Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Regulacja wysokosci swiatel - skonczyl sie zakres

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie Regulacja wysokosci swiatel - skonczyl sie zakres

    W czwartek rano bylem na stacji diagnostycznej ustawic swiatła Lewa lampe trzeba bylo podniesc za to prawa swieciła za wysoko :/
    Niestety nie mozna jej juz bardziej obnizyc bo skonczyl sie zakres regulacji Gosc krecil wkretakiem ale lampa z powrotem odskakiwala
    Wie ktos jak to naprawic ?? Trzeba wyciagac cala lampe czy robi sie to jakos z pod maski ??
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Żarówka włożona tak jak należy? Sprawdź to dobrze, u mnie była krzywo włożona a wydawało się że jest wszystko ok, dopiero po dobrym włożeniu (wpadła w "rowki" prawidłowo) i ustawieniu na badaniu technicznym (wszystko zrobili sami) jest naprawdę OK .


  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    tak sprawdzalem Zarowki zalozone sa prawidlowo
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    No to pewnie odbłyśnik wyskoczył z zaczepu, jeżeli tak to wyjęcie lampy będzie raczej konieczne a i rozklejenie niewykluczone niestety. Dzieje się tak często jak zbyt mocno naciskamy żarówkę przy zapinaniu drutów mocujących lub wciskaniu kostek zasilających.
    Sprawdź czy odbłyśnik nie ma luzu, jeżeli ma w górę można spróbować dociągnąć go dołem jakimś mocnym drutem, jeżeli jest jakieś dojście.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze odblysnik siedzi sztywno :/ Poza tym regulacja dziala gora dol tylko tego dolu troche za malo :/

    Moze wystarczy rozebrac ten mechanizm regulacji i przelozyc slimak od regulacji w inna pozycje albo podlozyc gdzies podkladki pod mocowanie lampy
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Regulacja działa w obie strony, żarówka dobrze założona, odbłyśnik siedzi sztywno a lampa świeci w kosmos......... nie ma siły coś jest skopane z tych trzech rzeczy i koniec nie ma innej opcji. Rozbierałem lampy na czynniki pierwsze i nic więcej nie może się przytrafić. A podkładki pod lampy to chyba żart z Twojej strony co? Jak ma potem spasować to wszystko z błotnikiem, maską i zderzakiem ?
    Ewentualnie co przychodzi mi do głowy to że odblask sklinował się gdzieś w obudowie i nie pozwala się cofnąć regulacji, w sumie mało tam miejsca i jest to możliwe. Raczej bez wyciągania lampy nic nie zdziałasz.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    W 156 to lampa jest raczej srednio spasowana z czym kolwiek Do nadkola nie dotyka ze zderzakiem tez nie stanowi calosci, jedynie z maska jako tako sie harmonizuje

    Dzieki za pomoc slavo W weekend sie za to zabiore :/
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Pod gorne mocowanie podlozylem dwie podkladki Lampa swieci na odpowiedniej wysokosci
    Niestety nadal jest cos nie tak Granica swiatlocienia jest zupelnie skopana, co gorsza nie wiem co jest tego przyczyna bo zwierciadlo siedzi w kloszu sztywno nie ma zadnego luzu a elektryczna regulacja wys dziala prawidlowo

    Ma ktos pomysl co moze byc nie tak ?? Wydaje mi sie ze zarowka wlozona jest prawidlowo cypkiem do gory Moze ma wade fabryczna ??
    jesli ktos bedzie tak uprzejmy to prosze o fotke prawej i lewej lampy a dokladniej ich oznaczen Moze mam lampe z angola :/
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szef Zobacz post
    Pod gorne mocowanie podlozylem dwie podkladki Lampa swieci na odpowiedniej wysokosci
    Niestety nadal jest cos nie tak Granica swiatlocienia jest zupelnie skopana, co gorsza nie wiem co jest tego przyczyna bo zwierciadlo siedzi w kloszu sztywno nie ma zadnego luzu a elektryczna regulacja wys dziala prawidlowo

    Ma ktos pomysl co moze byc nie tak ?? Wydaje mi sie ze zarowka wlozona jest prawidlowo cypkiem do gory Moze ma wade fabryczna ??
    jesli ktos bedzie tak uprzejmy to prosze o fotke prawej i lewej lampy a dokladniej ich oznaczen Moze mam lampe z angola :/
    Ja w swojej alfie 156 miałem ten sam problem - mianowicie jedna lampa świeciła w kosmos Przyczyną takiego stanu była uszkodzona żarówka H7
    Proponuję wymianę żarówek na 99% pomoże - w moim przypadku pomogło choć potem założyłem soczewki

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze raz żarówkę. Ja zawsze wymieniam stojąc pod samą bramą garażową, bo zawsze jestem święcie przekonany, że żarówka jest włożona poprawnie. Tyle że granica świecenia jest rozmyta, na dodatek strumień jest skierowany do góry. Przy drugim podejściu poprawiam już pod napięciem i doprowadzam do momentu, aż mam na bramie dwie bardzo wąskie poziome kreski, dokładnie na tej samej wysokości.

Podobne wątki

  1. [159] Zakres regulacji fotela pasażera ( regulacja elektryczna )
    Utworzone przez Pawelek_S w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 18:33
  2. AR 147 Nie działa regulacja wysokosci świateł
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 18:24
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 22:25
  4. regulacja swiatel przednich
    Utworzone przez bsq w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 15:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory