Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Jak wyciągnac zamek z klapy 156 sedan ??

  1. #1
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie Jak wyciągnac zamek z klapy 156 sedan ??

    Witam
    wymieniam wlasnie klape w 156 sedan bagaznika, no i mam problem-chce wyciagnac ze swojej starej klapy caly zamek i przelozyc do tej nowej ktora kupilem. ( w nowej jest ale inny wiec.... ni jak mi to na reke, wiec postanowilem wymienic na ten co mam teraz) jak to zrobic??

    te dwa bolcena ktorych trzyma sie zamek na klucz 9 nie chca popuscic w ogole. jak sie to wyciaga ten caly zamek??


    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    pod znaczkiem masz dwie gumowe zatyczki, pod zatyczkami śruby zrywalne, takie jak np przy stacyjce.

    Puntujesz śruby na środku, wiertełko 6 mm i rozwiercasz delikatnie te kołnierze, później zdejmujesz zamek a pozostałości śrub to już paluszkami wykręcasz Niestety trzeba zaopatrzyć się w 2 nowe śruby zrywalne, koszt w ASO to ok 12 zł ( tą samą operację robiłem w Sierpniu)

    Nie ruszaj tego od środka jak napisałeś na klucz 9 ! To jest w sumie na stałe.
    Ostatnio edytowane przez phantom71 ; 19-02-2010 o 16:37

  3. #3
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie

    no to pozniej trzeba bedzie zalozyc juz sruby wlasne.. no ale skoro nie ma innej opcji;d to niech tak bedzie heh

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12345Arturro Zobacz post
    no to pozniej trzeba bedzie zalozyc juz sruby wlasne.. no ale skoro nie ma innej opcji;d to niech tak bedzie heh

    Musisz się zaopatrzyć w nowe śruby zrywalne koszt 1 szt to jakieś 12 zł

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Post

    Witam , ja rowniez zmienialem klape bo mialem ze spojlerem mi sie to nie podobalo , ja zrobilem tak : rozwiercilem sruby i wszystko usunolem , wziolem dwie zwykle sruby , zeszlifowalem glowki tak zeby gumowe zatyczki pasowaly i weszly w swoje miejsce a z drugiej strony skrecilem nakretkami i wszystko gra
    Ostatnio edytowane przez JTD ; 20-02-2010 o 00:13

  6. #6
    salfist
    Gość

    Domyślnie

    Te śruby odkręca się zwyczajnie punktakiem.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Witam , ja rowniez zmienialem klape bo mialem ze spojlerem mi sie to nie podobalo , ja zrobilem tak : rozwiercilem sruby i wszystko usunolem , wziolem dwie zwykle sruby , zeszlifowalem glowki tak zeby gumowe zatyczki pasowaly i weszly w swoje miejsce a z drugiej strony skrecilem nakretkami i wszystko gra
    tylko po co robić tyle zamieszania,wystarczy przełożyć samą wkładkę na kluczyk.ja tak właśnie robiłem zaraz po kupnie alfy kiedy wymieniałem pogiętą tylną klapę.

    od wewnątrz klapy przy obudowie tego zamka jest takie specjalne zabezpieczenie,wystarczy je wysunąć i wkładka wychodzi.


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    TomekG5
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    tylko po co robić tyle zamieszania,wystarczy przełożyć samą wkładkę na kluczyk.ja tak właśnie robiłem zaraz po kupnie alfy kiedy wymieniałem pogiętą tylną klapę.

    od wewnątrz klapy przy obudowie tego zamka jest takie specjalne zabezpieczenie,wystarczy je wysunąć i wkładka wychodzi.
    Możesz napisać coś więcej bo nie mam pojęcia jak wytargać tą wkładkę, zdjąłem taką okrągłą metalową płaską blokadę (coś jakby nacięta podkładka) i nie wiem jak dalej się do tego dobrać? Jak zdjąć tą pozostałą plastikową część?

  9. #9
    salfist
    Gość

    Domyślnie

    Może to pomoże:
    1. Opuścić wykładzinę wewnętrzną (1a) i zdjąć sprężynkę blokującą (1b)
    2. Włożyć kluczyk do bębenka zamka (2) i wyjąć go.


Podobne wątki

  1. [159] Zamek klapy tył 159 sw
    Utworzone przez ferenss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 09:00
  2. [159] zamek klapy tył 159 SW
    Utworzone przez ferenss w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 20:14
  3. Zamek tylnej klapy sedan.
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 18:06
  4. Zamek klapy tył
    Utworzone przez fokusgdz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory