Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: 1.9 jtd - Napięcie ładowania akumulatora

  1. #1
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie 1.9 jtd - Napięcie ładowania akumulatora

    Witajcie,

    jako, że alternator w moim wozie 156 z 2001r. 115kM troche słabo ładował - na włączonych światłach ok. 13.90v, miałem luźny pasek i hałasujący napinacz, to postanowiłem, że wymienie napinacz, pasek oraz rolke prowadzącą. Dodatkowo musiałem wymienic stary akumulator na nowy, wyczysciłem mase na skrzyni i karoserii oraz zabezpieczyłem ją smarem miedzianym. I teraz jest cisza, nic nie hałasuje, a ładowanie na wolnych obrotach wynosi 13,98v, a gdy włącze światła mijania to 13,95v, natomiast przy 2000obr/ min wynosi zarówno na światłach jak i bez prawie 14v tj 13,99v. pomiar dokonany multimetrem za 20zł wiec jakis tam błąd może pomiaru byc.

    Nie wiem, czy to troche nie za mało, ale kontrolka akumulatora się nie świeci. Silnik w momencie pomiaru był zimny, temp. poniżej 50st. Zapala normalnie nawet w mrozy.

    Jaki jest zakres napiecia ładowania dla naszych 156. Tzn. jaki jest przedział, czy od 13,80 do 14,40v?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    ogolnie uznaje sie ze prawidlowe napiecie ladowania powinno byc 13,9 - 14,4V. z twojego opisu wynika ze z ladowaniem masz wszystko w najlepszym porzadku, nie przejmuj sie tylko smigaj.

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Chciałem się upewnic, bo w drugiej alfie mam podobnie ok 14v tylko tam mam 1.6 T.S

  4. #4
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Ja też kiedyś szukałem dziury w całym. Wyciągałem nawet alternator, dałem do naprawy i powiedziano mi że jest ok. Napisane było na nim 14V. U mnie ładowanie wynosiło 13.8 (wszystko wyłączone). Po wyczyszczeniu klem i łączeń głównych przewodów napięcie wzrosło 14,0 -14,1V

    A dodam jeszcze że twoja metoda pomiaru jest dobra, ale nie wiesz jakie masz napięcie ładowania podczas jazdy... co prawda można troche zwiększyć obroty na postoju.
    Na przyszłość polecam programik FiatECUScan i kabelek Vagkkl tam m.in możesz odczytywać pomiar napięcia .. tylko przydałby się laptop i w droge
    Ostatnio edytowane przez Keeperek ; 20-01-2010 o 23:58

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Mam mały problem, a mianowicie, gdy auto dłużej postoi tj. kilka godzin nie odpalane, to przy terazniejszej pogodzie i ujemnych temperaturach, na chwile po zapaleniu świeci mi się kontrolka ładowania, ale nie zawsze, bo gdy zostawie auto w garażu (temp. pow. 0st.) na 12 godzin to tak kontrolka mi się zapala rzadziej bądz w ogóle. natomiast jak po odpaleniu świeci i dam mu obroty przez kilka sekund ok. 1500 to gasnie i już się nie zapala. Robie dziennie 12 km w jedną strone i z powrotem. Jak już pokonam ten dystans i silnik jest ciepły, to po zgaszeniu i po ponownym odpaleniu ta kontrolka już nie świeci.

    czyżby trzebabyło się skłaniac ku diodom prostowniczym, lub zaczyna szwankowac regulator napiecia? Lub poprostu w momencie zapłonu silnik pobiera z aku tak dużą energie, że go wysysa. Mam nowy akumulator Centra futura 74Ah i 720A.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    tez mi sie tak czasem dzieje i tez mam wrazenie ze to wynik tego ze aku pobiera duzo pradu po rozruchu, przemierzylem ladowanie i co tylko sie dalo i wychodzi ze wszytko sprawne wiecjezdze, tym bardziej ze w innych pojazdach tez to sie zdarza.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Mam voltomierz w kabinie. Podczas jazdy napiecie to ok 13.8V, pare minut po rozruchu jest ok 12, potem rosnie do nominalnych 13.8. Przy wlaczeniu tylnej szyby grzanej spada o 0.2V, po wlaczeniu swiatel ksenonowych spadek jest praktycznie niezauwazalny.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Mam mały problem, a mianowicie, gdy auto dłużej postoi tj. kilka godzin nie odpalane, to przy terazniejszej pogodzie i ujemnych temperaturach, na chwile po zapaleniu świeci mi się kontrolka ładowania, ale nie zawsze, bo gdy zostawie auto w garażu (temp. pow. 0st.) na 12 godzin to tak kontrolka mi się zapala rzadziej bądz w ogóle. natomiast jak po odpaleniu świeci i dam mu obroty przez kilka sekund ok. 1500 to gasnie i już się nie zapala. Robie dziennie 12 km w jedną strone i z powrotem. Jak już pokonam ten dystans i silnik jest ciepły, to po zgaszeniu i po ponownym odpaleniu ta kontrolka już nie świeci.

    czyżby trzebabyło się skłaniac ku diodom prostowniczym, lub zaczyna szwankowac regulator napiecia? Lub poprostu w momencie zapłonu silnik pobiera z aku tak dużą energie, że go wysysa. Mam nowy akumulator Centra futura 74Ah i 720A.
    W mojej poprzedniej miałem podobny problem. Okazało się, że główny kabel od plusa był już lekko naderwany przy samym akumulatorze. Zdjąłem go, obciąłem końcówkę i zalutowałem nową. Problem zniknął i wszytko się unormowało. Warto też sprawdzić kabel od masy, ewentualnie odkręcić i wyczyścić.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Mam mały problem, a mianowicie, gdy auto dłużej postoi tj. kilka godzin nie odpalane, to przy terazniejszej pogodzie i ujemnych temperaturach, na chwile po zapaleniu świeci mi się kontrolka ładowania, ale nie zawsze, bo gdy zostawie auto w garażu (temp. pow. 0st.) na 12 godzin to tak kontrolka mi się zapala rzadziej bądz w ogóle. natomiast jak po odpaleniu świeci i dam mu obroty przez kilka sekund ok. 1500 to gasnie i już się nie zapala. Robie dziennie 12 km w jedną strone i z powrotem. Jak już pokonam ten dystans i silnik jest ciepły, to po zgaszeniu i po ponownym odpaleniu ta kontrolka już nie świeci.
    U mnie od jakiegoś czasu występuje taki sam problem jak koledze. Dziś rano przed odpaleniem auta zapiąłem miernik napięcie 11,75v po przekręceniu stacyjki 10,80v zapłon 8,70v ledwo ledwo zapalił i kontrolka oczywiście się świeciła i ładowania brak bo napięcie wróciło do 11v. Jak prze gazowałem auto do 1500 to ładowanie sie pojawiło i kontrolka zgasła. ale napięcie to 13,8v.
    Co może być tego przyczyna ?? Dodam że akumulator mam nowy.

    ---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

    aha i jeszcze jedno jaki powinna być moc alternatora w 1,9 jtd 8v z klimą ??

  10. #10
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuris Zobacz post
    Jak prze gazowałem auto do 1500 to ładowanie sie pojawiło i kontrolka zgasła. ale napięcie to 13,8v.
    Wygląda jak by miał problem ze wzbudzeniem.Te 13,8 V to spadek napięcia bodajże więc spróbuj jak inni przyjrzeć się połączeniom aku-alternator,aku-masa.Na alternatorze jest przewód idący do kontrolki.Jego też warto sprawdzić.

    Weź jeszcze wepnij miernik szeregowo pod plus aku i zobacz czy prąd Ci gdzieś nie ucieka.Tylko powyłączaj wszystkie odbiorniki.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

Podobne wątki

  1. [159] Niskie napięcie ładowania akumulatora
    Utworzone przez raar2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2020, 17:34
  2. [159] napięcie ładowania i słaby aku
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 22:24
  3. Jakie napięcie ładowania JTD?
    Utworzone przez macaga w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 23:06
  4. zbyt niskie napięcie ładowania pod obciążeniem
    Utworzone przez urwiz w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 21:19
  5. [166] Napięcie ładowania akumulatora
    Utworzone przez Colin w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 08:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory