Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czym usunąć ślad po kleju z lakieru?

  1. #1
    pafcio
    Gość

    Cool Czym usunąć ślad po kleju z lakieru?

    Witam wszystkich.
    Sprawa w skrócie wygląda tak: sklejałem lusterko od strony kierowcy klejem Loctite, niestety przez nieuwagę trochę poleciało na lakier, nie zdążyłem wytrzeć zanim wysechł i jest niewielki ślad, widoczny jak się przyjrzeć, ślad po kleju czyli matowa plama na błyszczącym czarnym lakierze, jak to teraz naprawić, pewnie wystarczy jakaś pasta polerska ale nie mam żadnej polerki i trzeba ręcznie... Lakieru nie uszkodziło tylko została matowa warstwa kleju zaschniętego średnicy kilka centymetrów, klej bezbarwny, pod lusterkiem więc trochę to widać. Może jest coś do kupienia co usunie ten klej i nie naruszy lakieru, da się zrobić samemu? Czy można użyć np rozcienczalnika?
    Ostatnio edytowane przez pafcio ; 28-02-2010 o 17:52

  2. #2
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Są specjalne środki do usuwania kleju po naklejkach z lakieru, usuniesz nim ten klej. Dla ułatwienia środek ten sprzedawany jest w butelce takiej jak rozpuszczalnik. Jak dobrze pamiętam to kupisz w Castoramie tam gdzie stoją rozpuszczalniki.

    Pozdro

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli jest to klei cyjano-akrylowy to próbuj gorącą wodą go potraktować i powinien odparzyć po lekkim polerowaniu. Jeśli chcesz go zetrzeć pastą to polecam Fareclę G3 a potem jakiś wosk twardy lub w płynie na to. Rozpuszczalniki nie bardzo polecam, bo zmatowią też wszystko dookoła.

  4. #4
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Nie pisałem,że to rozpuszczalnik, a w butelce podobnej do rozpuszczalnika . Jest to specjalny środek przeznaczony do zmywania kleju z lakieru i nie ma prawa się nic zniszczyć. Co do gorącej wody... Niech nie będzie naprawdę gorąca tylko ciepła. Bo jak kolega potraktuje zimny lakier gorącą wodą to może się to nie fajnie skończyć. Pastą polerską faktycznie też można coś zdziałać, ale to trochę więcej roboty bo się zazwyczaj wałkuje i kur...ca człowieka bierze

    Pozdr

  5. #5
    pafcio
    Gość

    Domyślnie

    Na buteleczce wyczytałem że jest to klej do tworzyw sztucznych i gumy, jest też słowo na etykiecie: CYJANOAKRYLANY. Dokładnie ten klej nazywa się LOCTITE 406.

  6. #6
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Spróbuj najpierw ciepłą wodą ze sporym dodatkiem jakiegoś ludwika, jeżeli to nie pomoże to albo ten środek do kleju albo pasta polerska. Zależnie co łatwiej kupisz. Pastą się nie namęczysz, a więc polerki mechanicznej nie musisz mieć (ja cały samochód polerowałem ręcznie pastą polerską nie życzę nikomu). Pamiętaj żeby pasta była drobnoziarnista. W sklepie doradzą...

  7. #7
    pafcio
    Gość

    Domyślnie

    A co myślicie o mleczku polerskim firmy Festool? Nazywają się te mleczka MPAxxx (xxx to "granulacja"), przeznaczone są raczej do polerowania polerką, najlepiej Festoola ale kilka osób próbowało ręcznie i też dobre efekty, miał ktoś z Was styczność z Festoolem? Do usunięcia kleju to raczej najwyższa "granulacja". Najpierw spróbuję ciepłej wody i jakiś płyn do naczyń. Na wiosnę jak już będzie sucho chciałbym sam wypolerować całą Alfę, nawet może być ręcznie więc jakie mleczka do czarnego lakieru do polerowania ręcznego polecacie, co oprócz pasty/mleczka jeszcze potrzeba, sprawdza się do wytarcia ściereczka z mikrofibry czy to przereklamowane tylko? Tak w skrócie to co muszę kupić żeby wypolerować ręcznie? Wiosna już tuż tuż to można już zacząć się przygotowywać do całej "operacji"... Jak uważacie, polerowanie "po kawałku" czyli np, maska, później nadkole, później drzwi itd dobry taki plan? Całości od razu pewnie nie dam rady zrobić bo praca, dziecko itp... Po kawałku codziennie chyba nie zaszkodzi?
    Ostatnio edytowane przez pafcio ; 28-02-2010 o 18:52

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Post

    ja proponuje delikatnie na wacik rozpuszczalnik potem spolerowac pasta lekko scierna tempo no i zawoskowac jak sie obchodzi z rozpuszczalnikiem z glowa to nic nie powinno sie stac .

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jedyny znany mi środek to aceton lub nitrometan a i on może nie dać rady (rozpuszcza plastiki, na lakier też trzeba uważać) poza nim.... nic. Cyjanoakryl nie wysycha tylko twardnieje na skutek reakcji fizyko-chemicznych (jak beton) i jest w zasadzie nierozpuszczalny.
    Powodzenia, a z polerką uważaj bo może się okazać że wytrzesz lakier dookoła plamy a ona sama zostanie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. Błąd ABS czym usunąć
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 10:13
  2. Czym usunąć chrom.
    Utworzone przez matezoma w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 09:21
  3. Czym zmazać klej z lakieru i czym polerujecie auto
    Utworzone przez swiety007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 17:05
  4. Czym usunąć naklejkę z lakieru?
    Utworzone przez los3r w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 22:39
  5. Jak usunąć grube rysy z lakieru
    Utworzone przez cielas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2007, 07:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory