Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Temat: drgania silnika i kierownicy na wolnych obrotach

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar arczi444
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kielce, Połaniec
    Auto
    alfa 156 1.9jtd 2001 115km przejechane 133.000
    Postów
    51

    Domyślnie

    Jeśli to nie poduszki to koło dwumasowe. Koszt wymiany jaki i częśc dosyc droga

  2. #22
    dno1985
    Gość

    Domyślnie

    Witam. U mnie po 4 mieś. od wymiany sprzęgła (komplet)pojawiło się lekkie a teraz już głośniejsze klekotanie w okolicy skrzyni, a podejrzewam, że nawet w niej ponieważ po wciśnięciu pedału sprzęgła to ucicha a potem po paru minutach gdy silnik wciąż pracuje to się stopniowo zgłaśnia. Czy to są objawy koła dwu-masowego?Dodam żę po postoju jedynka nie chce wejść od razu tylko po włożeniu np. trójki to wtedy wchodzi.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Ostrwiec Św
    Auto
    156 - 1.9 JTD - 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dopisze się do postu, gdyż obecnie również ma problem z wibracjami na jałowym. Wymieniłem sprzęgło + dwu mas jako że te elementy były zużyte oraz poduszkę pod silnikem. Teraz autko odpala bez telepania budą przy starcie, jednakże na jałowym czuć mocne drgania na kole kierownicy i fotelu, plastiki drżą, jednym słowem jazda jak traktorem - kompletna porażka, tego nie było wcześniej przed wymianą. Wracam do warsztatu niech mechanior szuka co jest grane.

  4. #24
    luki1985
    Gość

    Domyślnie

    witam, dziś odebrałem autko od mechanika po wymianie rozrządu, od razu wymienił koło pasowe dwumasowe, lecz drgania zostały chociaż przyznam że troszkę mniejsze, teraz liczę na poduszkę pod silnikiem resztę oglądałem w porządku

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Ostrwiec Św
    Auto
    156 - 1.9 JTD - 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Mechanik tłumaczy że Alfy tak mają, tj. drgania w zimie bo poduszki zmarznięte, co za ściema pomyślałem, przecież to nie fiat 126 p Czy w waszych autkach w zimie są większe wibracje na budzie od silnika? czy to zjawisko jest dość mocno odczuwalne?

    Ja walczę nadal, po wymianie sprzęgła+dwumasu + tylna poduszka w kabinie jest makabrycznie, wibruje i buczy coś na wzór brrrrrrrrrr, jakby jakiś element przenosił całe te drgania na koroserję. Nie wykluczone że coś źle poskładane.
    Ostatnio edytowane przez AlfaBravo ; 02-12-2010 o 19:59

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Ostrwiec Św
    Auto
    156 - 1.9 JTD - 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Czy nowa poduszka silnika może powodować drgania przenoszące się na karoserię autka ??? mam tak po wymianie tej poduchy, ta poprzednia była jeszcze dobra i oryginalna. Zastanawiam się czy jej ponownie nie zamontować .
    Ostatnio edytowane przez AlfaBravo ; 02-12-2010 o 19:59

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    U mnie jest tak samo. Bylem kiedys u mechanika i dopatrzyl sie ze to ta tylna poduszka. Wiec wymienilismy. Na poczatku wydawalo mi sie ze mniej trzesie ale to tylko mi sie wydawalo. Drgania dalej sa i co ciekawe teraz jak jest zimniej to tak jakby zaraz po zapaleniu jak silnik jest jeszcze zimni to drzy jeszcze bardziej. Ma ktos jakis pomysl? Co do sprzegla i dwumasu to nie wiem ale wszystko chodzi ok. Sprzeglo nie slizga ani nic.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Ostrwiec Św
    Auto
    156 - 1.9 JTD - 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Przy wymianie sprzęgła i dwumasu wymineiłem tylną poduszkę silnika. I tu masakra samochód chodzil jak traktor, drgania przenosiły się na karoserią.
    Na nowa to był IMPERGON. Wróciłem do poprzedniej oryginalnej , która nie była zużyta (nie wiem co mnie pokusiło o wymianę), różnica kolosalna na plus.
    IMPERGON to tania podróba (guma nasunięta na tulejkę), twarda guma, wcześniej miałem kolo pasowe też IMPERGON, wytrzymało ok. 5000 km, jednym słowem nie polecam, być moze miałem pecha.

    Pogodziłem się że ten model ma małe drgania
    Ostatnio edytowane przez AlfaBravo ; 08-12-2010 o 21:10

  9. #29
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie

    a szarpiewamautoprzy ruszaniu bez dodania gazu? u mnie tak jesta jak dodam trochęto jest lepiej.tak jakby silnik się dusił lub dławił, może to jakiś czujnik i komputer dobiera złą mieszankę?co o tym myślicie?

    pozdrawiam

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar marioroza
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 115 KM 2001, Chevrolet Captiva 2.0 VCDI 150 KM, 4x4
    Postów
    156

    Domyślnie

    witam.
    mam wszystko to samo.
    czyli drgania kierownicy na jałowym i telepanie samochodu przy ruszaniu.
    Doprowadza to już mnie do szału i głupio kiedy kogoś wiozę.
    Winą jest koło dwu-masowe. to kompletny niewypał podobno.
    Wielu na to narzeka a ja znam osobiście gościa który pozbył się tego całkowicie ze swojego peugeota.
    Zastanawiam się czy można tak kombinować ze 156.

Podobne wątki

  1. [159] Drgania karoserii na wolnych obrotach 2.4 JTDM.
    Utworzone przez SiwyAlfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 14:19
  2. drgania maski przy wolnych obrotach
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 08:38
  3. [164] drgania na wolnych obrotach
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 19:46
  4. Szarpania (5 bieg), drgania na wolnych obrotach
    Utworzone przez september w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 17:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory