Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Motor Control System Failure w 2.0 JTS

  1. #1
    podo
    Gość

    Domyślnie Motor Control System Failure w 2.0 JTS

    Witam,
    Wiem, ze temat dot. błędu wymienionego w temacie jest, ale z tego co widziałem koledzy piszą o dieslach, a mi coś takiego przytrafiło się w benzynce 2.0 JTS.
    Od jakiegoś czasu (kilka razy) włączał mi sie chwilowo błąd M.C.S.F., działo się to głównie przy wkręcaniu auta z niskich obrotów przy pedale gazu wciśniętym w podłogę Przy okazji migającego błędu dawało się odczuć, że auto wkręcało się na te obroty nierównomiernie, takie chwilowe spadki mocy (ale tylko wtedy). No ale chwile po tym błąd się wygaszał i wszystko śmigało. Na wszelki wypadek zwykle też restartowałem bellę. No i tak do dzisiaj, kiedy to błąd włączył się na stałe - po włączeniu silnika od razu się zapala na ekraniku (M.C.S.F., GO TO DEALER) i swieci się kontrolka silnika. Jakichś wielkich objawów i skutków nie zauważyłem, normalnie wróciłem do domu, autko zdawało się śmigać normalnie, chociaż przy teście - gaz w podłogę na 2 - trochę przerywało, dało się to odczuć. No i od jakiegoś czasu jakby moja bella troche mniej paliła, ale nie wiem czy taki objaw może się pojawić przy tego typu problemie, raczej spodziewałbym się odwrotnego skutku Może to koniec zimy tak na nią wpłynął, ciepłolubna bestia

    No nic, w każdym razie tak wygląda mój problem. Prosiłbym o ewentualne sugestie co może być nie tak. Oczywiście w najbliższej przyszłości udam się do serwisu z examinerem, jednak wczesniej chciałbym wiedzieć co to mogłoby być i na co powinienem się przygotować. No i czy mogę wykonywać jakieś tam krótkie przejazdzki czy lepiej przed serwisem już sobie dać spokój.

    Dzięki z góry i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez podo ; 02-04-2010 o 11:31 Powód: już ok

  2. #2
    podo
    Gość

    Domyślnie

    Ktoś tutaj pisał, że w JTS pomogła wymiana świec, wićc dodam tylko, że u mnie swiece wymieniane były w połowie 2008 roku i od tego czasu autko przejechało 20-kilka tysięcy km.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Bez podpięcia komputera to przyczyn można zdiagnozowac tyle ile czujników w silniku
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    podo
    Gość

    Domyślnie

    Czyli ten objaw "przerywania" we wchodzeniu na obroty występuje zawsze przy tego typu błedzie? U mnie jeszcze może być to kwestia związana z termostatem - od dłuższego czasu temperatura zwykle utrzymuje się na poziomie 70-75 stopni, przy dłuższych przejazdach trochę "tańczy" tzn. może dojśc nawet do 110, no i potem spada - raz do 90, raz nawet do 70 i tak w kółko... Zastanawiam się czy nawet już w ciemno nie zamówić termostatu, żeby ewentualna naprawa odbyła się jak najszybciej. A jeżeli nawet to nie jest kwestia termostatu, to chyba i tak u mnie najwyższy czas go wymienić Tak zachowujący się termostat mógłby spowodować M.C.S.F.?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Jak bym siebie 2 lata temu czytał. ;-).
    U mnie wywalało błąd wypadanie zapłonów na 1 cylindrze. Wymieniłem świece, zamieniałem cewki, diagnozowałem. Wymieniłem przepływkę i nic się nie zmieniało. Po depnięciu około 3-4tyś obrotów M.C.S.F, chwilowe zamulenie i wszystko wracało do normy. Kumpel polecił mi Redexa fuel system cleaner. Czyści wtryski i cały system paliwowy. Do dziś błędu nie widziałem. Tak było w moim przypadku.
    Jak Maciek napisał diagnostyka na kompie. Warto pomyśleć nad kabelkiem, programem i samemu zająć się diagnostyką.
    Przy walniętym przepływomierzu objawy podobne.

  6. #6
    podo
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za rady. Skorzystałem, dzisiaj byłem w serwisie, panowie podpięli pod examiner, pokazało dwa błędy:
    - sonda lambda,
    - wypadanie zapłonu na cylindrze.

    Trochę pokombinowali, potestowali, pogazowali, poodpinali i ostatecznie okazało się, że prawdpodobnie kostka była jakoś niedbale przypięta i stąd mogły wynikać problemy (Jadnak czy wszystkie? Raczej nie, choć diabli wiedzą, dziwny to błąd). W każdym razie teraz po skasowaniu błędu (sonda już śmigała jak trzeba) i pierwszych 30km nic się nie pokazało, a ostatnio kontrolka świeciła się non-stop. Bella chodzi jak marzenie, na obroty wkręca się bez żadnych "ale", już dawno jej w takiej formie nie widziałem Nie wiem czy i jak taka pierdoła może na to wpływać, ale poprawe widać i czuć. Zobaczymy co będzie dalej...

    Nie wiem też i tutaj pytanie do Was - czy już dość słaby akumulator może przyczyniać się do tego typu problemów? Bo już wielokrotnie słyszałem, że słaby akumulator powodował różne cuda, ludzie pół samochodu wymieniali, a ostatecznie wystarczyło wymienić aku i wszystko cudownie mijało...

  7. #7
    indorek1
    Gość

    Domyślnie

    kolego to co cię spotkało to nic nowego dla jtsa sondy lambda górne włśnie te kostki są do kitu albo inczej są źle umiejscowione stąd te błędy
    wypdanie zpłonu to też norma pewnie któraś cewka pada.
    kup sobie kabelek na allegro i z takimi pierdolami nie będziesz musial do serwisu jeździć
    kabelek to ok 40-50zł a wizyta w serwisie pewnie z 200zł!!

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    co do lambd się zgodzę, co do wypadania zapłonów już nie. W 2 lata się trochę doświadczenia zdobyło i niejednego jtsa przywracało do życia. W większości wypadanie zapłonów to nie cewki, świece, kable tylko wtryskiwacze (przytkane, syfem zawalone- jak kto woli)
    O ile test cewek to chwila, z wtryskami już nie jest tak łatwo.

  9. #9
    indorek1
    Gość

    Domyślnie

    czy mogł byś trochę przybliżyć ten temat o wtryskiwaczach bo tak średno co 3,4 miechy bląd mi sie pojawia czego używasz do czyszczenia wtryskiwaczy czy odrazu wymiana

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Tak jak już pisałem wcześniej w moim poście używam Radexa, dolewam do paliwa.
    Po kupnie jtsa moja walka z wypadaniem zapłonów to jak walka z wiatrakami, nikt na forum nie potrafił pomóc, kolega z uk polecił, gdyż używa od paru lat i wszystko śmiga.
    Oczywiście są firmy które robią to profesjonalnie.
    W temacie dotyczącym M.C.S.F użytkownicy polecają Stp czy jakoś tak, ale ja nie używałem i zostaje przy swoim.

Podobne wątki

  1. Control Motor System Failure
    Utworzone przez alfa147maniac w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 08:05
  2. Motor Control System Failure 1.6 TS
    Utworzone przez mateusz_551 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 16:02
  3. [156]Motor Control System Failure
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 09:00
  4. Motor Control System Failure - EGR?
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 21:12
  5. [147] Motor system control failure
    Utworzone przez bartek_gw w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory