Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zderzak przedni!!

  1. #1
    osa
    Gość

    Domyślnie Zderzak przedni!!

    Witam,
    potrzebuje pomocy,a zarazem mam pytanie:duzo roboty jest ze zdjeciem i zalozeniem przedniego zderzaka??? Kupiłem nowy i teraz nie wiem czy dalbym rade sam go wymienic czy musze jechac z nim do mechanika.?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Gregu155
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 JTD 8v
    Postów
    486

    Domyślnie

    Zrób to sam....Zajmie ci to ok 30min. Otwierasz maskę, tam masz tak zwane żeberka(atrapa składajaca się z dwóch cześci, po obu stronach scudetto)sa one mocowane łącznie na 4-ch śrubkach. Po zdjęciu tego masz dostep do uchwytów trzymajacych z przodu zderzak. Takie same mocownia jak te znajdziesz po obu stronach, w błotnikach(dostęp kijowy)...nie musisz ich wykrecać, wystarczy poluzować...

    Pozdrawiam i powodzenia...

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Gereme
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 Ti 1,9 JTD 16V SportWagon, obecnie jest Alfa Romeo BRERA 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Zgadzam się z kolegą MichalRTK7. A czy stary nie nadaje się jeszcze do użytku ? W takich warunkach drogowych z wymianą na nowy to ja bym się wstrzymał o ile ze starym można jeszcze jeździć. Przy takiej ilości śniegu łatwo jest zniszczyć nowy i co kolejna wymiana czy spawanie ???
    ...no ALFA, no fun !!!

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalRTK7 Zobacz post
    nie musisz ich wykrecać, wystarczy poluzować...
    niestety śruby, którymi zderzak przykręcony jest do błotników (po 3 sztuki na każdą stronę) trzeba wykręcić całkiem, a żeby do nich się dostać trzeba odkręcać nadkole, albo poluzować na tyle by się do nich dostać, co nie gwarantuje sukcesu, bo często są zapieczone. Oczywiście używamy klucza TORX. Zderzak przyrkęcony jest też przed przednimi kołami do nadkoli, ale dojdziesz do tego, kiedy będziesz chciał odkręcić zderzak od błotników.
    Ponadto zderzak przykręcony jest od spodu, mniemam, że posiadasz osłonę pod silnik - musisz ją też poluzować - trzymają te same śruby co zderzak od spodu.
    Przednie światła przeciwmgielne też przykręcane są do zderzaka - też więc trzeba odkręcić, a wcześniej zdemontować wloty powietrza, które są przykręcona dwiema śrubami (krzyżak) oraz na kilku zatrzaskach.
    Przerabiałem temat kilkakrotnie. Szczerze mówiąc przy niskich temp kiedy tworzywa nie są tak elastyczne jak w lecie, nie będzie to łatwa robota i zapomnij o tym, by wymienić zderzak w 30 minut, tym bardziej, jeśli będziesz robił to pierwszy raz.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Gregu155
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 JTD 8v
    Postów
    486

    Domyślnie

    dla chcącego nie ma nic trudnego....I warunki nie maja nic do tego...Dla przykładu wczoraj w AR 75 2.4 TD...pod domem rozebrałem całą konsole żeby się dostać do dmuchawy....naprawić ją i poskładać wszystko zanim zrobi się ciemno...I żeby to działało..(działa)Zajeło mi to 5h...A ROBIŁEM TO PIERWSZY RAZ!!! a ile zaoszczędziłem??? PLN... Wymiana zderzaka to nie wymiana silnika...

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalRTK7 Zobacz post
    dla chcącego nie ma nic trudnego....I warunki nie maja nic do tego...Dla przykładu wczoraj w AR 75 2.4 TD...pod domem rozebrałem całą konsole żeby się dostać do dmuchawy....naprawić ją i poskładać wszystko zanim zrobi się ciemno...I żeby to działało..(działa)Zajeło mi to 5h...A ROBIŁEM TO PIERWSZY RAZ!!! a ile zaoszczędziłem??? PLN... Wymiana zderzaka to nie wymiana silnika...

    Pozdrawiam
    ...koledze chodziło o to żebyś tego nowego zderzaka jeszcze przed wiosną nie uszkodził

    diesel power http://je.pl/qeuy

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lesio80
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Narazie Fiat Panda 1.2 i 60 szalonych chabet , AR będzie za jakiś czas
    Postów
    417

    Domyślnie

    tu masz jak na dłoni w jaki sposób zdemontować zderzak
    http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.php?t=2666
    naprawde proste - 30 min i masz zdięty

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Gregu155
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 JTD 8v
    Postów
    486

    Domyślnie

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    ...koledze chodziło o to żebyś tego nowego zderzaka jeszcze przed wiosną nie uszkodził
    ...Jeśli tak to wybaczcie

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał osa Zobacz post
    Witam,
    potrzebuje pomocy,a zarazem mam pytanie:duzo roboty jest ze zdjeciem i zalozeniem przedniego zderzaka??? Kupiłem nowy i teraz nie wiem czy dalbym rade sam go wymienic czy musze jechac z nim do mechanika.?
    Jest tutaj na forum dokładny opis demontażu tego zderzaka. Poza tym poszukaj na Allegro i obejrzyj sobie zdjęcia z różnych ujęć i będziesz wiedział w których miejscach ma mocowania itd.

Podobne wątki

  1. Zderzak przedni
    Utworzone przez torres1992 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 11:13
  2. zderzak przedni do 166
    Utworzone przez swr w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 12:25
  3. [147] Zderzak przedni
    Utworzone przez kmito w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-08-2008, 13:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory