Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Podgrzewacz wody

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie Podgrzewacz wody

    Witam
    Chcialbym zamontowac podgrzewacz plynu chlodzacego. Kupilem podgrzewacz ale chce dolozyc czujnik ktory zalanczal podgrzewacz dopiero gdy temperatura zewnetrzna spadnie np ponizej 5st C. Potrzebuje cos w rodzaju czujnika temperatury zewnetrznej ale nie wiem od jakiego auto to podpiac i jak dokladnie sie nazywa taka czesc. Moze ktos cos pomoze?
    Pozdro
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    W silnikach DTI jest czujnik który załącza grzanie świec dopiero w niskiej temp....może da się zaadoptować.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    no wlasnie szukalem Czujnika temperatury świec żarowych, znalazlem od Opla ale chodzi mi jego parametry. Jest on produkcji Siemens, ale na stronie producenta nie ma zadnych danych w jakiej temperaturze zaczyna dzialac

    ps wlasnie znalazlem inny temat odnosnie webasto w 166 i tam pisza ze webasto dostaje napiecie od czujnika temp. co to za czujnik? czy to jest ten czujnik ktory podaje informacje na wyswietlacz temperatury czy jakis dodatkowy czujnik to jest?
    Ostatnio edytowane przez dbh ; 10-02-2010 o 14:57
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Tak to jest ten czujnik. W JTD jest on także odpowiedzialny za włączanie świec żarowych przy niskiej temperaturze.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    czyli jest to ten czujnik ktory jest pod prawym zewnetrznym lusterkiem? jezeli doloze sobie taki czujnik gdzies pod maska to czy myslicie ze bedzie to pasowalo ? ewentualnie jakis pomysl jak to podlaczyc?
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Koledzy z forum już to montowali, są schematy instalacji, ale sterowanie chyba inne http://www.forum.alfaholicy.org/147_...ternatora.html

  7. #7
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    Witam
    Chcialbym zamontowac podgrzewacz plynu chlodzacego. Kupilem podgrzewacz ale chce dolozyc czujnik ktory zalanczal podgrzewacz dopiero gdy temperatura zewnetrzna spadnie np ponizej 5st C. Potrzebuje cos w rodzaju czujnika temperatury zewnetrznej ale nie wiem od jakiego auto to podpiac i jak dokladnie sie nazywa taka czesc. Moze ktos cos pomoze?
    Pozdro
    Dlaczego chcesz aby grzałki załączały się poniżej 5st? Nie lepiej jest zrobić tak aby włączały się zawsze gdy silnik pracuje, a wyłączały po osiągnięciu zadanej temperatury?
    W każdym razie to czego potrzebujesz to termostat (mechaniczny lub elektroniczny) Tutaj masz przykład:
    http://allegro.pl/item904247446_term...rtsz_3_2b.html
    Pokrętłami regulujesz temperaturę włączenia/wyłączenia.
    Napisz jeszcze jakiej mocy masz grzałki. Nie zapomnij o tym, że jeśli chcesz aby układ działał automatycznie to przekaźniki grzałek (koniecznie!) mają dostawać napięcie tylko na pracującym silniku. Jeśli włączysz grzałki przy niepracującym silniku akumulator szybciutko się rozładuje a woda w wężyku zagotuje!

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    Witam
    Chcialbym zamontowac podgrzewacz plynu chlodzacego. Kupilem podgrzewacz ale chce dolozyc czujnik ktory zalanczal podgrzewacz dopiero gdy temperatura zewnetrzna spadnie np ponizej 5st C. Potrzebuje cos w rodzaju czujnika temperatury zewnetrznej ale nie wiem od jakiego auto to podpiac i jak dokladnie sie nazywa taka czesc. Moze ktos cos pomoze?
    Pozdro
    może lepiej zaadopotować fabryczny układ pogrzewania płynu, który był w JTD?

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    Dlaczego chcesz aby grzałki załączały się poniżej 5st? Nie lepiej jest zrobić tak aby włączały się zawsze gdy silnik pracuje, a wyłączały po osiągnięciu zadanej temperatury?
    W każdym razie to czego potrzebujesz to termostat (mechaniczny lub elektroniczny) Tutaj masz przykład:
    http://allegro.pl/item904247446_term...rtsz_3_2b.html
    Pokrętłami regulujesz temperaturę włączenia/wyłączenia.
    Napisz jeszcze jakiej mocy masz grzałki. Nie zapomnij o tym, że jeśli chcesz aby układ działał automatycznie to przekaźniki grzałek (koniecznie!) mają dostawać napięcie tylko na pracującym silniku. Jeśli włączysz grzałki przy niepracującym silniku akumulator szybciutko się rozładuje a woda w wężyku zagotuje!
    ponizej 5st dlatego zeby nie zameczyc alternatora zbyt szybko, moc grzałki 1kW, przekaznik bedzie oczywiscie a chce zeby podlaczenie bylo w taki sposob ze bedzie sie zalanczalo dopiero gdy alternator zacznie pracowac.
    pozdro
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  10. #10
    Brodi
    Gość

    Domyślnie

    Odgrzebuję stary temat bo znowu zaczyna być aktualny. Sam muszę coś wykombinować z tym ogrzewaniem bo w zimie robi się nieciekawie. Inni kierowcy odpalają samochody, skrobią auta z zewnątrz, wsiadają i zapominają o szronie. U mnie niestety wygląda to inaczej bo zdarzało mi się skrobać szyby od wewnątrz podczas jazdy !! Zdaję sobie sprawę, że stwarzam zagrożenie na drodze i muszę coś z tym zrobić.

    Czy ktoś kto to zamontował może się podzielić wrażeniami ? Mi nie chodzi o dogrzanie silnika, ale o ciepłe powietrze z nagrzewnicy w jak najkrótszym czasie.

    I pytanie:
    Kolega Kali_33 napisał:
    może lepiej zaadopotować fabryczny układ pogrzewania płynu, który był w JTD?
    Na allegro widziałem takie podgrzewacze do jtd ale 115 konne a ja mam 110 KM i zastanawia mnie czy jest możliwość zaadaptowania takiego podgrzewacza w tym silniku ?

Podobne wątki

  1. Podgrzewacz wody 156 problem instalacja
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 12:59
  2. podgrzewacz wody
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 22:47
  3. podgrzewacz wody w benzynie ?
    Utworzone przez szajbus0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 15:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory