Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Temat: drgania silnika i kierownicy na wolnych obrotach

  1. #31
    andrijew
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marioroza Zobacz post
    witam.
    mam wszystko to samo.
    czyli drgania kierownicy na jałowym i telepanie samochodu przy ruszaniu.
    Doprowadza to już mnie do szału i głupio kiedy kogoś wiozę.
    Winą jest koło dwu-masowe. to kompletny niewypał podobno.
    Wielu na to narzeka a ja znam osobiście gościa który pozbył się tego całkowicie ze swojego peugeota.
    Zastanawiam się czy można tak kombinować ze 156.
    Kolego w jtd koło to nie jest niewypał. Chyba ze masz pół miliona km zrobione. Wymienisz koło a i tak to Ci nic nie pomoże.
    Jak drga Ci przy ruszaniu to masz juz najprawdopodobnie sprzęgło w nienajlepszym stanie.
    Drgania na wolnym niestety - sam sie nie moge pozbyc (bardzo delikatne)

  2. #32
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek156jtd Zobacz post
    a szarpiewamautoprzy ruszaniu bez dodania gazu? u mnie tak jesta jak dodam trochęto jest lepiej.tak jakby silnik się dusił lub dławił, może to jakiś czujnik i komputer dobiera złą mieszankę?co o tym myślicie?

    pozdrawiam
    Mam identiko wymienilem rozrzat + pompa wody, rolki i napinacz paska wieloklinowego i nic. Sprzeglo mam ok. Tez jak dodam gazu przy ruszaniu to nie trzesie buda. Chce to wyeliminowac tylko jak

  3. #33
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    1. Jak drży na jałowym to poduszki są do wymiany.
    2. Poduszki są TRZY więc wymiana jednej nie zawsze pomaga.
    3. Poduszki kupujemy TYLKO oryginalne zwłaszcza, że koszt nie jest wysoki (kiedyś wymieniłem tylną na skrzyni na jakiś tańszy zamiennik z autosklep24 - wibracje ustały za to pojawiło się warczenie przy przyspieszaniu).
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  4. #34
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    wiesz koszt to zalezy 3 poduszki + ciegno silnika ktore ponoc z opisu na forum powoduje duze wibracje podczas ruszania z 1 moze byc przyczyna.
    Laczna suma 3 poduszek i ciegna to >500zl mozliwe ze to rozniej kolo pasowe 250zl , kolo od alternatora 130zl.

    Wiec lepiej nie wymieniac jak nie ma sie pewnosci wszystkiego. Tylko czy mechanik wyniucha co jest nie tak

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar jacekkaczorowsk
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    Alfa Romeo 159SW
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaBravo Zobacz post
    Przy wymianie sprzęgła i dwumasu wymineiłem tylną poduszkę silnika. I tu masakra samochód chodzil jak traktor, drgania przenosiły się na karoserią.
    Na nowa to był IMPERGON. Wróciłem do poprzedniej oryginalnej , która nie była zużyta (nie wiem co mnie pokusiło o wymianę), różnica kolosalna na plus.
    IMPERGON to tania podróba (guma nasunięta na tulejkę), twarda guma, wcześniej miałem kolo pasowe też IMPERGON, wytrzymało ok. 5000 km, jednym słowem nie polecam, być moze miałem pecha.

    Pogodziłem się że ten model ma małe drgania
    Kolego dopinam się bo ma tak samo, wymieniłem rozrząd pompę wody i resztę, potem sprzęgło kompletne plus dwu masa i do tego górna łapa silnika bo się rozleciała. I co i kierownica lata jak w traktorze. Nie wiem czy kupić oryginalną łapę i szukać dalej czy wymieniać poduszki na dole? PLS HELP wydałem na auto 5tyś i tu taki problem....

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bbbbb29
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Janowiec Wlkp. kuj-pom
    Auto
    Alfa 156 2.5V6 2002r
    Postów
    52

    Domyślnie

    Drgania na wolnych obrotach na pewno nie są spowodowane nie działającymi świecami żarowymi (chyba że macie na myśli zaraz po odpaleniu bo grzeją jeszcze kilka sekund po odpaleniu silnika chyba ze jest już ciepły) najprawdopodobniej jest to albo dwumasa, albo poducha, albo lekko przekrzywione koła pasowe albo lejące/lejący któryś wtrysk. Wtrysk niestety może sprawdzić tylko ktoś kto się tym zajmuje. To wszystko co mi przychodzi na myśl.
    Tak dla informacji miałem kiedyś golfa III 1.9D(niestety) i też trochę trząsł mi przy ruszaniu, po wymianie termostatu u jednego mechanika silnik nie chodził jak powinien (w skrócie) i mechanik stwierdził to pompa, wysłał pompę i wtryski do pompiarza, skasowali 350 plus 50 przesyłki nie licząc pracy mechanika (za podniesienie ciśnienia pompy bo było o połowe za niskie, oraz regeneracje wtrysków bo lały. Powiem tak po tym nie trzęsło już nigdy przy ruszaniu, ale pompa chodziła głośniej a i golfik nie pojechał już nigdy więcej po tym zabiegu 180km/h a wcześniej mógł.
    Nie regeneracja pompy tutaj pomogła na trzęsienia a regeneracja wtrysków. Zdaje sobie sprawę że budowa silnika 1.9D jest dużo prostsza niż 1.9JTD ale zasada działania podobna.
    Nie chce Was namawiać na sprawdzenie wtrysków bo wiem że mechanicy coś mogą wymyślić, że tak że trzeba bo to bo tamto, ale jeśli nie macie już innych pomysłów może jakiś dobry zaufany pompiarz po oględzinach by coś powiedział.
    Pozdrawiam

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rzeszów / Stalowa Wola
    Auto
    156 FL 1.9 16V A5000 (110kw)
    Postów
    83

    Domyślnie

    wypowiadało się sporo osób w temacie. Czy komuś udało się rozwiązać sprawę do końca?

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD
    Postów
    60

    Domyślnie

    Póki co chyba nikt do końca nie rozwiązał problemów z drganiami na jałowym i przy ruszaniu ;/

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rzeszów / Stalowa Wola
    Auto
    156 FL 1.9 16V A5000 (110kw)
    Postów
    83

    Domyślnie

    ponieważ żaden z dwóch moich zaufanych mechaników nie określił jednoznacznie przyczyny czy też jakiegoś dalszego postępowania zacząłem temat drążyć.
    W "obronie" chłopaków dodam jedynie, że zalecili mi testy w postaci testów elementów ale koszt takich operacji nieco mnie odstrasza. Powiedzmy sprawdzenie paska urz. pomocniczych, gum, napinaczy etc to pryszcz, ale kiedy zaczynamy wchodzić w tematy sprawdzenia dwumasy, wtrysków, szczelności głowicy etc rachunek zaczyna pulchnieć. Co gorsza nie jest to sprawdzanie konkretnego elementu bo jest podejrzany, tylko trochę strzelanie poczynając od najprostszych.
    Dlatego pomyślałem sobie o takim sposobie - powiedźcie mi proszę czy to ma jakikolwiek sens, a może sami tak testowaliście?
    Pomysł opiera się na wyczajeniu częstotliwości drgań silnika - tych które przenoszone są na kierownicę/nadwozie. Zakładam że kiedy przyczyną byłby wtrysk, zupełnie inaczej będzie silnik drżeć niż kiedy "walnięty" byłby element związany w wałem silnika, skrzynią czy dolotem. Rzecz jasna pozostaje wymyślenie jak to zmierzyć, lub czym. Jakieś propozycje, sugestie ?

  10. #40
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarek1982 Zobacz post
    ponieważ żaden z dwóch moich zaufanych mechaników nie określił jednoznacznie przyczyny czy też jakiegoś dalszego postępowania zacząłem temat drążyć.
    W "obronie" chłopaków dodam jedynie, że zalecili mi testy w postaci testów elementów ale koszt takich operacji nieco mnie odstrasza. Powiedzmy sprawdzenie paska urz. pomocniczych, gum, napinaczy etc to pryszcz, ale kiedy zaczynamy wchodzić w tematy sprawdzenia dwumasy, wtrysków, szczelności głowicy etc rachunek zaczyna pulchnieć. Co gorsza nie jest to sprawdzanie konkretnego elementu bo jest podejrzany, tylko trochę strzelanie poczynając od najprostszych.
    Dlatego pomyślałem sobie o takim sposobie - powiedźcie mi proszę czy to ma jakikolwiek sens, a może sami tak testowaliście?
    Pomysł opiera się na wyczajeniu częstotliwości drgań silnika - tych które przenoszone są na kierownicę/nadwozie. Zakładam że kiedy przyczyną byłby wtrysk, zupełnie inaczej będzie silnik drżeć niż kiedy "walnięty" byłby element związany w wałem silnika, skrzynią czy dolotem. Rzecz jasna pozostaje wymyślenie jak to zmierzyć, lub czym. Jakieś propozycje, sugestie ?
    99,9% winę za drgania na biegu jałowym ponosi w/g mnie poduszka silnika(centralna),moje ostatnie doswiadczenie jest takie.Wymieniałem u siebie gumy na stabilizatorze,a że roboty przy tym kupa i przy okazji rusza się centralna poduszkę silnika czyli mozna ją poogladać "z bliska",doszedłem do wniosku iż jest nieco wyrobiona,wydawało mi się,ze za miękka więc będzie trza ją wymienić.Od jakiegos czasu ją podejrzewałem ponieważ lewarek od biegów podczas hamowania silnikiem lub przyspieszania nieco się "bujał" w przód i tył.Drgań w kabinie nie było wogóle.
    Nie czekając długo nabyłem ów poduszkę(Febi bilstein),zamontowałem i.....przeraziłem się po uruchomieniu silnika.Kierownica,deska i wogóle kabina trzęsła się na biegu jalowym jak w starym Tarpanie 239D,odkręcałem dokręcałem,przestawiałem na różne sposoby a efekt wciąż był ten sam,co więcej wspomniany lewarek bujał się wcale nie mniej niż wcześniej.Po nastu próbach dokręcania pięknej nowej poduszki,zdeterminowany założyłem starą i ...nastała cisza i spokój,obróciłem ją przy okazji o 180stopni,wokół osi pionowej,no i mam spokój.Po późniejszych ogledzinach nowej poduchy okazało się iz jest twarda jak beton i zamiast tłumić pracę silnika przenosiła drgania na karoserię.Wniosek mam z tego taki,że jeśli poducha jest urwana lub o zgrozo nowa,ale twarda w h...,to auto będzie wnerwiająco telepać.
    Nie wiem,być może moje doswiadczenie komus pomoże lub ktoś bardziej doświadczony nakieruje forumowiczów jakiej firmy poduchy kopować.
    To tyle jeśli chodzi o moją wiedzę w temacie telepania autem na biegu jałowym,fakt może to być tez dwumas lub wtryski,ale przeważnie telepanie to nie jedyne objawy w przypadku awarii jednego lub drugiego z wymienionych.
    Ostatnio edytowane przez jankes1979 ; 15-11-2013 o 00:39

Podobne wątki

  1. [159] Drgania karoserii na wolnych obrotach 2.4 JTDM.
    Utworzone przez SiwyAlfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 14:19
  2. drgania maski przy wolnych obrotach
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 08:38
  3. [164] drgania na wolnych obrotach
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 19:46
  4. Szarpania (5 bieg), drgania na wolnych obrotach
    Utworzone przez september w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 17:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory