatorów?
    Utworzone przez teflon w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 20:31
  3. Przekaźnik wycieraczek
    Utworzone przez mikki76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 00:21
  4. Przekaźnik wycieraczek
    Utworzone przez sawa37 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 19:15
  5. [156] silniczek czy przekaźnik wycieraczek
    Utworzone przez jesse_w w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory