Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Temat: Wymiana żarówki światła mijania i postojowej

  1. #1
    mor
    Gość

    Domyślnie Wymiana żarówki światła mijania i postojowej

    Witam Panowie i Panie,
    Przedwczoraj padła mi żarówka od światła mijania i pozycyjnej. Coś kiedyś slyszałem, że wymiana w alfie nie jest rzeczą najprzyjemniejszą ale pomyślalem sobie, że nie może być aż tak źle. No i przeliczyłem się siedziałem chyba z godzine żeby wymienić najpierw pozycje, za mijania nawet się nie zabierałem bo dostęp jest jeszcze gorszy. Pomyślalem sobie ze na naszym forum napewno coś znajde. Bardzo sie zdziwiłem bo ani na forum ani w necie nie ma nic dokladniej opisane jaki jest sposob na wymiane, więc proszę mnie nie besztać ze nie wiem co to jest opcja "szukaj" Prosił bym o jakiś sposób bo nie mogę dojść co trzeba odblokować lub zdjąć żeby ta cholerna żarówka wyszła. Jedyne co znalazłem w jednym poście innego forum to to, że tam trzeba przekręcić jakiś młoteczek ale nie wiem czy autor nie pisał o 156 po FL. Nie jestem jakimś magikiem technicznym no ale bez przesady żarowki juz wymieniałem w innych samochodach ...w alfie natomiast probuje tego pierwszy raz i czuję się jak idiota . Proszę o jakąs pomoc
    Ostatnio edytowane przez mor ; 12-02-2010 o 17:50

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Postojowe:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...to_zrobic.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...a_zarowki.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...ostojowki.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...pozycyjna.html

    Mijania:
    Tu chyba nie ma co się rozpisywać. Sam czytałem na początku bo miałem problem z wymianą. Trzeba odpiąć kostkę, odhaczyć zawleczki i wyjąć żarówkę.
    Oczywiście łapy pocięte...

    To tak jak z odpinaniem biustonosza. Przy następnej wymianie zrobisz to w moment

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    To tak jak z odpinaniem biustonosza. Przy następnej wymianie zrobisz to w moment
    W końcu jak by nie było Alfa jest jak kobieta,czasem bywa ciut kapryśna Ja żarówke mijania wymieniałem pod sklepem na ciemnym parkingu,ale dało rade,druciki blokujące trzeba "wcisnąc" w głąb lampy i odchylic w bok,lewy w lewą strone a prawy w prawą. A przy wymianie pozycyjnych (dojscie od żarówki świateł długich,robiłem to juz w garażu) najlepiej wziąć sobie małe lusterko wtedy wszystko ładnie widac

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    ja zawsze to robie dwoma sposobami.
    najpierw probuje na spokojnie, wyciagnac to nie problem ale gorzej zalozyc spowrotem, jak sie nie da na spokojnie przechodze do drugiego sposobu
    sposob nr 2 zastosowany dopiero raz tzn jak podejscie pokojowe nie skutkowalo to mega wku*w i jakos poszlo.

    ale sobie zawsze mowie ze jakbym spotkal tego kretyna co to wymyslil takie dojscie do tego to bym mu nogi z dupy powyrywal.
    generalnie wymiana zarowek powinna byc zlecena osobom ktorych gabaryty mieszcza sie w rozmiarowce XS-M.

    pozdro
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  5. #5
    mor
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi
    z pozycjami sobie poradziłem. Dokładnie tak jak mowi michal_lc4 czyli tak jak myślalem tylko poprostu robilem to o wiele za słabo Niestety co do mijania to nie moge wykrecić nawet pokrywy jest jak sklejona, nie wiem moze sie zapiekła czy coś, może nie była nigdy otwierana ale spróbuje jutro przy pomocy jakiś kombinerek czy coś moze odpuści.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    kurcze nie chcę się chwalić ale dziś wymieniłem 2 żarówy mijania w dosłownie 10-15 minut i robiłem to pierwszy raz - czy coś ze mną jest nie tak ;P

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał onefiveseX Zobacz post
    kurcze nie chcę się chwalić ale ...
    ja jak czegoś nie chcę to tego nie robię

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    ja jak czegoś nie chcę to tego nie robię
    widocznie nie kazdy ma tak silna wole jak Ty
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  9. #9
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    Cytat Napisał mor Zobacz post
    Dzieki za odpowiedzi
    z pozycjami sobie poradziłem. Dokładnie tak jak mowi michal_lc4 czyli tak jak myślalem tylko poprostu robilem to o wiele za słabo Niestety co do mijania to nie moge wykrecić nawet pokrywy jest jak sklejona, nie wiem moze sie zapiekła czy coś, może nie była nigdy otwierana ale spróbuje jutro przy pomocy jakiś kombinerek czy coś moze odpuści.
    czegoś nie kumam w twoim poście. o jakich pokrywach mówisz? tam jest tylko jedna która rzeczywiście dość cięzko schodzi (polecam po całej operacji nasmarować uszczelkę) ale tak się składa że i postojówki i mijania są za nią. skoro wymieniłeś pozycje które rzeczywiście są dość kłopotliwe to musiałeś odkręcić pokrywę o której mówię. dalej niczego się nie odkręca - żarówka mijania jest na takich drucianych zatrzaskach które trzeba wcisnąć w stronę lampy i przesunąć w bok. ot cała filozofia...

  10. #10
    zdrowko
    Gość

    Domyślnie Nie świeci lewe światło mijania

    Witam mam taki problem nie świeci mi lewe światło mijania - żarówkę wymieniłem nic nie dało, nie pali się też informacja o ewentualnie przepalonej żarówce.

    Czy ktoś miał podobny problem ?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana żarówki postojowej AR 159 2.0 jtdm
    Utworzone przez Harvaster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-11-2021, 21:59
  2. Wymiana żarówki postojowej i mijania.
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 16:18
  3. Wymiana żarówki postojowej
    Utworzone przez Kondi w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 15:54
  4. [145] Światła mijania, żarówki H1
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory