Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: wyniki z stacji diagnostycznej

  1. #1
    Reason
    Gość

    Domyślnie wyniki z stacji diagnostycznej

    czesc prosilbym o wyjasnienie mi czym moga byc spowodowane roznice w sile hamowania na tylniej osi. jak dla mnie sa to spore roznice. a tarcze i klocki wymienialem ok 10 tys temu i to caly komplet. uklad niejest zapowietrzony. no i co powiecie na zawieszenie dawno niebylo do niego zagladane prawie rok chyban iejest znim az tak zle

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Różnica jest spora (nie wiem jaka jest tolerancja), jednak zawsze prawe tylne koło ma najmniejszą siłę hamowania, a lewe przednie największą (z tego też względu zazwyczaj czujniki zużycia klocków hamulcowych montuje się przy przednim lewym kole), a powodem tego jest odległość od pompy hamulcowej, do której przednie lewe koło ma najbliżej, a prawe tylne najdalej.
    Może powinieneś sprawdzić korektory siły hamowania, bo ta różnica jest spora. Sprawdź też czy prowadnica zacisku nie jest zapieczona, w zimowych warunkach jeśli dostanie się tam woda jest to prawdopodobne.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Reason
    Gość

    Domyślnie

    slyszalem ze do 30% moze byc roznica pomiedzy lewym a prawym kolem. no wlasnie stoi teraz bella u mechanika na wymiane linek hamulcowych to mowilem zeby zobaczyli czy sie niezapiekaja cylinderki i tloczki.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:58 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:30 ----------

    a te korektory sily hamowania gdzie to sie znajduje i jak to sprawdzic no i wrazie czego jak naprawic czy tam przeczyscic?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No właśnie - ciekawe pytanie - gdzie jest korektor siły hamowania dla tylnych kół? Ja już kilka razy go szukałem w swojej alfie i nie widzę. Wyglada na to, że nie posiadam korektora. Być może ABS załatwia ten problem?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    No właśnie - ciekawe pytanie - gdzie jest korektor siły hamowania dla tylnych kół? Ja już kilka razy go szukałem w swojej alfie i nie widzę. Wyglada na to, że nie posiadam korektora. Być może ABS załatwia ten problem?
    dokładnie , w 156 jest ABS + EBD (czyli elektroniczny korektor siły hamowania )
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 18:45
  2. [159] Pytanie dot. stacji multimedialnej
    Utworzone przez mar0s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 11:50
  3. Geometria - wyniki
    Utworzone przez barat w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 21:49
  4. Wyniki NAT 2011
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 16:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory