Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Temat: Na zimnym silniku brak mocy.

  1. #1
    Konik
    Gość

    Domyślnie Na zimnym silniku brak mocy.

    Witajcie.

    Temat może i nie najnowszy, ale nie znalazłem nigdzie konkretnych odpowiedzi.
    Sprawa wygląda tak:
    Rano, gdy jadę do pracy przez pierwsze 500-1000m przeżywam okropne katusze. Odpala luzik, po pierwszym draśnięciu. Oczywiście słychać terkotanie diesla, więc wiem, że już wariator szwankuje. Odpalam, pochodzi 5 sekund i ruszam. I wygląda to tak, że dodaje gazu stopniowo a on nie ciągnie w ogóle (no tyciu tyciu, z wielkim trudem), to ja mu więcej gazu a on mi się zdławia i zwalnia. Kolesie z tyłu już się wkurzają na mnie i zaczynają przymierzać się do wyprzedzania (z nadzieją że chociaż raz im się uda wyprzedzić AR ). Jak mu delikatnie wciskam gaz to strasznie powoli się rozpędza, aż dojdzie do jakiś większych obrotów około 2800-3000 (nie widzę już bo mnie krew zalewa) i wtedy dostaje spida. Włączam II bieg i to samo. Mułek mułek aż wkońcu pociągnie. Nie wspomne jakie emocje są jak włączam się do ruchu i wciskam gaz na środku krzyżówki a on mi się zadławia i zwalnia. Och to jest normalnie straszne. I tak jest do czasu aż temperatura cieczy chłodzącej sięgnie troszkę ponad 50 stopni. Tak jest po każdym odpaleniu zimnego silnika.
    Jak już ochłonę po wrażeniach podczas jazdy na zimnym silniku to dzieją się inne cuda. Wtedy to, gdy jadę i wcisnę sprzęgło i puszczę pedał gazu i obroty spadają z powiedzmy 3500 wskazówka rozpędza się do prawie 400obr/min silnik w ostatniej chwili przed zgaśnięciem zbiera się ostatkiem sił i wznosi obroty do 1250 a następnie spadają do 900 i już tak stoją. Zjawisko to zachodzi tylko wtedy, gdy jadę, a gdy stoję do obrotów nie ma mam zastrzeżeń, no chyba że klima chodzi,ale to słyszałem że standard, że falują. Poza tym wskazówka obrotomierza nie podnosi się ani nie opada płynnie tylko skokami po kawałku. Oczywiście mówię o jeździe nie o gazowaniu na postoju, bo wtedy tego nie da się zauważyć tak łatwo. Przycina się czy co.
    Jeśli chodzi o przepustnicę wyczyściłem i nic nie dało. Krokówki nie mogę odkręcić, bo nie mogę podejść kluczem. Ściągnąłem maskownicę z silnika i nie ma tam (przy świecach) żadnego oleju wszystko czyste.
    Proszę o jakies konkrety, wolałbym nie wymieniać połowy silnika po to tylko żeby sprawdzić czy to to czy nie. Czy to prawda że wymieniając wariator należy również wymienić rozrząd (i czy pompę też) i olej w silniku? Nie mam też możliwości podmienić czegokolwiek żeby sprawdzić co to. Apropos jeśli ktoś jest z moich okolic niech da znać może kiedyś spotkamy się na drodze.

    Proszę o pomoc szanowni koledzy i koleżanki.

  2. #2
    mick
    Gość

    Domyślnie

    xxx

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Przed porannym rozruchem odepnij wtyczke przepływomierza i zobacz co będzie się działo, spróbuj pojechać ale wyglada to na silniczek krokowy

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    Przed porannym rozruchem odepnij wtyczke przepływomierza i zobacz co będzie się działo, spróbuj pojechać ale wyglada to na silniczek krokowy
    Czy przepływomierz znajduje się między filtrem powietrza a przepustnicą? Nie jestem pewien - wolę zapytać. Jeśli tak to u mnie ta wtyczka dotyka do osłony plastykowej silnika :/, ale prowizorycznie ją zabezpieczyłem jak dotąd. Nie twierdze również że sama wtyczka nie jest uszkodzona, gdyż osłonka gumowa na przewodzie przepływomierza (jeśli dobrze zlokalizowałem) jest popękana a na w/w osłonie są ślady rozmazanej (roztopionej) gumy. Może tu tkwi problem. W weekend powalcze i obaczymy jak będzie po odłączeniu przewodu.

    Pozdrawiam

    PS: Ile to jest dużo po mieście ja robie dziennie około 30km.

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Z ta "turbina" od 2800 obrotow na zimnym silniku to ma wiele osob... Nie jestem pewny, ale chyba Andrzej, pisales ze to swiece sie zalewaja czy cos
    Ja na zimnym nie deptam i nie ciagne powyzej 3 tys, wiec sie nie przejmuje - czasem tez my musimy spowolnic troche ruch Chociaz podczas jazdy po miescie rzeczywiscie to moze byc uciazliwe...

  6. #6
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    w normalnym aucie to wina była by świec ale że to alfa wszystko jest mozliwe więc trzeba po kolei sprawdzać . Silnik krokowy owszem odpowieda za wolne obroty ale kolega pisze o tym że jemu wolne obroty tez szwankują więc krokowca nie wykluczam

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #7
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Z ta "turbina" od 2800 obrotow na zimnym silniku to ma wiele osob... Nie jestem pewny, ale chyba Andrzej, pisales ze to swiece sie zalewaja czy cos
    Ja na zimnym nie deptam i nie ciagne powyzej 3 tys, wiec sie nie przejmuje - czasem tez my musimy spowolnic troche ruch Chociaz podczas jazdy po miescie rzeczywiscie to moze byc uciazliwe...
    To nie jest uciążliwe to jest poprostu niebezpieczne. I tak jakk pisałem nie chodzi o kręcenie ponad 3000obr/min tylko on do 3000obr/min prawie wogóle nie jedzie. Miałem kiedyś Malucha i o niebo lepiej zbierał się. Może postawmy sprawę jasno. Na zimnym do 3000obr/min NIE JEDZIE wcale.

    Pozdrawiam i zachęcam do dalszej dyskusji na ten temat. Odezwę się po testach z odłączeniem przepustnicy. A potem może lambda, ech a pieniążki uciekają

  8. #8
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    w normalnym aucie to wina była by świec ale że to alfa wszystko jest mozliwe więc trzeba po kolei sprawdzać . Silnik krokowy owszem odpowieda za wolne obroty ale kolega pisze o tym że jemu wolne obroty tez szwankują więc krokowca nie wykluczam
    Właśnie właśnie, może być też krokówka ale czy ona jest powodem tych niedomagań - nie wiem.

  9. #9
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    sprawdź lambdę... serio... miałem dokładnie to samo...
    OK to jak tą lambdę sprawdzić. Jade do elektryka który obsługuje alfy. Zostawiam na noc. Rano koleś podłącza kompa i sprawdza czy lambda zgłasza usterkę tak? Tylko że ci krwiopijcy pewnie z 50 wezmą za samą wizytę :/

  10. #10
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    OK to jak tą lambdę sprawdzić. Jade do elektryka który obsługuje alfy. Zostawiam na noc. Rano koleś podłącza kompa i sprawdza czy lambda zgłasza usterkę tak? Tylko że ci krwiopijcy pewnie z 50 wezmą za samą wizytę :/
    _________________
    Marcin ma rację przypominam sobie taka usterke alfa słabo sie wkręcała na niskich obrotach i na zimnym silniku dosłownie hamowała powodem tego niedomagania była sonda . Przepływomierz z reguły dostaje zadyszki na wysokich obrotach

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. Brak mocy na zimnym silniku w TS-ach
    Utworzone przez m4rcel w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-01-2018, 17:33
  2. [156] brak mocy na zimnym silniku 1.9 JTD
    Utworzone przez Dawid923 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 18:44
  3. Brak mocy na zimnym silniku
    Utworzone przez mkmara w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 13:04
  4. Brak mocy na zimnym silniku
    Utworzone przez luki158 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 07:37
  5. Brak mocy na zimnym silniku 2.0 TS
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory