Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: pojawiła się marchewa :( 1.9 JTD

  1. #1
    viruskill
    Gość

    Unhappy pojawiła się marchewa :( 1.9 JTD

    Witam dziś jadę sobie dość powoli pada śnieg gdy jechałem z górki na 4 biegu pojawiła się marchewa silnik normalnie pracował nic nie chałasowało, jechałem na pobocze gasiłem auto otworzyłem maske zamknołem bo nic tam nie widać odpaliłem świeci przygazowałem zgasiłem odapliłem i dalej świeci, po kilku sekundach zgasła i przez następne 10 km się nie zaświeciła. Zaraz jadę na przejażdzkę 70 km zobaczę co się będzie dziać. I mam pytanie czego może być przyczyna zapalenia marchewki ? i czy można kontynuować jazdę jak nic się nie pokojącego niedzieje?

    Jutro zamawiam kabelek do diagnostyki tylko jaki?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał viruskill Zobacz post
    I mam pytanie czego może być przyczyna zapalenia marchewki ? i czy można kontynuować jazdę jak nic się nie pokojącego niedzieje?
    przyczyną zapalenia marchewy może być prawie wszystko , od głupiego spadku napięcia , po wszelkie czujniki , tym bardziej że nie podałeś jakichkolwiek objawów - to dosłownie można wróżyć z fusów , skoro zgasła to błąd nie występuje (może znów wystąpić\lub było to chwilowe zakłócenie ), ale został zapisany w pamięci do późniejszego odczytu

    tak , można kontynuować jazdę , delikatnie bez 'szaleństw' z gazem w podłodze , itp;
    centralka wtrysku jest tak zaprogramowana ,że w razie potencjalnego niebezpieczeństwa dla silnika ograniczy moc\lub całkowicie odetnie zasilanie wtryskiwaczy gasząc silnik
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Msiek
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 1999
    Postów
    86

    Domyślnie

    czesc sprawdz termostat u mnie robilo tak samo jak silnik zlapal jakas tempereture to sie nie swiecila jak jechalem na trasie to sie zaswiecala na simnym silniku jesli ci sie nie swieci a np po 20 minutowej jezdzie sie zapala to prawie napewno to zreszta sam pisales pogazowales na postoju zlapal temperaturke i zgasla ....

  4. #4
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    zrobiłem wczoraj po marchewce ok 100 k, nie czuje żeby straciło moc albo coś się działo, nie zaświeciła się marchewa. Proszę o podanie konkretnego modelu kabelka do diagnostyki jtd a najlepiej linka.

  5. #5

  6. #6
    rafiqs
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Ja proponuję sprawdzić poziom oleju. Miałem taki przypadek ostatnio u siebie w 2.4 jtd. Po przejechaniu niecałych 5km zapaliła się kontrolka wtrysku. Zatrzymałem się, zadzwoniłem do kolegi i ten kazał sprawdzić poziom oleju. Sprawdzam, a tam poziom na min (zawsze trzymam pod max). Powoli wrocilem do domu. Przy wciśnieciu pedału gazu na max z tyłu fontanna oleju i jak się okazało turbo padło i zaczęło zasysać olej. Dolałem oleju i powoli udałem się do warsztatu. Po drodze raz paliła się kontrolka wtrysku a raz nie. Dodam, że auto nie straciło mocy. Okazało się, że jakiś czujnik wyłapywał błąd związany z rozszczelnieniem turbosprężarki. Regeneracja, czyszczenie układu, nowe filtry i olej - 2000 zł. Po zamontowaniu turbiny kontrolka się już nie świeci.

  7. #7
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    u mnie olej ok zamówiłem kabelek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 19:29
  2. Marchewa....
    Utworzone przez 0405leszek w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 12:08
  3. [155] marchewa
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 13:38
  4. [159] GTA - ubolewam nad tym, że się nie pojawiła
    Utworzone przez Tacka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 15:56
  5. [146] Marchewa
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 07:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory