Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Wskaznik poziomu paliwa

  1. #1
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie Wskaznik poziomu paliwa

    Mam mały problem, bo zatankowałem do pełna i pojezdziłem tak troche (3 dni) po czym wskaźnik paliwa pokazywał normalnie poziom paliwa, a dzis mając w baku ok 45l nagle spadł na czerwoną kreske i świeci się rezerwa. Jechałem i to stało się nagle. Z 45 spadło na zero. Ponowne odpalenie i pokazuje 0 oraz świeci się pomarańczowa lampka (rezerwa). Dodam jeszcze, że jak przekręce kluczyk to wskazówka podnosi się z pola poniżej czerwonej kreski i staje równo na niej.

    Co to może byc? jakaś wtyczka? Pływak? Moja bryka 156 1.9 2001r.

    Przekopałem forum i konkretów brak. Już bolą mnie oczy od szukania, w gąszczu różnych tematów.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    moze sproboj wjechac na kraweznik zeby lewa strona auta byla nizej i sprawdz czy sie cos zmieni gdy auto tak stoi wskazowka powinna przesunac sie w gore

    ja kiedys mialem 1/2 baku i stalem przodem w dol na stromej gorze i gdy odpalilem auto zaswiecila sie rezerwa ale jak wyjechalem i jechalem po prostej to po chwili mialem znowu 1/2 baku

    opcja kosztowniejsza moze sproboj dolac troche paliwa np.z 6l i sprawdz czy zgasnie rezerwa

    kontrolka od temp silnika dziala normalnie??
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  3. #3
    santa_daro
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    Ja od kupna Alfy miałem coś nie tak, zatankowałem do pełna a wskaźnik pokazywał tylko 3/4 baku. Dalej....

    Przerobiłem ten problem przed Świętami, wskaźnik po prostu opadł na czerwoną kreskę, a paliwa było do pełna. Rozkręciłem wszystko, okazało się że pływak utonął. Wyciągnąłem pompę dosłownie 3-4 cm do góry, pływak się odwiesił, było słychać stuknięcie gumowego pływaka o zbiornik i znowu wskazywał 3/4 a wiedziałem że zatankowałem do pełna. Obróciłem do o 90* w lewo i hura jest pełny jak Pan Bóg przykazał, ale niestety aż do dziś, tak więc właśnie idę znowu z nim walczyć. Teraz spróbuję go obrócić w druga stronę o 90* może to coś da.

    W każdym bądź razie jeśli Tobie wcześniej wskazywał ok, to myślę że się po prostu zawiesił. Rozkręć i looknij co i jak. Opis jak się do niego dobrać zamieścił kolega wymieniający pompę w swoim TS-ie. Wszystko pasuje.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Wszystko inne mi dzaiała. Dzis znów zrobiłem pare kilometrów i ciągle pokazuje zero paliwa. A miałem w baku ponad 45l.

    Ide z tym walczyc.

  5. #5
    santa_daro
    Gość

    Domyślnie

    Ja już po zabiegu, teraz tylko poskładać wszystko do kupy. Obróciłem go delikatnie w druga stronę. Z tego co zauważyłem na zbiorniku jest taki trójkąt, który w moim mniemaniu oznacza ze w tym miejscu powinna być wtyczka od pompy, ale i tak obróciłem kawałek dalej i w sumie jest cacy. Pojeźdzę z tym trochę i zobaczę, obawiam się tylko że jak zatankuje do pełna to wciąż będzie tylko 3/4 ale lepsze to niż cały czas pełny.

    Powodzenia w walce, alfy są bardzo posłuszne więc problemów nie powinno być. Jeśli mam doradzić to dobrze jest odkręcić dwie śruby w bagażniku trzymające podłogę bo wtedy jest idealny dostęp do pompy.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    u mnie to samo zatankowalem 17litrów benzyny było ponad pierwsza kreskę, przejechałem trochę km i zapaliła się rezerwa... . raz miałem tak ze po przekręceniu kluczyka ta wskazówka wogule sie nie ruszyła. Gazu nie mialem a jechał hehe;]
    widzę ze kapryśny jest ten pływak od poziomu paliwa...
    Ostatnio edytowane przez kamien007 ; 02-01-2010 o 12:16

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamien007 Zobacz post
    u mnie to samo zatankowalem 17litrów benzyny było ponad pierwsza kreskę, przejechałem trochę km i zapaliła się rezerwa... . raz miałem tak ze po przekręceniu kluczyka ta wskazówka wogule sie nie ruszyła. Gazu nie mialem a jechał hehe;]
    widzę ze kapryśny jest ten pływak od poziomu paliwa...

    a co myslales ze 17 litrow w Vce starcza na 200km? ;D

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Melduje, że wskaźnik pakazuje znów tak jak ma pokazywac.

    Wystarczyło lekko zdemolowac wnętrze by dostac się do pompki nawet jej nie wyjmowałem tylko spryskałem połączenie elektryczne (kostke) przy pompce sprejem do poprawy przewodnosci elektrycznej, oraz poruszałem całą pompą na boki. Przekręcam kluczyk i wskaźnik poszedł na tyle ile jest oleju w baku!

    Wystarczyło delikatnie postukac i już? Zobaczymy na jak długo.

  9. #9
    santa_daro
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Melduje, że wskaźnik pakazuje znów tak jak ma pokazywac.

    Wystarczyło lekko zdemolowac wnętrze by dostac się do pompki nawet jej nie wyjmowałem tylko spryskałem połączenie elektryczne (kostke) przy pompce sprejem do poprawy przewodnosci elektrycznej, oraz poruszałem całą pompą na boki. Przekręcam kluczyk i wskaźnik poszedł na tyle ile jest oleju w baku!

    Wystarczyło delikatnie postukac i już? Zobaczymy na jak długo.
    Tak to się właśnie robi. Pisałem że Alfy są posłuszne, jak się o nie dba!!!

  10. #10
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    !
    Wystarczyło delikatnie postukac i już? Zobaczymy na jak długo.
    Jak z kobietą, "pukniesz" i lepiej funkcjonuje
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

Podobne wątki

  1. Wskaznik poziomu paliwa oszukuje w 1,9 jtd 140 km
    Utworzone przez kacpiro w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 23:31
  2. Wskaznik poziomu paliwa przestal dzialac?
    Utworzone przez regedit89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 22:40
  3. [GTV] wskaznik poziomu paliwa
    Utworzone przez shadow187 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 09:06
  4. wskaznik poziomu paliwa
    Utworzone przez Mkiolaj w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 07:56
  5. wskaznik poziomu paliwa
    Utworzone przez bula81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory