Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Zapada się sprzęgło

  1. #11
    theority
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk_gsm2 Zobacz post
    tłoczek w wysprzęgliku
    W 2.0 siada tłoczek ale w siłowniku przy pedale sprzęgła. Mówie w 2.0 (TS) bo taki kolega "Koles" ma silnik

    W 2.4 JTD Wymiana siłownika (wysprzęglnika) jest łatwiejsza niż 2.0 choć to moje subiektywne odczucie

  2. #12
    Seferiel
    Gość

    Domyślnie

    No i zapadło się całkowicie... Jak je podniose do góry to opada Może to was bardziej naprowadzi czy tylko wysprzęglik padł czy razem z pompa... a może tylko układ zapowietrzony... Jutro holuje do mechanika ale chciałbym wiedzieć co mu podpowiedzieć...

  3. #13
    theority
    Gość

    Domyślnie

    odłącz wąż od wysprzęglnika i sprawdź czy płyn zleci.
    Samo z siebie opada? Płyn ubywa?
    Układ sam z siebie się nie zapowietrza, ja bym obstawiał na wysprzęglnik skoro sam schodzi w dół, ale równie dobrze bez auta mogę z fusów wróżyć

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar patryk_gsm2
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Sieradz
    Auto
    Alfa 166 Super 3.0 24v 99r
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał theority Zobacz post
    W 2.0 siada tłoczek ale w siłowniku przy pedale sprzęgła. Mówie w 2.0 (TS) bo taki kolega "Koles" ma silnik

    W 2.4 JTD Wymiana siłownika (wysprzęglnika) jest łatwiejsza niż 2.0 choć to moje subiektywne odczucie

    Nie, nie kolego ja się chyba nie pomyliłem, to kolega "Seferiel" ma problem o on w pierszym poście napisał wyraźnie 2,4 jtd, nawet w swoim profilu ma wpisane 156 2,4 jtd (chyba że się mylę).

    Kolego "Seferiel" zastosuj się do mojej poprzedniej odpowiedzi i już będziesz wiedział co jest uszkodzone. Masz jeszcze schemat gdzie on się znajduje: http://img340.imageshack.us/img340/7...fa15624jtd.png
    Ostatnio edytowane przez patryk_gsm2 ; 12-01-2010 o 20:09

  5. #15
    theority
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk_gsm2 Zobacz post
    Nie, nie kolego ja się chyba nie pomyliłem, to kolega "Seferiel" ma problem o on w pierszym poście napisał wyraźnie 2,4 jtd, nawet w swoim profilu ma wpisane 156 2,4 jtd (chyba że się mylę)
    Nie pisałem że się pomyliłeś Chyba za dużego skrótu myślowego użyłem, mój błąd
    Zgadzam się z Tobą że mógł tam również zepsuć się toczek bo jest na siłowniku a nie jak w TS'ach na "harmonijce"

  6. #16
    Seferiel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk_gsm2 Zobacz post
    Nie, nie kolego ja się chyba nie pomyliłem, to kolega "Seferiel" ma problem o on w pierszym poście napisał wyraźnie 2,4 jtd, nawet w swoim profilu ma wpisane 156 2,4 jtd (chyba że się mylę).

    Kolego "Seferiel" zastosuj się do mojej poprzedniej odpowiedzi i już będziesz wiedział co jest uszkodzone. Masz jeszcze schemat gdzie on się znajduje: http://img340.imageshack.us/img340/7...fa15624jtd.png
    No i dokładnie... Wyciek z wysprzęglika... Mało płynu hamulcowego i się zapadło... Po dolaniu i podpompowaniu sprzęgła jak narazie działa... Wysprzęglik już zamówiony i czekam na przesyłkę i wymiana
    Dzieki za wszystkie podpowiedzi

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Mam pytanko:
    - ile wchodzi płynu w układ hamulcowy i sterowanie sprzęgłem?
    - Tutela Top 4 będzie odpowiednia? bo w instrukcji jest Alfa Romeo Brake Fluid Super Dot 4
    - przy odpowietrzaniu sprzęgła jak odłączę wąż od wysprzęglika i będę pompował to na włączonym silniku czy wyłączonym?

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  8. #18
    dno1985
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny problem. Od wczoraj nie chcą wchodzić biegi przy wciśniętym sprzęgle, pedał w dodatku jest tak jak by do połowy martwy żadnego oporu. Znajomy mechanik nie zwrócił szczególnie na to uwagi, powiedział że wysprzęglik pracuje dobrze choć jest troszkę spocony. Jego zdaniem to problem jest w środku, że jakieś widełki albo docisk.I tu mam problem czy odkręcać skrzynie czy nie. Martwi mnie to że wysprzęglik troszkę popuszcza płynu, pedał do połowy luźny. Dodam że odpowietrzanie nie dało efektów a po pompowaniu i spuszczeniu płynu z wysprzęglika pedał zostawał w podłodze.
    Ostatnio edytowane przez dno1985 ; 09-08-2010 o 23:18

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie lekko zapadniete sprzeglo

    ja mam ciut inny problem, sprzeglo bierze dobrze ale jest zawsze 1-2 cm nizej niz pedal hamulca (dla porownania w alfie kumpla z tym samym silnikiem oba pedaly sa na rownej wysokosci) czy to takze moga byc podobne przyczyny jak opisane przez was powyzej? silnik 1,9 JTDm 150km

  10. #20
    sooperwitek
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli sprzęgło jest niżej - przede wszystkim odciągnij je do góry - miałem podobny problem i pomogło, zobaczymy na jak długo

Podobne wątki

  1. Sprzęgło do 1.9 16v jtd
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 15:20
  2. [159] oryginalne sprzęgło a sprzęgło LUK
    Utworzone przez Ultra Violence w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 14:36
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  4. sprzęgło 2.4 jtd
    Utworzone przez mati91lbn w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 10:46
  5. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-05-2009, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory