Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 145

Temat: [156] przepływomierz - czyszczenie i objawy uszkodzenia.

  1. #91
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie

    to ja sie podepne bo mi faluja obroty ale po chwili sie stabilizuja Faluja pomiedzy 300-1400 tak mniej wiecej czyli kilka wachniec i sie stabilizuje ale nie pracuje tez idealnie rowno tylko ma takie minimalne wachniecia. Wydaje mi sie ze przed wymiana orzrzadu bylo OK a po wymienie pojawil sie problem falowania obrotow. Czy to moze miec zwiazek? I czy moge odlaczyc przeplywke (kabelek) i tak odpalic auto i potestowac? nic sie nie popierniczy?

  2. #92
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    bmw535i89
    Falujące obroty to chyba wariator,ale może ktoś coś lepiej sie wypowie na ten temat... z kolei odepnij ten kabelek od przepływki i spróbuj jak się będzie zachowywać,bez obaw wszystko będzie działać tylko więcej palić :mrgreen:

    rolfik
    Moje pytanie jest takie kiedy wymieniałeś ostatnio filtr powietrza?? dlaczego pytam? A no dlatego,że jak jeździsz wiecej niz 10kkm bez wymiany filtra to masz przyczyne...w lecie powinno sie nawet czesciej wymieniac filtr powietrza zwlaszcza, gdy jest teren o wiekszej ilosci pyłów i kurzu w powietrzu. Poza tym jak masz na niskich obrotach silnik to jak ma ciągnąć jak turbina wchodzi dopiero od 1800/1900obr/min. Może dostałeś podrobe tej przepływki...

  3. #93
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaholik-Bioły
    bmw535i89
    Falujące obroty to chyba wariator,ale może ktoś coś lepiej sie wypowie na ten temat... z kolei odepnij ten kabelek od przepływki i spróbuj jak się będzie zachowywać,bez obaw wszystko będzie działać tylko więcej palić
    nie no beez przesady gdzie wariator w V6? to na pewno cos innego a pali i tak duzo mi sie wydaje bo 16 przynormalnej jezdzie po miescie bez pilowania a czasem tylko przycisne

  4. #94
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał bmw535i89
    to ja sie podepne bo mi faluja obroty ale po chwili sie stabilizuja Faluja pomiedzy 300-1400 tak mniej wiecej czyli kilka wachniec i sie stabilizuje ale nie pracuje tez idealnie rowno tylko ma takie minimalne wachniecia. Wydaje mi sie ze przed wymiana orzrzadu bylo OK a po wymienie pojawil sie problem falowania obrotow. Czy to moze miec zwiazek? I czy moge odlaczyc przeplywke (kabelek) i tak odpalic auto i potestowac? nic sie nie popierniczy?
    Nie wiem co stanie się w V6 jeśli rozrząd jest źle złożony (przestawiony), w T.S. jeśli w ogóle pojedzie, to będzie znacznie słabszy.
    Natomiast przyczyny falowania obrotów i zwiększonego spalania szukałbym raczej w zabrudzonej przepustnicy (na forum pisze jak ją czyścić), zabrudzonym/uszkodzonym silniczku krokowym, lub/i uszkodzonej sondzie Lambda.
    Najlepiej podepnij się pod komputer u dobrego mechanika i dowiesz się co jest nie teges.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rolfik
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Limanowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 R5 2.4 JTD 136KM 1998r
    Postów
    34

    Domyślnie

    rolfik
    Moje pytanie jest takie kiedy wymieniałeś ostatnio filtr powietrza?? dlaczego pytam? A no dlatego,że jak jeździsz wiecej niz 10kkm bez wymiany filtra to masz przyczyne...w lecie powinno sie nawet czesciej wymieniac filtr powietrza zwlaszcza, gdy jest teren o wiekszej ilosci pyłów i kurzu w powietrzu. Poza tym jak masz na niskich obrotach silnik to jak ma ciągnąć jak turbina wchodzi dopiero od 1800/1900obr/min. Może dostałeś podrobe tej przepływki...
    jęśli chodzi o zasady działania turbiny to przyznam sie bez bicia że dokładnych parametrów działania turbiny jakie występuje w moim aucie nie znam. Zakres jej działania na poszczególnych zakresach obrotowych poszczególnych biegach itd nie jest mi dokładnie znany kiedy się załancza.. jestem nowo upieczonym właścicielem alfy który musi się jeszcze dużo nauczyć... to tak wstępem :-) Chodzi mi o to że odpinając przepływke i jadąc na odpiętej na wzniesieniu 35- max 45 stopni mając 2 bieg i obroty 1500 rpm do około 1600 rpm jestem w stanie w tym momencie wsadzić 3 bieg i bujać po obrotach auto w góre uzyskując przyśpieszenie. Natomiast na ów przepływce która zaczęła szwankować musze redukowac odrazu z powrotem na 2 bieg żeby go nie zdusić. Dla porównania brat ma FIATA BRAVO 1.9 JTD 105KM i na trojce idzie tam bez niczego dając mu nawet niekiedy 4 na samym końcu. Przyznam się że po wymianie przepływki na nową przez około miesiąca auto było bardzo dynamiczne i któregoś pięknego dnia jadąc pod górę w pewnym momencie zaczęło w przedziale od około 3100 -3200 strasznie przytykać mulić , silnik wyje a auto nie przyśpiesza i tak też do dnia dzisiejszego. Wszystko o wiele bardziej jest widoczne i odczuwalne kiedy silnik jest zagrzany i na polu cieplej. Ale tak czy tak nie zbiera sie na biegach tak jak kiedyś pod gorę. Przepływka to Bosch bo tak przynajmniej na niej pisze i w na wkładzie też kupiona w intercars za 280 zł 0 280 218 019. Filtr powietrza i pozostałe filtry wymieniałem 2 miesiące temu wraz z rozrządem i olejem. Postaram się sprawdzić tą sondę lambda może to ona psuje przepływke skoro taka zależność jest . Z góry dzięki za info. Pozdro

    EDIT:
    dodam jeszcze że przez ten czaas od wymiany filtra zrobiłem max 3000 km

  6. #96
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    To pozostaje sprawdzić sonde lambda... jak uda Ci się rozwiązać problem to daj znać
    Jaki kolor masz Alfy bo widuje ostatnio właśnie 156 na KLI.... w sedanie i własnie z 2,4jtd jak jedzie przez Rdziostów :mrgreen:

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rolfik
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Limanowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 R5 2.4 JTD 136KM 1998r
    Postów
    34

    Domyślnie

    sondę postaram się sprawdzić w następnym tygodniu, ja mam czarnulkę i przez Rdziostów to często jeżdżę do Sącza podro.




    http://www.forum.alfaholicy.org/topi...582.htm#140821
    R5 ---> Renaud Kuppens powiedział, że silnik 4,2 l V8 Maserati rozwija tę samą ilość energii jak silnik 3,6 l V6 Alfa Romeo , lecz ma troszkę tylko większy moment obrotowy.

  8. #98
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rolfik
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Limanowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 R5 2.4 JTD 136KM 1998r
    Postów
    34

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie serwisu blisko Nowego Sącza ewentualnie Limanowej który ma w miarę dobre pojęcie na temat Alfy Romeo a przynajmniej 2.4 jtd. Chodzi mi o dogranie tego przepływomierza i ewentualnie sondy lambda.
    R5 ---> Renaud Kuppens powiedział, że silnik 4,2 l V8 Maserati rozwija tę samą ilość energii jak silnik 3,6 l V6 Alfa Romeo , lecz ma troszkę tylko większy moment obrotowy.

  9. #99
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Ja daje auto czasem do Lipińskiego przy drodze na Nawojową po prawej stronie jest taki warsztat ten gość jest godny polecenia. Dużo wymian robię sam. Poza tym możesz spróbować u Sowy w nowo otwartym serwisie Fiata... Starego fiata już nie ma przeniesiony właśnie do Sowy w Wielogłowach, tam podjedź podepną pod kompa i wyjdzie Ci czy to sonda lambda.

  10. #100
    adriano166
    Gość

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Czy na uszkodzony przepływomierz ma wpływ temperatura powietrza, chodzi mi o ciepłe powietrze tak np. 25,27 stopni a 8,6 stopni. Czy to ma jakieś znaczenie, czy mierzona temperatura jest obojętna dla przepływki?

    PS. Wydaje mi się że sondy lambda 24 jtd nie posiada, mogę się mylić

Podobne wątki

  1. [159] Przepływomierz - wymiana, czyszczenie
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 05-03-2021, 11:34
  2. [156] Czujnik sprzęgła, jakie objawy uszkodzenia.
    Utworzone przez pawlak42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2019, 19:54
  3. Podmieniony przepływomierz w 1.6 i dziwne objawy
    Utworzone przez rafalvergil w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 20:46
  4. Przepływomierz - objawy zużycia
    Utworzone przez piotr_c w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 20:07
  5. Objawy uszkodzenia koła pasowego dwumasowego
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 08:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory