Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: jtd falowanie obrotów

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    jest ktoś chętny ???

  2. #12
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    witam.
    tez mam problem z falujacymi obrotami ale jak chodzi ssanie jest ok. jak po krotkim postoju odpalam, a silnik jeszcze cieply. to jakis czas wolne faluja.
    po wymianie wszystkich filtrow to samo.
    komputer pokazuje blad- air mass flow- low signal.
    ktos pomoze ?

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    deikatne (bardzo delikatne) falowanie na zimnym silniku, szczegolnie w ujemnych temp moze miec zwiazek z ladowaniem i alternatorem. po odpaleniu w aku brakuje pradu a altek chce go jak najszybciej naladowac wiec stawia obciazenie silnikowi. regulator reguluje napiecie zmieniajac obciazenie silnika i to wywoluje falowanie. sprawdzalem to z woltomierzem. jak wylaczy sie wiatla i inne odbiorniki pradu to falowanie ustaje. falowania nie ma takze na cieplym silniku i jak jest cieplo na dworze bo aku nie bierze tyle pradu i altek nie stawia takiego obciazenia. mozliwe ze to naciagana teoria ale te objawy juz nie raz mi sie sprawdzaja.

  4. #14
    patigang
    Gość

    Domyślnie temat zdiagnozowany :)

    u mnie spalona świeca po wymianie zero pływania

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał patigang Zobacz post
    u mnie spalona świeca po wymianie zero pływania

    Może kolego "koprucha" złapałeś??ead-CowA:

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Cytat Napisał slider2002 Zobacz post
    deikatne (bardzo delikatne) falowanie na zimnym silniku, szczegolnie w ujemnych temp moze miec zwiazek z ladowaniem i alternatorem. po odpaleniu w aku brakuje pradu a altek chce go jak najszybciej naladowac wiec stawia obciazenie silnikowi. regulator reguluje napiecie zmieniajac obciazenie silnika i to wywoluje falowanie. sprawdzalem to z woltomierzem. jak wylaczy sie wiatla i inne odbiorniki pradu to falowanie ustaje. falowania nie ma takze na cieplym silniku i jak jest cieplo na dworze bo aku nie bierze tyle pradu i altek nie stawia takiego obciazenia. mozliwe ze to naciagana teoria ale te objawy juz nie raz mi sie sprawdzaja.
    Co prawda mam benzynę, ale chyba masz rację.
    Dzisiaj 9rano na termometrze -17*C. Alfa stała u dziewczyny pod chmurką. Zapalił bez problemu no i jadę ją zawieźć na przystanek. Po ujechaniu pół km na krzyżówce mi zgasł. Później na drugiej krzyżówce to samo. Zauważyłem że w tym samym momencie falują nieźle obroty. Jak już wracałem do domu to po 20km jak silnik złapał wkońcu temp. silnik przestał falować, albo robił to delikatnie , ale już nie gasł. Przynajmniej tak mi się wydaje. Ogólnie jest cholernie zimno i moja Alfa (tak jak i JA) nienawidzi zimna. Jak było 0*- -7*C nie było problemów. Zobaczymy jak mrozy zelzeją czy te kaprysy jej przejdą. Teraz zapowiadają u nas ponad -20*, masakra
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  7. #17
    MaYdaY
    Gość

    Domyślnie

    Czy FiatEcuScan wskazuje, która świeca żarowa jest uszkodzona? U mnie faluje jak jest zimny silnik i podejrzewam właśnie świecę żarową, niski stan napięcia akumulatora bądź też słabą masę przy silniku. Takie objawy zauważyłem po podłączeniu wzmacniacza do autka. Dziwi mnie trochę to, że jak mam wyłączonee radio(oczywiście wzmacniacz załącza się wraz z radiem) to też falowanie występuje. Jaka ciekawostkę mogę napisać, że jeszcze mi wariuje prędkościomierz przez kilka kilometrów na zimnym silniku. Na ciepłym wszystko jest OK. Spróbuje naładować aku pod prostownikiem i sprawdzę czy jest to wina akumulatora, a następnie przejdę do świec żarowych.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 140 km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Też mam ten problem z falowaniem na zimnym,świece chyba informuje kontrolka świec gdy któraś spalona,a czy nie bę dzie winien zawór ciśnienia na pompie?

Podobne wątki

  1. Falowanie obrotów 2.4 JTD
    Utworzone przez aj1990 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 14:51
  2. [156] - Falowanie obrotów
    Utworzone przez OSKAR w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 12:02
  3. Falowanie obrotów
    Utworzone przez xXSoPeLXx w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 11:18
  4. [155] falowanie obrotów
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 16:55
  5. falowanie obrotów w jtd....
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 20:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory