Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Temat: Wymiana żarówki światła mijania i postojowej

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarnecki Zobacz post
    Cześć

    jestem na wyjeździe nad morzem, przepaliła mi się lewa żarówka świateł mijania h7, więc po drodze na stacji kupiłem komplet Osram silverstar +50% i postanowiłem wymienić... Nie myślałem, że to aż taka problematyczna sprawa w Alfie... Dostęp katastrofa, zajęło mi to 40 minut, wymiana dwóch... Największy problem sprawiło założenie zabezpieczenia tych drucików, opuszki pocięte... Teraz mam taki efekt, że przed autem tak 5-7m jest bardzo jasno a dalej ciemność... Poza tym jak podjechałem pod murek to lewa jest jakby rozproszona, kawałek daje jakby w niebo... Żarówki założyłem tym wypustem do góry, ale lekko pod kątem do środka, bo tak lepiej siedziały, czyli dzyndzel jest tak /. Czy to błąd? Powinien być idealnie pionowo? Do dam tylko, że mam zwykłe reflektory, bez soczewki... Może jest jakiś Alfaholik z Międzyzdrojów lub okolicy? W sobotę trasa 6h do domu, muszę się z tym uporać... Z góry dzięki za pomoc.
    szkło nie jest w osi prostopadłej do oprawki- jest minimalnie odchylone- po montażu to odchylenie ma być dokładnie w dół, do ziemi

  2. #42
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Mac!ek dzięki, ale nie do końca kumam ocb... Żarówka ma być wysadzona tak jakby pochylając się w dół do przodu? Co z tym dzyndzlem?

  3. #43
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    poobracaj sobie i popatrz, że część szklana jest minimalnie odgięta w jedną stronę- zamontowana ma być tak, żeby to odgięcie było w dół...

  4. #44
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Tak mnie opuszki palców bolały po wczorajszym, że dzisiaj nie dawałem rady zdjąć tych drucików zabezpieczających. Podjechałem do miejscowego mechanika i po 15min rezygnował tak go też paluchy bolały wyszedł drugi i we 3 jakoś daliśmy radę... Opuszek palca w prawej ręce mam spuchnięty na granatowo... Ustawiliśmy równiutko wypustem do góry, idealnie w pionie. Wieczorem sprawdzę jak świecą, bo u nich sprawdzaliśmy tylko na ścianie. To normalne, że lewy reflektor świecie trochę wyżej niż prawy? Myślałem, że powinno być na odwrót, żeby nie razić nadjeżdżających z przeciwka? Jakby ktoś miał chwilę i chęci to prosiłbym o sprawdzenie jak jest u Was , czy bolec jest idealnie do góry, a blaszki żarówki idealnie poziomo? Wystarczy odkręcić dekiel odpiąć wtykę i przyświecić, chciałbym się upewnić na 200%... Mac!ek zerknąłbyś u siebie?

    Pozdro!
    Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 31-01-2013 o 15:03

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarnecki Zobacz post
    To normalne, że lewy reflektor świecie trochę wyżej niż prawy? Myślałem, że powinno być na odwrót, żeby nie razić nadjeżdżających z przeciwka?
    nienormalne- powinny być równo, bo każdy reflektor ma specjalnie niższy snop światła z lewej strony

    Cytat Napisał Czarnecki Zobacz post
    Jakby ktoś miał chwilę i chęci to prosiłbym o sprawdzenie jak jest u Was , czy bolec jest idealnie do góry, a blaszki żarówki idealnie poziomo? Wystarczy odkręcić dekiel odpiąć wtykę i przyświecić, chciałbym się upewnić na 200%... Mac!ek zerknąłbyś u siebie?
    masz szczęście że chciało mi się

    ten wycięty bolec w oprawce- idealnie u góry
    styki- poziomo, jeden nad drugim

  6. #46
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarnecki Zobacz post
    To normalne, że lewy reflektor świecie trochę wyżej niż prawy? Myślałem, że powinno być na odwrót, żeby nie razić nadjeżdżających z przeciwka?
    Dobrze myślisz .
    Powinno być na odwrót.
    Prawy powinien świecić ciut wyżej.
    Moja Bella

  7. #47
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Dzięki Ci mac!ek. U mnie lewy trochę wyżej świeci, bo urwałem górną szpilkę regulacyjną. Na lewym reflektorze były 3 podkładki, a na prawym 2 podkładki i po urwaniu mogłem złapać nakrętką tylko na dwie z lewej strony. Jak byś jeszcze mógł przy okazji sprawdź u siebie ile masz podkładek z lewej i prawej strony
    Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 31-01-2013 o 17:54

  8. #48
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Dobrze myślisz .
    Powinno być na odwrót.
    Prawy powinien świecić ciut wyżej.
    bzdury gadasz

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Lampy mają świecić na jednakowej wysokości ... a asymetria świecenia jest "wbudowana" i nic z tym nie zrobisz. Po prawidłowym załozeniu żarówek masz mieć w przybliżeniu coś takiego na ścianie __/_/ . A co do wymiany żarówek to naprawdę nie wiem w czym jest problem. Przecież to kilka minut roboty. Bolec w oprawce ma być idealnie pionowo do góry, a żarówka ma być symetrycznie do tej osłonki w lampie. Druciki blokujące trzeba lekko nacisnąć a później przesunąć. Jeśli żarówka jest dobrze włożona to one się lekko zapinają. Jesli żarówka sie zukosuje w gnieździe to nie ma sie co męczyć z zapinaniem drucika na siłę tylko poprawic zarówkę. I przy okazji warto "popsikać WD" zaślepkę obudowy lampy ... następnym razem dużo łatwiej się odkręci.
    Pozdrawiam - Brt

  10. #50
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Jest 156 2,4jtd 1999 "sreberko", była 155 1,8ts
    Postów
    3

    Domyślnie

    Kurcze, tak czytam te wpisy nt wymiany żarówek swiateł mijania i nie bardzo czaję w czym problem?!
    Jestem godzinę po wymianie żarówki od strony kierowcy, samodzielnej wymianie, która zajęła mi hmm z 15 minut! No może dlatego, że miałam męża na telefonie i on podpowiadał mi co robić...
    Tak więc panowie- wstyd, kobieta dała rade za pierwszym podejściem!

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana żarówki postojowej AR 159 2.0 jtdm
    Utworzone przez Harvaster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-11-2021, 21:59
  2. Wymiana żarówki postojowej i mijania.
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 16:18
  3. Wymiana żarówki postojowej
    Utworzone przez Kondi w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 15:54
  4. [145] Światła mijania, żarówki H1
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory