Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59

Temat: drgania silnika i kierownicy na wolnych obrotach

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Ja zamówiłem już w AS24 poduchę centralną do 2.4 jtd z impergom-a, skrzynia będzie zrzucana w najbliższym czasie jeszcze raz a więc od razu zostanie zamontowana nowa poducha, nie wiem czy sprawdzi się ta firma, ale kiedyś montowałem parę rzeczy i były ok.

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    WITAM!Poruszający się w czasie przyśpieszania lewarek świadczy o nadmiernym przemieszczaniu się silnika wskutek działających sił.A to potwierdza że padnięta jest ktoraś poduszka.Pozdrawiam

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    mam 156 2,4 JTD 175KM 2004r uważam że może to być inny problem, wymieniłem nowy dwumas, sprzęgło z dociskiem po renowacji, 4 nowe poduszki, koło pasowe wału, pasek, wibracje się znacznie zmniejszyły, ale nadal są, ktoś napisał że można mu komputerowo obroty zwiększyć i to pomaga, nierówna praca silnika też może wpływać na drgania - wtryski do sprawdzenia

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...#ixzz2kqdMbkEA

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Odświeżę temat panowie, jestem po wymianie poduszki centralnej i powiem tak, drgania na jałowym zwiększyły się jak auto rozgrzeje się to jest trochę lepiej, za to szarpanie przy ruszaniu jest mniejsze przy zmianie biegów również lepiej, nie szarpie teraz, ale jak wspomniałem drgania są większe Poduszka kupiona w as24 firmy impergom, stara która była w aucie wygląda całkiem ok tylko po brzegach jest popękana i nie wiem czy ma to coś do rzeczy, foto zamieszczam poniżej. Zauważyłem teraz, że drążek reakcyjny wrócił bardziej w "normalne" położenie czyli śruba jest teraz po środku tulei, wcześniej była przesunięta i widać było pęknięcie gumy. Jak myślicie czy wymiana drążka reakcyjnego mogłaby coś dać w kwestii wibracji? Dwumasa ze sprzęgłem została wymieniona.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poducha.jpg
Wyświetleń:	748
Rozmiar:	83.9 KB
ID:	118688

  5. #45
    Użytkownik Embrion Avatar Kolas
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 115 km
    Postów
    9

    Domyślnie

    Miałem to samo przy ruszaniu trzęsło autem. Wymieniłem sprzęgło + dwumase odebrałem auto od mechanika było lepiej ale dalej coś drgało, pojechałem na stacje okazało się 3 poduszki urwane. W sumie mechanik dał ciała bo wymieniał sprzęgło to powinien to widzieć... Po wymianie poduszek praktycznie zero drgań.

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Też coś tak czuje, drgania są bardziej wyczuwalne od strony pasażera, a więc prawdopodobnie poduszka silnika, nie wiem tylko czy jest sens pchać się w zamienniki typu impergom, na pewno cena jest atrakcyjniejsza, ma ktoś może zamontowane u siebie poduszki impergom lub akron? Inni mówią, że jest ok, drudzy mówią, że gorzej niż na starych, już sam nie wiem

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    WITAM!Nie mam doświadczenia z zamiennikami do Alfy ale dwa razy do V40 zakładałem zamienniki aż klient sie wkurw... i kupił na serwisie oryginały.
    Podejrzewam że jesli poduszka jest tylko gumowa to może być zamiennik ale wspołczesne poduszki szczególnie pod silniki mają wewnątrz dodatkowe tłumiki ze sprężynami i olejem a wtedy zamienniki mogą nie dawać rady.Pozdrawiam

  8. #48
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Exclamation Poduszki silnika.

    Potwierdzam słowa kolegów wcześniej - nie kupujemy zamienników poduszek silnika, chyba że chcesz robić dwa razy albo mieć efekt gorszy niż na tej zużytej! Sprawdzone na sobie (poduszka centralna, tzw. skrzyni), nie dość że się nic nie polepszyło to jeszcze skrzynia zaczęła "gwizdać" delikatnie tak od 2000 do 2200 RPM 2 i 3 bieg. Moi mechanicy nawet do Seicento nie zakładają zamienników, bo ludzie wracali na reklamacje, widziałem na własne oczy co się działo w Seicento, tj. jak kierownica drgała. Zamienniki to w przeważającej części kawał zwykłej gumy i tyle, całe "zawieszenie" silnika. Te lepsze zbliżone są cenowo do oryginałów więc jak chcesz zrobić porządnie, zrób to raz. Robisz na zamiennikach, będzie tak samo albo jeszcze gorzej, Twój wybór.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Nie wiem jak są zbudowane nowe poduszki silnika, te główne z prawej i lewej strony, ale ta centralna która została wymieniona jest wykonana tylko i wyłącznie z gumy, zarówno stara poduszka (chyba nawet oryginalna) jak i nowa są względnie miękkie, szczerze powiedziawszy to nie widać różnicy między oryginałem a zamiennikiem impergoma, jedynie różnica jest w pracy silnika, dużo mocniej wibruje buda na nowej poduszce, chyba, że coś zostało skopane przy montażu bo nie ja to montowałem, zostało to wymienione przy okazji zdjęcia skrzyni. Czy są dostępne jakieś zamienniki poduszek silnika które są godne polecenia? AS24 widziałem tylko akron i impergom, nie wiem w sumie które lepsze. Może wymiana drążka reakcyjnego pomogła by w czymś?

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Panowie, powiedzcie dla mnie czy wymieniać poduszkę na nową oryginalną czy zamontować z powrotem starą która nie jest pęknięta nigdzie na tej tulei środkowej tylko tak jak na foto wyżej, lekko pęknięta na boku, bo mnie szlag już trafia, tak mnie wymasował fotel przez 200km Chyba, że poluzuje śruby te dwie od poduszki i odpalę silnik i wtedy dokręcę, może coś przy montażu zostało skopane i poduszka jest napięta ciągle?

Podobne wątki

  1. [159] Drgania karoserii na wolnych obrotach 2.4 JTDM.
    Utworzone przez SiwyAlfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 14:19
  2. drgania maski przy wolnych obrotach
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 08:38
  3. [164] drgania na wolnych obrotach
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 19:46
  4. Szarpania (5 bieg), drgania na wolnych obrotach
    Utworzone przez september w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 17:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory