Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Alarm fabryczny - deaktywacja dźwięku przy uzbrajaniu/rozbrajaniu

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie Alarm fabryczny - deaktywacja dźwięku przy uzbrajaniu/rozbrajaniu

    Witam, czy jest jakiś inny sposób poza examinerem (o ile examiner pomoże...) na uciszenie dźwiękowej sygnalizacji (beep) przy zamykaniu i otwieraniu zamków (co połączone jest z uzbrajaniem/rozbrajaniem alarmu).
    Chodzi o fabrycznie montowany alarm, ten z diodą w budce komputera pokładowego w 156 po FL.
    Instrukcja mówi tylko o tym, że beep nie występuje na niektórych rynkach, w ASO - proponują próbę na examinerze.
    Próbował ktoś z Was jakiegoś innego sposobu ?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    czy jest jakiś inny sposób poza examinerem (o ile examiner pomoże...) na uciszenie dźwiękowej sygnalizacji (beep) przy zamykaniu i otwieraniu zamków (co połączone jest z uzbrajaniem/rozbrajaniem alarmu).
    "beep" w trakcie włączanie/wyłączania oraz "beep" w trakcie samowłączania można zmienić poprzez tryb działania za pomocą przyrządu diagnostycznego lub następującej procedury ręcznej:

    -przycisnąć przycisk sterowania tylnymi światłami przeciwmgielnymi i przytrzymać go wykonać kluczykiem zapłonu kolejną operację w dokładnej kolejności Key-Off (poniżej 2 sekund), Key-On (poniżej 1 sekundy), Key-Off, zaczynając od stany Key-On cały czas trzymając przyciśnięty przycisk tylnych świateł przeciwmgielnych. Po zakończeniu operacji, syrena wyemituje 5 beep, aby zawiadomić o włączeniu programowania. Zwolnić przycisk tylnych świateł przeciwmgielnych i przycisnąć go ponownie ilość razy odpowiadającą żądanemu trybowi działania (każde przyciśnięcie to jeden beep feedback).

    Tryby działania /kraj-rynek/:
    1- standardowy tryb działania CEE
    2-Wielka Brytania
    3-Belgia
    4-Holandia
    5-Świat

    Jeśli przycisk zostanie przyciśnięty nieodpowiednią ilość razy (na przykład większą od ilości dostępnych trybów działania), syrena emituje 5 beep, zostaje anulowana, a kod kraju nie zostaje zmieniony. Ustawić kluczyk w położenie Key-On w ciągu 10 sekund od ostatniego naciśnięcia przycisku tylnych świateł przeciwmgielnych. Syrena wyemituje ilość beep równą numerowi oznaczającemu wybrany tryb działania: każdy beep trwa 1 sek. a przerwy między poszczególnymi beepami 0,5 sek. Po zakończeniu beep, ustawić kluczyk w położeniu Key-On: BC jest zaprogramowany na nowy tryb działania.

    Anulowanie procedury:

    Jeśli podczas wprowadzania trybu działania, przycisk tylnych świateł przeciwmgielnych nie zostanie przyciśnięty w ciągu 10 sekund, procedura zostaje anulowana: w tym przypadku syrena emituje 5 beep, aby uprzedzić operatora, a BC utrzymuje w mocy poprzedni tryb działania. Za pomocą przyrządu diagnostycznego lub procedury ręcznej można zmienić tyrby /kraj-rynek/ na 1,2,3,4,5. Nie można włączyć/wyłączyć rynku naciskając 0.

    W mojej AR GT mam wyłączony sygnał "beep" w trakcie włączanie/wyłączania oraz w trakcie samowłączania alarmu
    Ostatnio edytowane przez agentzo ; 05-03-2010 o 11:43

  3. #3
    Reason
    Gość

    Domyślnie

    a w wersji przed FL tez to bedzie dzialac?

  4. #4
    moraf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał agentzo Zobacz post
    "beep" w trakcie włączanie/wyłączania oraz "beep" w trakcie samowłączania można zmienić poprzez tryb działania za pomocą przyrządu diagnostycznego lub następującej procedury ręcznej:

    -przycisnąć przycisk sterowania tylnymi światłami przeciwmgielnymi i przytrzymać go wykonać kluczykiem zapłonu kolejną operację w dokładnej kolejności Key-Off (poniżej 2 sekund), Key-On (poniżej 1 sekundy), Key-Off, zaczynając od stany Key-On cały czas trzymając przyciśnięty przycisk tylnych świateł przeciwmgielnych. Po zakończeniu operacji, syrena wyemituje 5 beep, aby zawiadomić o włączeniu programowania. Zwolnić przycisk tylnych świateł przeciwmgielnych i przycisnąć go ponownie ilość razy odpowiadającą żądanemu trybowi działania (każde przyciśnięcie to jeden beep feedback).

    Tryby działania /kraj-rynek/:
    1- standardowy tryb działania CEE
    2-Wielka Brytania
    3-Belgia
    4-Holandia
    5-Świat

    Jeśli przycisk zostanie przyciśnięty nieodpowiednią ilość razy (na przykład większą od ilości dostępnych trybów działania), syrena emituje 5 beep, zostaje anulowana, a kod kraju nie zostaje zmieniony. Ustawić kluczyk w położenie Key-On w ciągu 10 sekund od ostatniego naciśnięcia przycisku tylnych świateł przeciwmgielnych. Syrena wyemituje ilość beep równą numerowi oznaczającemu wybrany tryb działania: każdy beep trwa 1 sek. a przerwy między poszczególnymi beepami 0,5 sek. Po zakończeniu beep, ustawić kluczyk w położeniu Key-On: BC jest zaprogramowany na nowy tryb działania.

    Anulowanie procedury:

    Jeśli podczas wprowadzania trybu działania, przycisk tylnych świateł przeciwmgielnych nie zostanie przyciśnięty w ciągu 10 sekund, procedura zostaje anulowana: w tym przypadku syrena emituje 5 beep, aby uprzedzić operatora, a BC utrzymuje w mocy poprzedni tryb działania. Za pomocą przyrządu diagnostycznego lub procedury ręcznej można zmienić tyrby /kraj-rynek/ na 1,2,3,4,5. Nie można włączyć/wyłączyć rynku naciskając 0.

    W mojej AR GT mam wyłączony sygnał "beep" w trakcie włączanie/wyłączania oraz w trakcie samowłączania alarmu
    a wiesz może jak zaprogramować alarm w 147 TS żeby wogóle działał,no i jak zaprogramowac pilota,jeden mi działa drugi nie,bateria nowa,z góry wielkie dzięki za pomoc

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał agentzo Zobacz post
    "beep" w trakcie włączanie/wyłączania oraz "beep" w trakcie samowłączania można zmienić poprzez tryb działania za pomocą przyrządu diagnostycznego lub następującej procedury ręcznej:
    .....
    Chętnie to wypróbuję, dzięki !
    tylko czy w tej tabelce nie ma błędu ? - wszystkie krają mają sygnał ustawiony na "tak" - więc nie wiem, który kod kraju zastosować aby go nie było... U siebie sam ustawiałeś czy tak miałeś od nowości bez sygnału ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    tylko czy w tej tabelce nie ma błędu ?
    tabela jest prawidłowa

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    wszystkie krają mają sygnał ustawiony na "tak" - więc nie wiem, który kod kraju zastosować aby go nie było...
    zgadza się wszystkie kraje mają ustawienia na "tak" ale obok w kolumnie ZAKRES jest "nie"


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    U siebie sam ustawiałeś czy tak miałeś od nowości bez sygnału ?
    miałem tak już ustawione ale byłem ciekawy czy jest możliwość, aby podczas zamykania samochodu /włączenia alarmu/ będzie sygnał dzwiekowy "beep". Pojechałem do servisu Fiata i tam osoba obsługująca urządzenia diagnostyczne powiedziała mi o procedurze ręcznej włączenia/wyłączenia sygnału "beep". Zgodnie z powyższym opisem ustawił mi tryb działania /kraj-rynek/: 1- standardowy tryb działania CEE i z nowu miałem sygnał "beep" przy zamykaniu samochodu, a następnie ponownie zaprogramował i ustawił tryb na 1- standardowy tryb działania CEE i sygnału dżwiękowego już nie było. Aczkolwiek powyższa reguła nie zawsze się sprawdza, w przypadku mojej AR GT zadziałało, ale kiedy procedura ręczna zawiedzie wówczas zmianę trybu trzeba przeprowadzić za pomocą przyrządu diagnostycznego

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał agentzo Zobacz post
    tabela jest prawidłowa
    zgadza się wszystkie kraje mają ustawienia na "tak" ale obok w kolumnie ZAKRES jest "nie"
    skąd pochodzi ta tabela? też chciałem wyłączyć to pikanie, ale zmiana kodów krajów nic nie dała

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    chciałem wyłączyć to pikanie, ale zmiana kodów krajów nic nie dała
    więc pozostała tylko zmiana trybu za pomocą przyrządu diagnostycznego

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Niestety chyba też pozostaje mi wizyta w serwisie, nie udaje się w ogóle wejść w tryb programowania...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Krzeszowice
    Auto
    156 SW V6 2002
    Postów
    108

    Domyślnie

    Koledzy, napiszcie, czy przy pozycji Key ON mam wcisnac przycisk przeciwmgielnych, czy zanim wloze kluczyk? Nie wiem, czy zle kombinuje, czy nie da sie wejsc w tryb programowania Ewentualnie ile moze kosztowac wylaczenie pikania examinerem?

Podobne wątki

  1. [GT] Alarm fabryczny
    Utworzone przez Krajcok w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 18:54
  2. Fabryczny alarm
    Utworzone przez jogproof w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 09:46
  3. [164] Fabryczny alarm
    Utworzone przez mlodyt86 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 13:13
  4. Alarm fabryczny w 156
    Utworzone przez nowakooowski w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2007, 08:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory