Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Temat: drgania silnika i kierownicy na wolnych obrotach

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    U mnie jest taki sam problem. Byłem oststnio u żyły w światnikach, mam sie z nim umowic i beda patrzec co i jak. Powiedzial ze mozliwe ze poduszki silnika ale mowil tez o jakiejs rolce od paska. Zobaczymy czy to naprawia. Ale to dopiero gdzies za dwa tyg.

  2. #12
    wojmody
    Gość

    Domyślnie

    sebo18188 czy zlokalizowałeś ten problem z wibracjami na wolnych obrotach? bo mam to samo

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Witam po dluższej nieobecnosci! Byłem u żyły i mam do wymiany poduszke pod silnikiem ta z tylu(mowił ze to ona najczesciej sie zuzywa). W piatek mi ja wymieni bo nie mial jej na stanie. Czy przestanie drgac to sie okaze. Jak wymieni to sie odezwe i napisze czy pomoglo.

  4. #14
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    i jak pomogło ja się przyłączam do tematu u mnie też jak zapalam zarzuci silnikiem i podczas gaszenia to samo podczas jazdy ok na wolnych czuć na kierownicy delikatne drżenie. poduszki niby ok

  5. #15
    andrijew
    Gość

    Domyślnie

    Ja wymieniłem poduszki i dalej delikatnie drży na wolnych - nic sie nie zmieniło


    Pozdrawiam

  6. #16
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie drgania (mrowienie) kierownicy

    a sprawdzaliście ile paliwa dają wtryski na powrocie? jakie powinny być to ilości paliwa? i co jesli któryś daje więcej ? bo jak mniej to domyslam się że wtrysk leje.
    u mnie wynik wyszedł 18ml na 2 minuty a z jednego wtrysku 24ml.
    sprawdzałem tez auto na komputerze i niby jest wszystko dobrze bo parametry w najlepszym, tylko komp wykrył ze jest jakiś błąd ale nie pokazał jaki więc nie do znalezienia.(zadnego numeru poprostu wynik błąd nieokreslony)
    tak to przeanalizowałem po powrocie do domu i czytaniu innych opiń,że rozłaczyłem kostkę przy czujniku na filtrze powietrza i zadnej reakci a komputer samochodowy powinien pokazac błąd a tu nic, bo jak rozłacze czujnik przy kolektorze ssącym to od razu jest wyswietlony. czekam na wasze opinie.

    pozdrawiam

  7. #17
    andrijew
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek156jtd Zobacz post
    a sprawdzaliście ile paliwa dają wtryski na powrocie? jakie powinny być to ilości paliwa? i co jesli któryś daje więcej ? bo jak mniej to domyslam się że wtrysk leje.
    u mnie wynik wyszedł 18ml na 2 minuty a z jednego wtrysku 24ml.
    sprawdzałem tez auto na komputerze i niby jest wszystko dobrze bo parametry w najlepszym, tylko komp wykrył ze jest jakiś błąd ale nie pokazał jaki więc nie do znalezienia.(zadnego numeru poprostu wynik błąd nieokreslony)
    tak to przeanalizowałem po powrocie do domu i czytaniu innych opiń,że rozłaczyłem kostkę przy czujniku na filtrze powietrza i zadnej reakci a komputer samochodowy powinien pokazac błąd a tu nic, bo jak rozłacze czujnik przy kolektorze ssącym to od razu jest wyswietlony. czekam na wasze opinie.

    pozdrawiam

    Kolego po odłączeniu przepływki od razu nie pokaże błędu na wyświetlaczu - dopiero po jakims czasie i kilku uruchomieniach silnika. Natomiast jak sie podłączysz kabelkiem to od razu bedziesz widział błąd.

    pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Post

    koledzy ja tez sie borykam z drganiami przy ruszaniu ale tylko na rozgrzanym silniku i to z 1 biegu , kolega maciek mi pisal o nieszczelnosci dolotu ale ja nie wiem jak mam to sprawdzic nic nie widac na tych gumowych wezach zeby byly dziurawe , ale przypatrzylem sie ostatnio na poduszke ta pod silnikiem , jak dodawalem gazu ( gazowalem ) to ona drgala , moze to poduszka ?

  9. #19
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie

    czy ktoś poradziłsobi z drganiamina wolnych obrotach?

  10. #20
    arti1984
    Gość

    Domyślnie sprawdzenie poduszek silnika 1.9 jtd

    witam mam pytanie jak można sprawdzić czy poduszki są dobre czy złe mam drgania kierownicy i siedzenia pojawiło mi sie to jak wymieniłem drążek reakcyjny zaznacze jeszcze że koło dwumasowe jest dobre

Podobne wątki

  1. [159] Drgania karoserii na wolnych obrotach 2.4 JTDM.
    Utworzone przez SiwyAlfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 14:19
  2. drgania maski przy wolnych obrotach
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 08:38
  3. [164] drgania na wolnych obrotach
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 19:46
  4. Szarpania (5 bieg), drgania na wolnych obrotach
    Utworzone przez september w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 17:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory