Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 78

Temat: Instrukcja jak naprawić uszkodzony wyświetlacz komputer pokładowy w Alfa Romeo 156

  1. #51
    marekkijonka
    Gość

    Domyślnie

    Budka została stara bo anglik ma trochę inny kąt. Wymieniłem wyświetlacz z elektroniką, poprzestawiać musiałem tylko jednostki bo były Fahrenheita, mile itd. i wszystko gra. Aha co jeszcze sobie zrobiłem: kupiłem mate izotermiczną(taka do przyklejenia za kaloryfer) i powyklejałem budkę od środka(solidnie) wyświetlacz wprawdzie dobry, bo po nagrzaniu nie znikają linie ale tak na zabezpieczenie przed latem...

  2. #52
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie

    Odświeżam temat bo mam pytanie: czy od niskiego wyświetlacza idą dwie wiązki przewodów czy jedna?? Bo od wysokiego wiem że że jest jedna. I czy jak przekładaliście wyświetlacze z wysokiego na niskie to chodziło wam o całość czyli budę z nawiewami czy tylko same płytki wyświetlaczy a komputery pozostawały stare??
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  3. #53
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilP Zobacz post
    Odświeżam temat bo mam pytanie: czy od niskiego wyświetlacza idą dwie wiązki przewodów czy jedna?? Bo od wysokiego wiem że że jest jedna. I czy jak przekładaliście wyświetlacze z wysokiego na niskie to chodziło wam o całość czyli budę z nawiewami czy tylko same płytki wyświetlaczy a komputery pozostawały stare??
    Właśnie to przerabiam...więc powiem co wiem
    Do niskiego idzie jedna wiązka długości ok.30cm zakończona gniazdem 20 pinowym na schemacie o symbolu D90.Dalej łączy się z wiązką która jest pod kokpitem.Podłączałem i niski i wysoki wyświetlacz.Obydwa działają.Rozpiskę pinów masz w eLernie.Do budy idzie jeszcze wiązka czujnika nasłonecznienia i
    diody alarmu.Samego wyświetlacza nie rozbierałem więc nie wiem ale sądzę że różnią się zdecydowanie elektroniką...niski wyświetla mniej linijek.Budy też się różnią budową...wysokością otworu.Aktualnie podłączam klimatronika pod infocenter i walczę z nową wiązką...jeśli masz pytanie w tym temacie to służę

  4. #54
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie

    Czyli podłączenia w wysokim i małym są takie same i można niski zamontować zamiast wysokiego??
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  5. #55
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilP Zobacz post
    Czyli podłączenia w wysokim i małym są takie same i można niski zamontować zamiast wysokiego??
    Kupiłem niski a przysłali mi wysoki...miałem go dzień i odesłałem..wskazywał
    mi otwarte drzwi,nie pokazywał temp. bo jeszcze nie było czujnika , nie przełączał funkcji bo nie miałem jeszcze klimatronika gdzie masz przyciski sterujące..pokazywał olej i robił test.Reszty nie wiem bo auto rozbebeszone
    i nie jeździłem więc nie wiem jak spalanie itd.Teraz mam niski i pokazuje to samo...nie sądzę żeby były różnice w pinach / choć błędnie pisałem kiedyś że są..chodziło mi o to że GTA pokazuje chyba jeszcze temp.oleju /. Sprawdź w
    eLernie..ale na 98% mogę zaryzykować stwierdzenie że piny są te same.

  6. #56
    marekkijonka
    Gość

    Domyślnie

    Ale butki są inne. W wysokim masz większy otwór na wyświetlacz w niskim mniejszy. Komputer sam w sobie wejdzie do obu tyle że nie będzie to wyglądało estetycznie dlatego propozycja @rydza jest bardzo interesująca mimo ceny... Aha jeszcze jak macie to rozbebeszone to kupcie sobie taką cienką matę termoizolacyjną (jak za kaloryfer się przykleja) i wyklejcie budkę od środka żeby chociaż trochę odizolować wyświetlacz od słońca(miejsce umieszczenia infocenter jest bardzo nieprzemyślane przez konstruktora). Może trochę dłużej posłuży.

  7. #57
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkijonka Zobacz post
    Komputer sam w sobie wejdzie do obu tyle że nie będzie to wyglądało estetycznie
    Ale mi chodzi o to aby przełożyć wszystko razem z nawiewami.
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar franek89
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    okolice Gniezna
    Auto
    AR 156 1.9JTD 115KM '04
    Postów
    78

    Domyślnie

    Jak wyciągnąć mały domek po lifcie?? Mam dwa bardzo krótkie kable jeden jest zakończony wtyczką za schowkiem ale drugi ginie gdzieś za zegarkiem i nie wiem jak się do niego dobrać. W jaki sposób rozebrać środkowy panel z zegarami i climatronikiem?

  9. #59
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał franek89 Zobacz post
    Jak wyciągnąć mały domek po lifcie?? Mam dwa bardzo krótkie kable jeden jest zakończony wtyczką za schowkiem ale drugi ginie gdzieś za zegarkiem i nie wiem jak się do niego dobrać. W jaki sposób rozebrać środkowy panel z zegarami i climatronikiem?
    Było na forum...http://www.forum.alfaholicy.org/zrob..._pokretel.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...156_po_fl.html
    ale dzisiaj wszystko skręciłem i na świeżo mogę Ci podpowiedzieć.Buda jest przykręcona na dwa imbusy od strony szyby..i cztery zatrzaski..musisz ję delikatnie podważyć najlepiej wsadzając z boku okrągły nóż uważając aby nie pokaleczyć plastiku.Wyjdzie Ci cała buda i ona jest skręcona 6 wkrętami.Jeśli rozłączysz wtykę 20 pinową może zobaczysz ją wyciągając radio. Od strony szyby masz grzybek..czujnik nasłonecznienia.Możesz z niego delikatnie wypiąć wtykę 3 pinową.Może jeszcze z przodu trzyma Ci dioda od alarmu..ja jej nie mam.Zauważyłem dziwny objaw..po odłączeniu akumulatora i ponownym załączeniu infocenter potrzebuje kilku minut aby zaskoczyć..czy ktoś miał tak samo ?
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 12-02-2011 o 18:04

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar franek89
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    okolice Gniezna
    Auto
    AR 156 1.9JTD 115KM '04
    Postów
    78

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, problem miałem w tym że przewód od czujnika nasłonecznienia dostał się pod zaczep zegarka i nie mogłem go ruszyć (był przez to strasznie krótki i infocenter mogłem wyciągnąć na 2-3cm) pomogło rozebranie konsoli. U mnie infocenter zaskoczył normalnie tylko ja nie odłączałem akumulatora

Podobne wątki

  1. [147] komputer pokładowy
    Utworzone przez lukasz01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-11-2020, 22:14
  2. Alfa Romeo 147 komputer pokładowy
    Utworzone przez Blackchart w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2016, 09:10
  3. Komputer pokładowy
    Utworzone przez Camel* w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 10:39
  4. Uszkodzony prędkościomierz. Jak naprawić?
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 09:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory