Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Nie świeci się kontrolka ładowania akumulatora

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Dziś sprawdziłem i okazało się że pękł alternator (obudowa)
    Szukam nowego altka w okolicach Chorzowa i znalazłem za 300 zł myślę że to dobra cena. Moja następna inwestycja to na bank osłona silnika

    Pozdro
    Dugi

  2. #12
    tomek 1984
    Gość

    Domyślnie kontrolka od aku

    witam wszsystkich.mam taki problem kupilem alfe 156 t.spark sport wagon.akumulator byl wyladowany wiec kupilem nowy,po 3 dniach aku padlo i co lepsze non stop swieci mi sie kontrolka od aku po wyjeciu kluczyka ze stacyjki.co to moze byc.moze alternator pomozcie prosze.dziekuje

    ---------- Post dodany o godzinie 08:31 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:40 ----------

    witam.ja mam podobnu problem po 3 dniach padlo mi nowe aku i kontrolka od aku swiecie sie nawet po wyjeciu kluczyka co to moze by prosze o pomoc dziekuje

    ---------- Post dodany o godzinie 08:37 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 08:31 ----------

    czesc wszystkim ja mam podobny problem mi kontrolka od aku swieci sie non stop nawet po wyjeciu kluczyka.aku kupilem nowe i padlo po 3 dniach prosze o pomoc.dziekuje

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafcioL27 Zobacz post
    Witam, mam taki mały problem w mojej alfie, nie świeci mi się kontrolka od ładowania akumulatora po przekreceniu kluczyka przed odpaleniem, dosyć dziwna sprawa bo ładowanie jest, żaróweczka od kontrolki sprawna ponieważ jeżeli jest temperatura otpczenia poniżej - 10 stopni to kontrolka sie zapala wiec może coś nie łączy w alternatorze? Może ktoś już miał taką przygodę i poznał rozwiazanie?
    Nie utrudnia mi to życia ale jak nie będzie ładowania to nie będe wiedział o tym.
    Dzięki za podpowiedzi.
    do wymiany dioda w liczniku, kup taką przezroczystą świecącą na czerwono 5V, wielkość chyba 5mm. Dioda lubi wariować jak się przepali, u mnie było tak że raz świeciła a raz nie, jeśli masz ładowanie to napewno przyczyna tkwi w liczniku.

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dugit Zobacz post
    Ładowania brak bo akuś padł po przejechaniu 2 kilometrów na światłach, wycieraczkach itp. W czasie jazdy pozaświecały się wszystkie kontrolki od abs poduchy i jeszcze coś tam jak choinka. Po zgaszeniu silnika nie dał rady zakręcić rozrusznikiem
    Pomocy co mogło walnąć ?? Czy może to być spowodowane brakiem styku jakiegoś kabla na alternatorze? Jakieś sugestie.
    Dziwi mnie że po przekręceniu kluczyka nie świeci kontrolka ładowania również po zapaleniu silnika kontrolka nie świeci.


    Pozdro
    Dugi
    Walnięte diody albo regulator.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    alfa 146 ts 1,4 junior,16v
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Walnięte diody albo regulator.
    Witam koledzy pomóżcie ostatnio zrobiłam w mojej Alfie 146 sport junior regulator alternatora i było wszystko ok wczoraj włączyła się kontrolka ładowania i coś było czuć jakby przepaleniem czy jest możliwe aby walnął cały alternator? Jeśli tak to czy lepiej kupić na złomie uzywke czy nowy i jaki będzie koszt nowego ?Bardzo dziękuję za odpowiedż.pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    nowy koło 3 setek ,używkę kupisz za 5 dych, ale ja pojechal bym do magikow ktorzy robili altka ,jesli to było nie dawno

  7. #17
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    alfa 146 ts 1,4 junior,16v
    Postów
    8

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje wczoraj dzwoniłam do niego i nie chce mu się wierzyć że cały alternator padł ale na to wychodzi dodam jeszcze że dwa dni temu robiłam całe przewody przód i tył hamulcowe,wymieniałam wszystkie filtry olej itd czy jest możliwe aby coś od tych hamulców było nie tak?I trochę inaczej łapią jak nacisnę na pedał wcześniej łapały od razu a teraz dopiero tak w połowie wciśnięcia pedała hamulca
    Ostatnio edytowane przez piter90 ; 11-11-2013 o 10:31

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter90 Zobacz post
    Bardzo dziękuje wczoraj dzwoniłam do niego i nie chce mu się wierzyć że cały alternator padł ale na to wychodzi
    trzeba mu było powiedziec ,ze to nie kwestia wiary ,altek swoje lata juz ma

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    alfa 146 ts 1,4 junior,16v
    Postów
    8

    Domyślnie

    A ile trwa taka wymiana całego alternatora ponieważ już kilka razy zostawiałam mu autko i zawsze po tym coś jest nie tak tym razem auta nie zostawie chce patrzeć mu na ręce i mieć pewność że to wymieni mówi że na złomie używka coś koło 100?A może jakiś bezpiecznik poszedł?
    Ostatnio edytowane przez piter90 ; 11-11-2013 o 10:45

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar supermajku
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 1,9 JTD 2001 115 PS
    Postów
    152

    Domyślnie

    hamulce zapowietrzone, BARDZO DUZO daje czyszczenie klemy to po 1 po 2 połączenia (przeważnie ok alternatora) z kontrolką. Jeżeli świeci się ciągle możliwe zwarcie. prawidłowe napięcie 13,8. Waże jest też aby napięcie mierzyć na aku i pryz alternatorze(prawidłowość przewodzenia)

Podobne wątki

  1. Migająca kontrolka ładowania akumulatora 156 2,4 JTD
    Utworzone przez collins w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 07:31
  2. nie świeci się kontrolka ładowania
    Utworzone przez asterix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 21:33
  3. [145] Brak ładowania, a kontrolka nie świeci..
    Utworzone przez Marek_M w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 23:26
  4. brak ładowania a kontrolka się nie świeci ?
    Utworzone przez cinas w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 20:18
  5. świeci kontrolka ładowania
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 23:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory