Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wymontowanie skrzyni biegów PILNE !!!

  1. #1
    Rajek
    Gość

    Domyślnie Wymontowanie skrzyni biegów PILNE !!!

    Witam, wszystkich kolegów Potrzebuje pilnie pomocy odnośnie wymontowania skrzyni biegów z Alfy Romeo 156 1,8 T.SPARK. Przymieżam się do wymiany sprzęgła oraz jego sprawdzenia. Proszę was o porady odnośnie wymontowania, na co zwrócić uwagę przy wymontowaniu , zamontowaniu i jak to mniej więcej zrobić co trzeba najpierw odkręcić co przytrzymać pzdr

  2. #2
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście tego nie robiłem oddałem Alfe do mechanika, ale co powiem to rzucał kur.ami i powiedział żebym z nią więcej do niego nie przyjeżdżał zrobić zrobił ale się ździebko narobił przy samym ściąganiu i montażu .

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Robota nie jet łatwa, ale bez przesady. Ci mechanicy zawsze narzekają bo w ten sposób chcą pokazać jaka to trudna robota była i liczą na większą kasę.
    Najtrudniej będzie ci odkręcić nakrętki piast kół przednich, jeśli nie masz klucza udarowego. A potem to już po kolei - pamiętaj o odłączeniu przewodu hydraulicznego sprzęgła.

  4. #4
    Rajek
    Gość

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj u znajomego mechanika który to robił w 166 no i powiem ze nie jest łatwa sprawa ale nie ma rzeczy niemożliwych Razem z kumplem zobaczyliśmy jak sprawa wyglada z góry i z dołu no i stwierdzilismy ze nie jest zle zobaczymy jak w trakcie wymontowywania bedzie koncepcja jest takze chyba damy rade jak juz to przerobie to chetnie opowiem jak było haha

  5. #5
    Rajek
    Gość

    Domyślnie

    1 runda skończona było cięzko ale dalismy rade

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rajek Zobacz post
    1 runda skończona było cięzko ale dalismy rade
    Belke zawieszenia demontowałeś aby ja wymontować? PS dlaczego tak bezcześcisz logo AR ?
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 25-03-2010 o 00:18
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Rajek
    Gość

    Domyślnie

    Belke wymontowałem i logo narazie mam takie do puki nie zrobie jakies fajnej fotki albo znajde cos ciekawego, a mam takie logo bo porzedni moj pierwszy samochod to byl nie lubiany przez wszystkich Golf

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Te logo nie jest Twoje.Polowa to auta ludowego(vw) druga to plowa loga Alfy.Połączenie ich to raczej nie normalna rzecz.A czy poprzednie Twoje auto to Daewo Hiundai czy też Polonez nikogo nie obchodzi.Liczy sie pasja.Nie wiem czy ktos kto kocha AR nie lubi Golfa.Raczej jest mu obojetny jak KIA czy inna Skoda...
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Rajek
    Gość

    Domyślnie

    Sam to logo wymysliłem i to chyba moja sprawa jakie ono bedzie a tak po za tym jak by nie patrzec to logo vw nie nalezy tylko do Golfow jest tez wiele innych fajnych vw ktore np. mi sie podobaja jak cos ci sie w nim nie podoba to poprostu nie patrz a moja pasja nie jest tylko AR ale równiez inne marki i zainteresowania na temat ich np. mechanika

  10. #10
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Lesio przesadzasz... to jest forum i kazdy moze pisac co chce i tak samo miec avatar jaki chce... Kolega mial wczesniej VW i sam zrobil sobie takie logo, to nie wiem jaki masz problem? Mialem tez wczesnej passata b5 i nie uwazam ze jest on gorszy od AR. Ale jezdze teraz AR bo passat mi sie znudzil, a po AR bedzie cos innego...

Podobne wątki

  1. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  2. wymiana skrzyni problem z włożeniem pilne !!!!
    Utworzone przez orsonik w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 20:28
  3. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  4. Awaria skrzyni biegów (2,4 JTD 140KM 6-biegów)
    Utworzone przez Golab w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory