Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Uszczelka szyby - problem z oświetleniem

  1. #1
    Kaembe
    Gość

    Domyślnie Uszczelka szyby - problem z oświetleniem

    Witam

    Dziś postanowiłem przepędzić Alfę i po około 30 km na obrotościomierzu zapliła się żółta żarówka z wykrzykniekiem. Ku zdziwieniu muszę przyznać że wszystkie światła zewnętrzne działają, jedyne co udało mi się zaobserwować (nie wiem jedlak czy tego już nie było wcześniej) to na listwie wewnętrznej świateł stopu przepalona jest jedna z kilku diodek - ale nie wiem czy ta listwa stopu wewnętrznego jest podłączona do kontrolek na zegarach.

    Dodatkowo zauważyłem że uszczelka przedniej szyby od pasażera jest luźna ( podszybie nie dociska jej prawidłowo ) i tu moje zapytanie czy jest możliwe ze pod uszczelkę lała się woda do kabiny i spowodowała jakieś zwarcie związane z zapaleniem się kontrolki awari świateł ??

    Proszę o poradę a przy okazji witam na forum

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Guma podszybia spełnia tylko funkcję estetyczną i nie chroni przed laniem się wody pod nią. Zresztą nie wszystkie 156 miały uszczelkę w tym miejscu. Żarówki trzeciego stopu nie powodują zapalenia kontrolki (przynajmniej tak jest u mnie i w mojej poprzedniej AR tak było). Sprawdź sobie oświetlenie tablicy rejestracyjnej, bo tam często lubi nie stykać żarówka, która nawet, jak nie świeci to nie rzuca się w oczy.

  3. #3
    Kaembe
    Gość

    Domyślnie

    To troche mnie uspokoiłeś z tą uszczelką, tak to jest jak się kupi auto w zimie a na dworze tak zimno i ciemno że nawet nie ma jak dokładnie obejżeć auta zaraz po zakupie czy wszystko gra . Odnośnie tej uszczelki to tak mi przyszło na myśl, bo niedawno zauważyłem że od pasażera pod deską rozdzielszą jest "wyrwany" materiał zabezpieczający przewody i myślałem że z powodu przeciekania ktoś tam grzebał.
    Podświetlanie tablicy jest ok, z tego co przeczytałem to są tam 2 żarówki, może mi świeci tylko jedna więc auto sygnalizuje anomalię :/ . Muszę to dokładnie sprawdzić, mam nadzieje że żeby wymienić tę zarówkę nie trzeba ściągać całego zderzaka.

    PS
    Czy ktoś z Alfistów 156 pamięta jak wygląda u Was obszar pod deską rozdzielczą pasażera, powyżej wycieraczki? Czy materiał jest lużny czy macie tam zabezpieczenie jakimś elementem plastikowym ?

    Pozdro

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli chodzi Ci o ten profilowany kawałek materiału po schowkiem, to on ma się wsuwać w taki metalowy profil przy grodzi silnika.

  5. #5
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaembe Zobacz post
    Podświetlanie tablicy jest ok, z tego co przeczytałem to są tam 2 żarówki, może mi świeci tylko jedna więc auto sygnalizuje anomalię :/ . Muszę to dokładnie sprawdzić, mam nadzieje że żeby wymienić tę zarówkę nie trzeba ściągać całego zderzaka.
    Jeśli świeci jedna, to jest to przyczyna świecenia kontrolki.
    Sprawdź jeszcze żarówki pozycyjne w przednich lampach.
    A co do sposobów wymiany zapraszam do instrukcji.
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

  6. #6
    Kaembe
    Gość

    Domyślnie

    Z dwóch świateł od tablicy świeciło tylko jedno. "Puknąłem" lekko palcem i po problemie , światełko tablicy się pali i kontrolka przestała świecić.

Podobne wątki

  1. Problem z oświetleniem wewnętrznym
    Utworzone przez songorobert w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 21:59
  2. Problem z oświetleniem kabiny.
    Utworzone przez lukass_92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 09:23
  3. [166] Problem z oświetleniem zewnetrznym
    Utworzone przez 77alfisti w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2009, 17:58
  4. [166] problem z oświetleniem zewnętrznym
    Utworzone przez michal121 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory