Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Temat: Przegub jak sprawdzić czy zewnętrzny czy wewnętrzny?

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem co Alces1!Tydzien temu wymienilem polos lewa od strony kierowcy poniewaz strasznie cos stukalo przy jezdzie na wprost a do tego telepalo kierownica,okazalo sie ze oslona jest peknieta i po przegubie!Po wymianie przez niecaly tydzien byl spokoj,wczoraj jadac do domu uslyszalem dziwne stukanie z prawej strony,najbardziej slychac te stuki przy skrecaniu i dodaniu gazu chociaz gdy jade prosto czasami tez cos tam lekko stuknie ale generalnie slychac to przy skrecaniu!Czy to mozliwe zeby posypal sie teraz przegub wewnetrzy z lewej strony-oslona jest cala,sprawdzalem?

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    no ja miałem tak że padł mi z lewej strony przegub zewnętrzny a po jakimś tyg padła prawa strona i właśnie przegub wew. tylko że ja miałem pęknięta gumowa osłonę :| podnieś samochód na lewarek z lewej strony zaciągnij ręczny i powoli puszczaj gaz i kręć kierownica na max w lewo i prawo, jak będzie słychać pukanie wtedy będzie wiadomo ze to przegub wew. pozdro

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    A czy moze to byc wina skrzyni biegow a konkretnie mechanizmu roznicowgo bo tak stwierdzil jeden z moich kolegow?Ja w to w sumie nie wierze bo ze skrzynia nigdy nie mialem klopotow,biegi wchodza super,po drugie stuki a w zasadzie takie chrobotanie slychac od stony pasazera,czym szybciej jade tym te stuki sa czestrze ale tak jak pisalem najglosniej jest przy skrecaniu i dadawaniu gazu!Mam nadzieje ze to przegob zewnetrzny bo akurat mam nowy ktory kiedys okazyjnie kupilem wiec teraz sie przyda,gorzej jak to bedzie wewnetrzny to juz sa wieksze koszta,mam tylko nadzieje ze to nie skrzynia!!!

  4. #44
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    wiesz wydaje mi się że zew przy prostych kołach nie tryka ale mogę się mylić... jak stawiam na wew miałem tak niedawno i objawy takie same były. Zanim kupisz przegub wew sprawdź czy masz krzyżakowy czy homokinetyczny, najlepiej ściągnąć gumę i zobaczyć

    Krzyżak:

    http://allegro.pl/przegub-krzyzak-we...390933024.html

    Homokinetyczny:

    http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny...398379753.html

  5. #45
    JaTaNu
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Ja mam problem taki, że przy delikatnym ruszaniu słychać jakieś klekotanie w prawym przednim kole i przy jeździe na wprost czy skręcam. Ostatnio wymieniłem wahacz górny bo już miał dosyć. Dwa dni przed jego wymianą zaczęło coś klekotać. Wystarczy delikatnie ruszać przy wiekszej predkości ok 80km/h samochód zaczyna myszkować po drodze...
    Co to może być? Przegub?
    Czasami jest cisza a czasami hałasuje jak cholera.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar Kilu89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW TI 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    101

    Domyślnie

    No i jo mom problem i pytanie. Sprawa sie mo tak ze przy jezdzie na wprost cos mi strasznie stuko i dosyc glosno a gdy skrece kola to stukot sie jeszcze zgłosni. I wspomna ze kiedys mi oslona przegubu wewnetrzeno z prawiej strony pekla i nie wiem wiela zech tak jezdzil zamin to naprawilem. Czy ten stukot ewidentnie przychodzi wlasnie z tego przegubu? Jak tak to jaki przegub kupic i czy wymienic lepiej 2 strony czy tylko ten jeden?

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Grodzisk Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo Brera 3.2 JTS
    Postów
    41

    Domyślnie

    Witam, mam 2 pytania - czy przeguby wewnętrzne od Alfy 147 podejdą do Alfy GT ? I czy można wymienić same przeguby bez półosi?

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Panowie dzisiaj usłyszałem przy ruszaniu z miejsca na skręconych kołach takie jakby pstrykanie plastiku w kole, dość głośne myślicie, że to raczej przegub zewn. ? Tym bardziej go podejrzewam bo miesiąc temu zmieniałem osłonę przegubu zewn. właśnie w tym kole co pstryka.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Rzeszow
    Auto
    Cc 900. Audi 80 b3. Opel Calibra 2.0 turbo. Opel Omega blf 2.5 tds i w końcu1.9 jtd alfa 159 1.9jtd
    Postów
    48

    Domyślnie

    A ja wam powiem że nie ma reguły. I mnie przegub hrupal na w prost jazdy i na skrecie i to była wina przegubu zewnętrznego. Więc mowa że jak na praost to przegub wewnętrzny a jak na skrecie to zewnętrzny, uważam że nie ma reguły. Pierwsze popatrzeć pod auto czy guma osłona nie jest peknieta urwana. I najszybszy sposób aby się upewnić ja tak zrobiłem najwyżej straciłem na samą osłonę i czas na przelozenie. Wyczyścić napchac smaru i prubowac jeden przegub, nie pomogło to z drugim tak samo. Jeśli nie macie pewności najwyżej stracicie kase za samą osłonę przegubu i czas na przełożenie. Ale dowiecie się w prosty sposób który jest wyeksplatowany.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 14:57
  2. Przegub zewnętrzny
    Utworzone przez Ozzzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 12:37
  3. Uszkodzony przegub wewnętrzny czy zewnętrzny?
    Utworzone przez alfromeogt w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 08:58
  4. czy to przegub zewnętrzny?
    Utworzone przez darek_m01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 18:05
  5. [164] Przegub zewnętrzny do V6 2.0
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory