Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Trawers, sanki, wózek przedni pytanie

  1. #1
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie Trawers, sanki, wózek przedni pytanie

    Panowie miałem spotkanie z torami tramwajowymi w wyniku czego ucierpiał trawers silnika, i tu mam pytanie czy wymienić jego czy też zostawić i próbować na nim ustawić geometrie

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    Trawers- sanki jeżeli są uszkodzone, należało by je wymienic ponieważ do sanek montowany jest wahacz. Uszkodzenie sanek całkowicie zmienia geometrie kół. Z doświadzczenia poleciłbym poszukanie jakiegoś rozbitka- Sanki nie jest to towar chodliwy, i jeżeli ktoś handluje częściami to chętnie się tego pozbędzie- bo to tylko zajmuje miejsce. Nie wiem ile kosztują sanki do twojego auta, ale ile by nie kosztowały to targuj się a uzyskasz dobrą cenę, pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 19:51 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:39 ----------

    Trawers- sanki jeżeli są uszkodzone, należało by je wymienic ponieważ do sanek montowany jest wahacz. Uszkodzenie sanek całkowicie zmienia geometrie kół. Z doświadzczenia poleciłbym poszukanie jakiegoś rozbitka- Sanki nie jest to towar chodliwy, i jeżeli ktoś handluje częściami to chętnie się tego pozbędzie- bo to tylko zajmuje miejsce. Nie wiem ile kosztują sanki do twojego auta, ale ile by nie kosztowały to targuj się a uzyskasz dobrą cenę, pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adampoz Zobacz post
    Panowie miałem spotkanie z torami tramwajowymi w wyniku czego ucierpiał trawers silnika, i tu mam pytanie czy wymienić jego czy też zostawić i próbować na nim ustawić geometrie
    ja bym nie ruszał,to wygląda na delikatne otarcie.bardziej ucierpiała chyba miska olejowa bo widzę jakieś popękane fragmenty...?

    jak naprawisz auto,przejedź się i zaobserwuj czy kierownica się nie przestawiła i czy samochód nie ściąga.
    jeśli wszystko będzie ok to tylko sprawdź profilaktycznie zbieżność.


    moja druga ulubienica...

  4. #4
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za wasze opinie wymienie ten trawers jak geometrii kół nie ustawie, ponieważ słyszałem żeby to ustrojstwo wymienić to z 3 dni zejdzie

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Smile

    Trzy dni To przy ciężkim piciu w 10 osób. Nie robiłem tego ale wydaje mi się że należało by podstawić silnik, lekko go unieśc, odkręcić wachacze i metodą plug&play przełożyć go+ geometria.
    Zgadzam się nie ma co się pakować w robote i ewentualne koszty.
    Tylko boje się ze nawet jeżeli nie zmienisz żaby i geometria wyjdzie, to elementy zawieszenia będą pracować pod nieco innym kątem i mogą się szybciej wyrabiać. To wszystko zależy od rozległosci uszkodzen żaby. Jeżeli faktycznie nie jest tak żle, to można zaryzykowac i nie zmieniać jej. Jedyne co ryzykujesz to kasa włożona w geometrie. Pozdrawiam

  6. #6
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za cenne porady.

Podobne wątki

  1. wózek / sanki do 156
    Utworzone przez Slawek3216 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2016, 14:46
  2. [159] Sanki/Trawers - przód
    Utworzone przez hideto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2016, 09:03
  3. Sanki,wózek 147/156 GTA
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 13:37
  4. [145] Sanki, wózek czy pasuja od TS do JTD
    Utworzone przez piotrek211 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2008, 20:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory