Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 145

Temat: [156] przepływomierz - czyszczenie i objawy uszkodzenia.

  1. #121
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Prawda i nie prawda. Masz na myśli reset parametrów adaptacyjnych które się wykonuje w TSach , ale nie przez zdjęcie klemy tylko przez kompa

  2. #122
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 150KM '06r
    Postów
    174

    Domyślnie

    Opieram sie na tej wypowiedzi, nie do konca rozumiem, co autor mial na mysli, wiec pytam, aby uzyskac bardziej wyczerpujaca odp. no i ja zweryfikowac:

    "...założenie nowego od razu nie poprawi nic, trzeba skasować centralkę przy pomocy testera albo odłączyć akumulator na noc to też pomaga, albo trochę (kilkadziesiąt kilometrów) pojeździć żeby komputer załapał nowe dane. Tak, że jak kupisz drugi i podepniesz to nic z tego nie będzie, chyba, że twój zapalał kontrolkę to wtedy po podłączeniu nowego (dobrego) kontrolka zgaśnie od razu."

    BTW Czy przeplywka o tym numerze, to ta ktora musze u siebie zalozyc - 0281002309?

  3. #123
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ceasar07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Speyer, Germany, Germany, Ząbkowice Śl
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD
    Postów
    226

    Domyślnie

    Akumulator trzeba odłączyć na całą noc czy wystarczy 15 min ?

  4. #124
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 150KM '06r
    Postów
    174

    Domyślnie

    ~cuoreventi sprawdzalem dzis wklad mojego przeplywomierza i jest Bosch made in Germany ;]

  5. #125
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 150KM '06r
    Postów
    174

    Domyślnie

    Znajdzie sie ktos, kto udzieli odpowiedzi na post #120 i #122 ? Please.

  6. #126
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    487

    Domyślnie

    u mnie tez sa spore rozbieznosci pomiedzy masa mierzona i docelowa auto chodzi jak nalezy(chyba) po odpieciu przeplywki auto "nie jedzie" zupelnie

  7. #127
    Hix
    Gość

    Domyślnie

    hmmm sorki za mały offtop, jak się nazywa ta rura plastikowa za przepływomierzem która dochodzi do przepustnicy ? bo mam problem z jej kupnem...
    1.8 TS 1999

  8. #128
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 150KM '06r
    Postów
    174

    Domyślnie

    Zalozylem dzis inna przeplywke, tak sie zlozylo, ze znajomy, ktory handluje czesciami rozbieral alfe z takim samym motorem jak moj, wiec uzyczyl mi swoj przeplywomierz na probe (jesli bylby dobry to bym go od niego wzial), ale...
    Sytuacja niestety jest podobna jak na starym przeplywomierzu, no moze troche lepsza, bo wartosci mierzonej masy powietrza generalnie sa o 20 pkt. wyzsze niz tutaj http://imageshack.us/photo/my-images/18/corelki.jpg/ .
    Na logach mozna tez dostrzec, ze przy pomiarze wartosci turbiny wystepuje przeladowanie. I teraz czy wartosci podawane przez przeplywke moga byc nieprawidlowo, poniewaz pomiary turbiny nie sa do konca wlasciwie, czy to nie ma zadnego znaczenia?
    Naprawde nie wiem co w tej sytuacji zrobic, moge kupic nowa przeplywke, ale czy ona rowniez nie bedzie wskazywala odpowiednich wartosci, a moze po prostu kumpla przeplywomierz jest podobnie jak moj niesprawny.
    Obie testowane przeze mnie przeplywki sa boscha (made in germany), wszystkie testy sa przeprowadzone na biegu jalowym (mam tylko stacjonarke, laptopa brak).

    Generalnie objaw jest taki po zalozeniu przeplywki kumpla, ze do okolo 2500 obrotow idzie niezle, natomiast powyzej to jakby ktos ja trzymal.

  9. #129
    muchabzz
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak ... specjalista to ja wielkim nie jestem ale to co tu czytam to niewiem czy maja mi rece opasc czy zlapac za glowe...ludzie !!

    przeplywka ma z zalozenia mierzyc ilosc przeplywajacego powietrza i odpowiednio do tego ECU dozuje ilosc paliwa. jesli przeplywka zle mierzy to silnik podaje zle parametry dla ukladow odpowiedzialnych za dozowanie paliwa

    1. przeplywki nigdy never nikagda nie czyscimy mechanicznie!! plytka przeplywki jest wykonana z elementow nanostrukturowych i dotykanie jej czym kolwiek niszczy te strutkury a wiec znika powierzchnia robocza/mierzaca przeplyw masy powietrza..
    2. w zwiazku z powyzszym przeplywki nie czyscimy niczym tlustym jak WD40!! inaczej po co byloby dbac o filtr powietrza????
    3. filtr powietrza jest w tym wypadku kluczowy. jesli silnik ma wysokie obroty to chyba latwo sobie wyobrazic ze cztery zbiorniki powietrza o pojemnosci gdzie tak od 400 ml w gore pracujace z predkoscia 4000 suwow na minute czyli ssace 2000 razy na minute powietrze generuja przy przeplywce potezny przeplyw powietrza. i teraz samochod jadacy w deszczu czy zapyleniu lyka caly syf i kieruje go na przeplywke...no to chyba nie trzeba byc specjalista zeby sie domyslec co sie stanie jak mamy badziewny czy stary filtr powietrza.

    Tu jeszcze bym wtracil cos a propo turbin. jesli nasz samochodzik posuwa sobie na wysokich obrotach po pieknej polskiej autostradzie to turbina moze (zaleznie od sytuacji i silnika) rozpedzac sie nawet do 250 000 oborotow na minute. i teraz jesli mamy byle jaki filtr z ktorego odrywaja sie czasteczki wkladu i zaczynaja uderzac w te krecaca sie turbine to chyba nie trzeba specjalnie wyobrazni zeby sobnie wyobrazic co z nia sie stanie? jeszcze gorzej gdy filtr jest stary i przeplyw masy powietrza przez niego wytworzy mikropelniecia diruki przez ktore dostaje sie pyl. pyl jak wiadomo moze sie skaldac ze wszystkiego a w tym z krzemu. no i mamy po jakims czasie zeszlifowane wszystko co stoi na drodze tego pylu. tak wiec filtr powietrza jest bardzo wazny i niestety olewany. jako ze robie czesto w warsztacie zdjecia tego czym sie zjamuje to mam juz calkiem ciekawa kolekcje zdjeci fitrow powietrza ktorych nie powstydzila by sie najwieksza fleja. ostatni hicior to kolega z audi a4 avant ktory do pracy na silniku (jakies drobne sprawy obslugowe) zazyczyl sobie zebym z materialu wykonal specjalna oslone na silnik co by mu ani jedna kropelka oleju nie spadla na to cudo. jakies cuda wianki brembo na kolach, felunek za tysiace, trzy razy dziennie pastowana karoseria w srodku mozna by bylo sale operacyjna sterylnie zrobic a filtr powietrza mial w robakach..
    to tyle a propo wtracenia

    4. przeplywke czyscimy tylko plynamim do tego przeznaczonymi...
    5 kolego ktory piszesz o tym ze zmieniasz przeplywke i nic to nie daje bo masz ciagle do 2500 obrotow. to o czym piszesz to prawdopodobnie tzw limbo mode albo po niemiecku notlauf. inaczej mowiac twoj komputer dostaje od ktoregos z czujnikow zmienione parametry lub nie dostaje nic wiec interpetuje to jako uszkodzenie czujnika uniemozliwiajace prawidlowe dobranie parametrow pracy i ewentualna zmiane wartosci pod wplywem twojego naciskania na pedal gazu. silnik trzeba rozpatrywac jako dosc skomplikowany i wyspecjalizowany system skaldajacy sie z kilku podsystemow majacych na siebie wspolnie wplyw. masz:
    olej
    chlodzenie
    powietrze
    elektryke
    no i jeszcze bym dodal podcisnienie.

    i teraz jak jedno cos padnie to silnik musi sobie z tym poradzic. i albo nie odpalasz go zupelnie albo przechodzi w limbo mode czyli tryb bezpieczny. komputer obcina wszelkie dane wyjsciowe do poziomu w ktorym silnik nie ulegnie uszkodzeniu. najczesciej ty to widzisz tak ze nie mozesz wkrecic niuni na wiecej niz 2500 obrotow a samochod ma mniej niz polowe normalnej mocy. wymiana przeplywki naytchmiast to poprawia.
    i teraz jesli podmieniles przeplywke na ta od kumpla to :
    a. kumpel ma ja tez do wymiany
    b. masz uszkodzone co innego lub masz uszkodzone i przeplywke i co innego. komputer i sprawdzac kody bledow

    6. przeplywki nie podmieniamy na przeplywke z innego modelu silnika. nic to nie da najczesciej. sprawdzalem to osobiscie na swoim samochodzie. oczywiscie jezdzic sie da ale w limbo mode. przeplywka musi byc dedykowana do naszego silnika. jesli ci padla to po prostu trzeba kupic nowa. na rynku jest spora ilosc przeplywek roznych firm- nie tylko bosha.

    amen
    i wiecej niech niech nikt juz tu glupot o wd40 nie wypisuje
    amen drugi

  10. #130
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 150KM '06r
    Postów
    174

    Domyślnie

    Jesli chodzi o podmiane przeplywki od kumpla (zaznaczam, ze nie wiem czy ona na 100% sprawna), to podmienilem na taka sama jaka mam u siebie ( o tym samym numerze) na inna to wiem, ze nie byloby sensu.

Podobne wątki

  1. [159] Przepływomierz - wymiana, czyszczenie
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 05-03-2021, 11:34
  2. [156] Czujnik sprzęgła, jakie objawy uszkodzenia.
    Utworzone przez pawlak42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2019, 19:54
  3. Podmieniony przepływomierz w 1.6 i dziwne objawy
    Utworzone przez rafalvergil w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 20:46
  4. Przepływomierz - objawy zużycia
    Utworzone przez piotr_c w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 20:07
  5. Objawy uszkodzenia koła pasowego dwumasowego
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 08:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory