Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: VDC/ABS System Failure AR 156 1.9.jtd

  1. #1
    jokateam
    Gość

    Exclamation VDC/ABS System Failure AR 156 1.9.jtd

    Witam. Przeczytałem już wszystkie posty dotyczące tej usterki na forum, dlatego zakładam nowy wątek. Wszystko w aucie miałem OK. Komunikat pojawił się po podłączeniu przez znajomego samochodu do komputera w celu wyłączenia dźwięku alarmu podczas uzbrajania. Przy okazji skasowany został "jakiś" błąd z VDC i po wyjechaniu z warsztatu od razu pojawił się komunikat VDC System Failure. Po przejechaniu kilku kilometrów poczułem na zakręcie jak działa mi ABS (noga na gazie i charakterystyczne tyrkanie ABS-u) i pojawiła się kontrolka ABS System Failure. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    to trzeba teraz sprawdzić na kompie co powoduje błąd tego systemu

  3. #3
    jokateam
    Gość

    Domyślnie

    Więc dodam, że po podłączeniu komputera teraz wyświetlany jest następujący błąd:
    C1505 - Steering angle sensor o treści The SPS (Speed Sensitive Power Steering)/PML (Parameter steering) sensor or the wiring has a defect. Check the continuity while turning the steering wheel the full range. Ensure proper voltage and ground supply to the system:
    FIAT group models: The sensor may require steering position calibration if the sensor or other components have been disconnected or replaced.
    The fault is present now. Take appropriate action to fix this sensor fault. Dashboard warning light was activated for this fault.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Masz błąd czujnika położenia układu kierowniczego. Albo jest on uszkodzony, albo rozłączył się na kablach. To co czułeś w zakręcie, to działanie układu VDC. On miedzy innymi przyhamowuje odpowiednie koła, które wymagają spowolnienia w przypadku poślizgu, a ponieważ ma złe dane z układu kierowniczego (o ustawieniu kół względem osi auta) to hamulec działa, bo inne czujniki stwierdzają poślizg. Tam masz jeszcze napisane, że czujnik może wymagać kalibracji (chodzi tu o ustalenie parametrów przy prostych kołach itd), ponieważ był rozłączony lub usunięty. Podejrzewam, że bez wizyty ASO lub dobrego elektronika się nie obejdzie.

  5. #5
    jokateam
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie wnioskowałem z treści kodu usterki. Dzwoniłem już do serwisu AR Ganinex z zapytaniem o kalibracje tego czujnika. Koszt 150zł netto. Ciekawe, czy pomoże Dam znać...

  6. #6
    alexis21
    Gość

    Domyślnie Vdc system failure

    WITAM!
    NIEDAWNO ZAKUPIŁAM ALFKĘ 147 1.9 DIESEL 2004r, 150KM. OD KILKU DNI MAM TEN SAM PROBLEM Z TYM,ŻE KOMUNIKAT POJAWIA MI SIĘ ZARAZ PO RUSZENIU, PO CHWILI HAMUJĄ WSZYSTKIE KOŁA. I TAK KILKA SEKUND. A POTEM PUSZCZA I MOGĘ JECHAĆ DALEJ. CZYLI SYSTEM SIĘ ODCINA.
    NIE BYŁAM JESZCZE NA KOMPUTERZE. DOPIERO ZAMIERZAM.
    NAPISZĘ CO WYSZŁO. POZDR

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał jokateam Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie wnioskowałem z treści kodu usterki. Dzwoniłem już do serwisu AR Ganinex z zapytaniem o kalibracje tego czujnika. Koszt 150zł netto. Ciekawe, czy pomoże Dam znać...
    Napisz na PW co wyszło z tej kalibracji. Pozdrawiam.

  8. #8
    jokateam
    Gość

    Domyślnie

    Śpieszę donieść, że kalibracja czujnika, a w zasadzie wgranie nowego softu do komputera VDC/ABS przyniosła zamierzony skutek. Wszystko działa OK, samochód dużo lepiej się prowadzi i przede wszystkim kontrola trakcji i ABS działa Polecam wszystkim z problemem włączającego się rano VDC System Failure wizytę w ASO - koszt 150zł netto - wrażenia z jazdy bezcenne

  9. #9
    alexis21
    Gość

    Domyślnie

    witam!
    ja również byłam na komputerze i za 100zł wykasowali mój bład. jak na razie ok.

  10. #10
    Paweł Żurawski
    Gość

    Domyślnie AR 147 1.9 JTD VDC System Failure

    witam,
    w mojej alfie czasem zaraz po ruszeniu ale najcześciej w zakręcie lub tuż po wyjechaniu zapala się komunikat VDC System Failure. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym ruszeniu wszystko wraca do normy. Akumulator nie trzymał za dobrze w mrozy poza tym ma za małą moc niż podany fabrycznie. Moim zdaniem to wina aku lub czujnika położenia koła kierownicy. Jeśli macie jakieś pomysły będę wdzięczny za poradę

Podobne wątki

  1. VDC Failure System.
    Utworzone przez demoniclooz w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 18:30
  2. ABS/VDC System Failure
    Utworzone przez Ultima w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 08:37
  3. Immobiliser failure , vdc system failure
    Utworzone przez Kriss w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 21:52
  4. 147 EBD System Failure
    Utworzone przez Gaber w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 19:23
  5. SYSTEM VDC Failure i ABS Failure
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory